środa, 2 grudnia 2020

Aiden - Melanie Moreland

 Życie jest zbyt krótkie, by pieniądze były twoim jedynym towarzystwem.


Tytuł: Aiden

Seria:  Prywatne imperium (Tom 2)
Autor: Melanie Moreland
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Liczba stron: 320
Liczba rozdziałów: 21
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Aiden, Cami
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 17.11.2020

Ocena: 9/10

Aiden, Bentley i Maddox spotkali się na uniwersytecie. Jako że spędzali ze sobą sporo czasu, szybko się polubili - tak narodziła się wielka przyjaźń. Później jednak ich drogi się rozeszły. Aiden stał się kimś, kogo wielu szanowało i podziwiało. Był częścią odnoszącej sukcesy firmy, bogatym i interesującym mężczyzną, który nie przejmował się bzdurami. Tyle że to była maska, za którą skutecznie ukrywał swoją prawdziwą twarz. Straszliwa przeszłość, pełna przemocy i pogardy, odcisnęła na jego sercu i duszy potworne piętno.

Cami miała kuszące ciało i piękne zielone oczy. Ona, jako jedyna kobieta, zdołała przedrzeć się przez skorupę banałów i dostrzec prawdziwego Aidena. Zrozumiała, że przeznaczony jej jest właśnie ten delikatny i poraniony w środku mężczyzna. Jej oczy dostrzegały o wiele więcej, niż on chciał jej pokazać. Aiden uważał, że nigdy nie będzie wystarczająco dobry, by na nią zasłużyć, dlatego postanowił odepchnąć ją i jej uczucia. Ale Cami absolutnie nie miała zamiaru się poddać...
To, że oboje pasują do siebie, widział chyba każdy. I nie chodziło tylko o namiętność. Aiden zdawał sobie sprawę, że nie może żyć bez Cami, ale uznał, że ich związek nie ma przyszłości. Tymczasem ona zdecydowała się walczyć. O niego, o siebie, o ich miłość...
Czy masz dość odwagi, by kochać i trwać?

(Opis z Lubimy Czytać)

Tak się robi, kiedy się kogoś kocha, Aiden. Wybacza się.

Aiden od najmłodszych lat nie miał łatwego życia. Jego dzieciństwo nie było kolorowe i piękne, ale smutne i straszne. Późniejsze życie też nie napawało go optymistycznie, a znaczenie miłości, było wypaczone przez właśnie wydarzenia z przeszłości. Jego jedyną rodziną byli Maddox i Bentley, których poznał na uniwersytecie. Wspólnie założyli firmę, która przyniosła im wiele zysków. Aiden jednak był cichy, zamknięty w sobie. Gdy poznał Cami, od razu zapewniał dziewczynę, że to jedynie przygodny romans,wiec gdy ta podzieliła się z nim tym co czuje, chłopak uciekł bojąc się ponownego zranienia. 

Cami to przebojowa, kobieta, która jest przyjaciółką Emmy. To przez tę kobietę poznaje mężczyznę, który jest silny na zewnątrz, ale w środku jest złamany. Czy uda jej się go naprawić i pokazać czym tak naprawdę jest miłość?

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Przez książkę się płynie. Nie ma zbędnego lania wody, a dialogi są naturalne.

Akcja powieści toczy się swoim idealnym rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze. Wydarzenia zazębiają się ze sobą, tworząc całość.

Okładka jest piękna i pasuje do poprzedniczki. W środku znajdziemy podział na rozdziały, gdzie poznamy lepiej i perspektywę Aidena i Cami. 

Kolejny tom świetnej serii "Prywatne imperium". Ten tom dostarczył mi wielu emocji. Serce pękało mi niemal, co kawałek. Melanie Moreland stworzyła piękną, ale i bolesną powieść. 

Aiden to skrzywdzony przez życie mężczyzna. Jego przeszłość, kładzie się cieniem na przyszłości, która mogłaby być kolorowa, ale z jakiejś przyczyny boi się tego. Unika miłości jak zarazy. Co w nim siedzi? I czy Cami będzie w stanie to przezwyciężyć i do niego dotrzeć. 

Podobał mi się upór i zawziętość Cami. Nie poddała się, gdy Aiden odszedł, a jej miłość do niego, pchała ją do działania. Tylko czy to wystarczy. 

Ta część serii jest emocjonalna, piękna, wzruszająca. Nie zabraknie także bohaterów z poprzedniego tomu. Fajnie było poznać ich dalsze losy. Teraz czekam, co autorka wymyśli dla Maddoxa, którego nie mogę się doczekać. Polecam Wam tę serię. Jeśli jeszcze nie znacie, koniecznie to nadróbcie!


[...] to właśnie robi się dla przyjaciół. Trzeba im pomagać [...] Nawet jeśli cię o to nie proszą. 

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie Wydawnictwu 3 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger