poniedziałek, 21 grudnia 2020

Magiczny Ekspres - Anca Strum


W nauce nie zadajemy sobie pytania po co. Chodzi o to, kto będzie szybszy silniejszy, lepszy, wątpliwości i rozterki nas nie interesują.


Tytuł:
 Magiczny Ekspres

Seria:  
Autor: Anca Strum
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 
Liczba rozdziałów: 
Gatunek: Literatura dziecięca
Bohater:  Flinn
Narracja: 
Wydawnictwo:  Media Rodzina
Data premiery: 01.10.2020
Ocena: 10/10
Fani Szkoły Magii i Czarodziejstwa znają pewien pociąg, który Harry’ego i jego przyjaciół zawiózł do Hogwartu. A co byście powiedzieli, gdyby to sam POCIĄG był szkołą? Może nie szkołą magii, ale szkołą magiczną? Szkołą z internatem, która z założenia nie ma adresu, bo porusza się po całym świecie?
Flinn co wieczór siedzi na nieczynnym dworcu – tam, skąd dwa lata wcześniej zniknął jej starszy brat. Pewnej nocy w tej zabitej deskami miejscowości zatrzyma się nadzwyczajny pociąg – pociąg z pocztówki od Jontego! Pełna wątpliwości Flinn wsiądzie na jego pokład (jako pasażerka na gapę) i wpadnie w wir przygody! Będzie musiała rozwiązać tajemnicę zniknięcia chłopaka w napędzanym magiczną technologią internacie pełnym wyjątkowych dzieci; miejscu, w którym znajdzie przyjaciół, wrogów i wiele sekretów. Dziewczyna nie wie jeszcze, że największy sekret skrywa ona sama...

Pełen tajemnic internat na kołach. Dziewczyna, która musi odnaleźć brata. Podróż napędzana węglem, parą i… magią.


Dla fanów serii o Harrym Potterze i „Złotego kompasu”

(Opis z Lubimy Czytać)  


Kto szuka powodu za, ten znajdzie jedynie sto powodów przeciwko.


Cóż to była za powieść! Magia! 

Flinn to dziewczynka, która jest trochę wycofana, samotna. Ma przyrodnie rodzeństwo, ale to właśnie z najstarszym bratem jest najbardziej zżyta. Gdy Jonte ginie bez śladu, dziewczynka za wszelką cenę chce go znaleźć. Codziennie przesiaduje na dworcu kolejowym, mając jedynie pocztówkę, na której tylko ona widzi ekspres. Pewnego dnia, gdy jak co wieczór przesiaduje na dworcu, w końcu pojawia się pociąg, który w swoim wnętrzu skrywa prawdziwą magię. Jest to bowiem Magiczny Ekspres, który jest równocześnie szkołą. Podczas podróży dziewczynka znajdzie zarówno wrogów, jak i przyjaciół, odkryje kim tak naprawdę jest. Ale czy odnajdzie brata? Wszak taki właśnie ma cel, wsiadając do pociągu, ale czy on się uda? 

Styl autorki jest lekki, czyta się przyjemnie. Mamy tutaj sporo opisów, jednak działają one bardzo na wyobraźnie i przenosimy się do tego stworzonego świata. 

Akcja powieści toczy się swoim idealnym rytmem, nie wlecze się, ani nie pędzi. Wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, w której czytelnik się nie pogubi. 

Okładka jest piękna, magiczna. W środku mamy podział na rozdziały.

 Są takie książki, które można czytać bez względu na wiek. Ta się do nich zalicza. Nie ważne, czy jest się w szkole, czy na studiach, ta książka spodoba się każdemu. 

Piękna powieść o przyjaźni, poszukiwaniu siebie, miłości braterskiej. To coś, co każdy powinien przeczytać. Mamy tutaj do czynienia z magią i fani Harry'ego Potter'a powinni być usatysfakcjonowani z lektury, ponieważ jest tak samo świetna! To co tutaj się dzieje, to coś niesamowitego i sama chciałabym uczestniczyć w takiej szkole. Podróżować po świecie i się uczyć? Coś niesamowitego. I tak jak wszędzie, znajdzie się garstka osób dobrych i ci, którzy podkładają kłody pod nogi. Ale najważniejsze, żeby być sobą. 

Bardzo podobała mi się ta książka i polecam Wam, bo znajdziecie tu coś dla siebie. Wiem, że jak mój syn podrośnie, na pewno dam mu tę książkę. 


To prawda: życie było ponure, niesprawiedliwe i obrzydliwe. Ale nie musiało takie być. Czasami bywało też zupełnie inne.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu 

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger