środa, 12 sierpnia 2020

Królowa pszczół - Nina Nirali


[...] kiedy mamy zbyt wiele marzeń, rozczarowanie i niespełnienie ranią tym bardziej dotkliwie.Tytuł: Królowa pszczół
Seria:  -
Autor: Nina Nirali
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 437
Liczba rozdziałów: -
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Skylar, Ravish
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 01.07.2020

Ocena: 10/10

Ona, on i krzywy uśmiech losu
Skylar, autorka bestsellerowych powieści, opuszcza rodzinną Anglię i przyjeżdża do Indii, by tam napisać najważniejszą w jej życiu książkę. Przypadek sprawia, że poznaje mężczyznę, który od pierwszej chwili robi na niej olbrzymie wrażenie. Ravish, człowiek z bagażem gorzkich doświadczeń, również jest zafascynowany piękną Europejką. Szybko się orientuje, że kobieta ukrywa jakąś tajemnicę, a zamiar pisania powieści nie jest jedynym powodem, dla którego zdecydowała się na pobyt w jego kraju...

„Królowa pszczół” fascynuje i porusza, przeprowadzając czytelnika przez jednocześnie bajeczne i przerażające Indie. Skrajna bieda, niesprawiedliwość społeczna i codzienne dramaty, które szczególnie dotykają tych najmłodszych – to tylko niektóre z problemów, jakie porusza autorka, przypominając, że każdy człowiek zasługuje na miłość i szacunek, bez względu na jego pochodzenie, płeć, stan posiadania, kolor skóry czy wyznanie. (Opis z Lubimy czytać)

Moja podróż, choć się skończyła, to dopiero się zaczęła. Przybyłam z daleka, myśląc, że wszystko umiem, ale dopiero teraz mogę się uczyć.

Trzy osoby, które dzieli niemal wszystko kontra przewrotny los. Co z tego wyniknie?

   Skylar porzuca wszystko i przybywa do Indii, by napisać książkę. Ma to być najlepsza książka w całym jej dorobku. Presja czasu również jej nie pomaga. Nie zna tu nikogo, ale gdy trafia na taksówkarza Ravisha, wie, że może zaufać mężczyźnie. Oferuje mu pracę na czas jej pobytu w Indiach. Ma być jej asystentem i pomocą w obcym kraju. Pomaga jej znaleźć mieszkanie i wprowadza się do niej. W tym samym czasie ważą się losy młodziutkiej Anu. Jej rodzice postanawiają wydać ją za mąż. Gdy ta dowiaduje się o tym, ucieka z domu. Ośmiolatka po przyjeździe do miasta włóczy się z innymi bezdomnymi dziećmi. Pewnego dnia spotyka Ravisha i Skylar. Od tej pory życie całej trójki zmienia się diametralnie. Jednak Skylar skrywa pewną tajemnicę, która również może wiele zmienić. Jak zakończy się ta historia?

    Autorka jak zwykle porusza trudne tematy związane z tą kulturą, jednak sposób i styl pisania jest bardzo przyjemny. Książkę czyta się szybko, nie ma nudnych opisów ani zbędnych zapychaczy. Narracja skupia się głównie na Skylar, ale mamy również rozdziały z perspektywy Ravisha czy Anu.
    Okładka jest śliczna, utrzymana w barwach zieleni. Przedstawia piękną kobietę w typowym indyjskim stroju.

   Skylar to młoda i pewna siebie kobieta. Jednak los jej nie oszczędza. Choć sama ma problemy, pomaga innym bezinteresownie. Przyciąga do siebie ludzi, którzy stają się jej przyjaciółmi.
Ravisha od początku fascynuje kobieta. Mimo różnicy wieku zaczyna coś do niej czuć. Chce stworzyć z nią rodzinę.
    Historia Skylar, Ravisha i Anu choć trudna, daje nam nadzieję. Pokazuje, że drzemie w nas siła i gdy chcemy potrafimy zdziałać cuda. Wzruszająca i poruszająca trudne tematy wzbudziła we mnie wiele emocji. Zdecydowanie polecam!

Miłość jest wszędzie, na zewnątrz i w każdym z nas, trzeba tylko zaakceptować jej istnienie. Może trochę szerzej otworzyć oczy i uważniej się przyjrzeć.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu 

4 komentarze:

  1. W moim odczuciu to Jedna z najlepszych książek, jakie dotychczas przeczytałam w tym roku. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o książce wiele dobrego, a Ty skusiłaś mnie kompletnie. Zamierzam sięgnąć. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. https://www.picuki.com/media/2275744701233979650 Gdzie można kupić? :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger