poniedziałek, 7 grudnia 2020

[PRZEDPREMIEROWO]: Luca - Agnieszka Siepielska [PATRONAT]

 

To takie  przykre, wiesz? - Śmieję się przez łzy. - Cierpieć wciąż przez osoby, na których powinnam polegać. Tytuł: Luca

Seria:   Synowie Zemsty (tom3)
Autor: Agnieszka Siepielska
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 202
Liczba rozdziałów: 38
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Luca, Maxine
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 30.12.2020

Ocena: 10/10

Mistrzyni mafijnego humoru powraca z trzecim tomem serii „Synowie zemsty”!

Luca Valenti jest kuzynem Rhysa i Antonio. Jego ojciec wiele lat temu przyczynił się do upadku rodziny. Gdy rozpoczęły się poszukiwania Mii i Maxine – córek Cesara Dellvale – szybko się okazało, że Luca ma obsesję na punkcie tej drugiej.
Kiedy w końcu dociera na miejsce, gdzie przetrzymywane są siostry, zabija Franco Cavillo, jednego z szefów kolumbijskiej mafii i udaje mu się uwolnić dziewczyny. Mia była wykorzystywana jako prostytutka, lecz Maxine, ku zaskoczeniu wszystkich, wiodła normalne życie w domu Cavillo.

Jednak to były pozory. Maxine zawarła z Franco Cavillo układ. Gdy zgodziła się na związek z jego synem, Dominikiem, Franco obiecał, że Mia zostanie do niej sprowadzona. Luca chciałby wykorzystać okazję i zbliżyć się do Maxine, ale postanawia odpuścić.
Wkrótce o Maxine upomni się mężczyzna, któremu została obiecana. Być może kobieta będzie potrzebowała Luki bardziej, niż sądziła.
(Opis z Lubimy Czytać) 

Tęsknię za momentami, które dane było nam wspólnie spędzić. Za naszymi planami. Tęsknię nawet za życiem, które mogliśmy dla siebie stworzyć. [...]

Kolejny tom o rodzinie Valenti ♥ Tęskniłam za tymi chłopakami. A więc, do rzeczy. 

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie znajdziemy tu długich opisów, a dialogi są naturalne. 
Akcja nie pędzi, toczy się wyważonym rytmem. Wydarzenia zazębiają się ze sobą, więc się nie pogubimy. 
Okładka jest piękna i pasuje do poprzedniczek. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojgu bohaterów. 

Luca w dzieciństwie zaznał bólu. Jego dusza i ciało są okaleczone, przez osobę, która powinna go chronić i kochać. Tymczasem, mężczyzna nie wie co to miłość. Jego głównym zajęciem jest zabijanie, zadawanie bólu, tak jak nauczył go ojciec. Luca bierze udział w poszukiwaniu sióstr Dellvale, jednak to, co zastają na miejscu jest przerażające. W oko Luce wpada Maxine, jedna z sióstr i choć teraz musi dać jej spokój, by doszła do siebie, nie zamierza jej sobie odpuścić. 
Maxine i Mia już raz próbowały uciec.  Przetrzymywana przez Franco, zawiera w końcu pakt z oprawcą. Gdy ona będzie w związku z synem Franco, jej siostra ma być bezpieczna. Jednak nie wie, na co się godzi. Gdy ona bierze udział w wystawnych kolacjach, jej siostra jest brutalnie wykorzystywana. Nie na to się godziła. Z ulgą przyjmuje wiadomość, że są wolne. Ale czy na długo? 

Książka jest bardzo cieniutka, bo ma ledwo dwieście stron. Jednak pozwala nam poznać dogłębnie bohaterów i przenieść się w świat mafii. 
Luca boi się miłości, nie wie tak naprawdę czym ona jest. Gdy poznaje Maxine zaczyna się jego można powiedzieć obsesja. Chcę ją mieć dla siebie. Ale czy może z tego, coś wyjść? Będzie musiał się nauczyć kontrolować swoje zapędy. Ponieważ Luca wychowywany był na bezwzględnego można powiedzieć mordercę, a w jego życiu dzieciństwie nie znalazło się miejsce na miłość, empatię, to przed nim długa i trudna nieraz droga. 
Maxine to kobieta, która w swoim życiu naprawdę wiele przeszła. Wykorzystywana seksualnie, chcąc uwolnić siostrę zgadza się na układ, z człowiekiem, któremu nie można ufać. Czy uda jej się odzyskać zaufanie siostry i przede wszystkim, jak sobie z tym wszystkim poradzi. 
Ta powieść jest piękna, trzymająca w napięciu, ale i wywołująca uśmiech. Znajdziemy tu wszystko, co jest ważne, by cieszyć się z dobrej lektury. Jeśli nie znacie poprzednich tomów, koniecznie po nie sięgnijcie, dostarczą wam mnóstwa emocji. Choć każdy tom opowiada o innych bohaterach, to znajdziemy ich wszystkich także i w tym tomie, więc lepiej czytać po kolei i nie psuć sobie frajdy. 
Książkę przeczytałam dosłownie w dwie godziny. Nie mogłam się od niej oderwać, a wydarzenia wciąż są żywe w mojej głowie. 
Gorąco Wam polecam. 


Dziękuję Aguś za możliwość objęcia patronatem Twojej kolejnej cudownej książki ♥ Życzę Ci wielu sukcesów i mnóstwa pomysłów na kolejne książki ♥ 

4 komentarze:

  1. Dawno nie czytałam książki z podobną tematyką, dlatego myślę, że chętnie sięgnę. Tym bardziej że jest dość cieniutka, więc będzie zaledwie na kilka godzin - idealny odpoczynek. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta premiera na pewno zainteresuje wielu czytelników. ��

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger