środa, 15 kwietnia 2020

[PRZEDPREMIEROWO]: Nieidealnie dopasowani - Melanie Harlow, Corinne Michaels [PATRONAT]


[...] Strach nie zatrzymuje śmierci, lecz życie. Tytuł: Nieidealnie dopasowani
Seria:  -
Autor: Melanie Harlow,Corinne Michaels
Tłumaczenie: Klaudia Wyrwińska
Liczba stron: 252
Liczba rozdziałów: 25
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Willow, Reid
Narracja: Pierwszoosbowa
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 29.04.2020

Ocena: 10/10

Autorki "Hold you close" Corinne Michaels i Melanie Harlow powracają z nową niesamowitą historią!

Pierwsza zasada zawodowej swatki: Nie zakochuj się w swoim kliencie. Jednak Willow złamała tę zasadę, kiedy zakochała się w Reidzie Fortino – swoim najlepszym przyjacielu, który był jednocześnie jej klientem. Miała mu znaleźć dziewczynę. Myślała, że to będzie łatwe. Nie było.
Willow musi uwodnić matce, że jest w stanie przejąć jej biznes – firmę zajmującą się dobieraniem idealnych partnerów. Inaczej rodzinny interes zostanie zamknięty. Reid zgadza się zostać jej klientem i w ten sposób pomóc przyjaciółce. Do tej pory stałe związki lub małżeństwo go nie interesowały, ale tym razem daje się namówić na swatanie. Im więcej czasu tych dwoje spędza razem, próbując znaleźć Reidowi idealną dziewczynę, tym bardziej Willow chciałaby mieć go tylko dla siebie.
Wszystko się pogmatwało. Willow nie tylko może zrujnować rodzinny biznes, ale też stracić swoje serce.
(Opis z Lubimy Czytać) [...] 
- Nie mogę bez ciebie oddychać.
- A ja nie mogę być przy tobie i cię nie pragnąć - odpowiada niskim głosem. 

Duet tych dwóch autorek mogłabym czytać bez końca! Jest tak idealnie, że nie widzimy żadnych różnic wynikających z dwóch różnych kobiet. 

    Styl autorek od razu przypadł mi do gustu. Wczytałam się od pierwszego zdania i wprost nie mogłam odłożyć książki, by pójść spać. Nie mamy tu zbędnego lania wody, więc opisów jest tyle ile potrzeba, by zrozumieć akcję. Dialogi są naturalne, nie wymuszone. Mamy także sceny 18+, które zrobione są ze smakiem. 
   Akcja powieści toczy się swoim rytmem, które nie jest ani za szybkie, ani się nie wlecze. Wszystkie wydarzenia łączą się ze sobą w całość, więc nie pogubimy się w wydarzeniach. 
    Okładka jest idealna. Delikatna, urocza. Sprawia, że chce się wziąć do ręki książkę i poznać jej historię. W środku mamy podział na rozdziały. Każdy z nich opisany jest imieniem bohatera, który w danym momencie prowadzi narrację. Willow dostała uroczy obrazek serduszek, a Reid dostał budynki, co sprawiło, że na środek książki patrzy się przyjemnie. 

    Willow na co dzień zajmuje się swataniem ludzi. Dobiera ich pod względem charakterów, upodobań, choć to za dużo powiedziane, ponieważ do tej pory zajmowała się tym mama Willow. Teraz rodzicielka chce przejść na zasłużoną emeryturę. Daje więc zadanie Willow, by znalazła tę jedną jedyną swojemu przyjacielowi. Dzięki temu zadaniu firma pozostanie w jej rękach. Dziewczyna dwoi się i troi, by znaleźć tę odpowiednią, jednak żadna do końca nie spełnia jej wymagań. Gdy w końcu znajduje idealną kandydatkę, nie może usiedzieć na miejscu z niewiedzy jak idzie ich randka. Czuje się zazdrosna, bowiem od kilku lat jest z Reidem dość blisko. Przyjaźnią się, wiedzą o sobie wszystko. Całe popołudnia i wieczory należą tylko do nich. 
   Reid jest przystojnym mężczyzną. Od dziecka nie miał łatwego życia. Rodzice nie interesowali się zarówno nim, jak i młodszym dzieckiem. Byli tylko dodatkiem do ich życia. Ojciec ciągle zapracowany, zdradzający matkę, a matka w kłopotach alkoholowych. Z tego względu Reid nie chce mieć nigdy rodziny, więc pomysł mamy Willow wydaje mu się absurdalny. Czy jego randka będzie udana? 

 
 Willow i Reid to dwa różne światy. Ona kochana od maleńkości, pragnie rodziny, bezpieczeństwa, miłości. On uważa, że nie zasługuje na miłość, a tym bardziej nie chce się bawić w rodzinę, bojąc się, że będzie takim samym mężem i ojcem dla swojej kobiety i dzieci. To smutne jak ogromny wpływ ma na nas dzieciństwo, traktowanie przez rodziców, oczywiście to złe. To smutne, że człowiek o dobrym sercu, zastanawia się, czy będzie wystarczający dla kobiety. Czy nie stanie się takim samym tyranem. To okropne i szczerze, serce mi pękało, gdy czytałam tę powieść. 
   Ale, żeby nie było smutno, są też momenty, gdy wybuchamy śmiechem, uśmiechamy się i po prostu jesteśmy szczęśliwi. Historia tej dwójki pokazuje, że można być i najlepszymi przyjaciółmi i stać się kimś więcej. Tylko czy nie będzie za późno i czy odkryją na czas klapki ze swoich oczu? 
     Ta powieść sprawiła, że nie mogę przestać o niej myśleć. Jest idealna, urocza, piękna. Sprawia, że bez problemu zakochałam się w bohaterach. Uwielbiam pióro tych dwóch autorek i mam nadzieję, że jeszcze nie jedna książka przed nami. Z całego serca pragnę ją Wam polecić. 


- Łamiesz mi serce [...] - Ostatecznie ci, którzy cię kochają, zawsze to robią. 


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 


5 komentarzy:

 1. Już nie mogę doczekać się lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, już mam w planach. Ostatnimi czasy uwielbiam romanse i tylko te książki bym czytała, więc chętnie siegnę po Nieidealnie dopasowanych. Zachęciłaś mnie. :D

  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba tez jedna z zasad etyki w biznesie, zeby nie romansować z klientem

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger