poniedziałek, 24 maja 2021

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 - Francesco Aribani, Bruno Enna i inni

 

A gdyby pewnego dnia kropla stralna zajęła twoje miejsce...


Tytuł
: Czarodziejki Witch 

Seria:  Czarodziejki Witch (Tom 1) 

Autor: Francesco Aribani, Bruno Enna i inni 

Tłumaczenie: Agnieszka Puza 

Liczba stron: 380

Liczba rozdziałów: 6

Gatunek: Komiks

Bohater: Will, Irma, Taranee, Cornela, Hay-Lin 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Egmont 

Data premiery: 21.04. 2021

Ocena: 10/10Wielki powrót kultowej serii! Opowieści o pięciu nastoletnich czarodziejkach zdobyły przed kilkunastoma laty serca milionów czytelniczek na całym świecie. Także w Polsce okazały się prawdziwym bestsellerem.

W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia – potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła... Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc najważniejszą, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju!

Życie pięciu dziewczyn nie składa się tylko z pilnowania Sieci i pojedynków z bestiami. Mają też własne problemy rodzinne, muszą sobie radzić z chuliganami, starają się dobrze uczyć, a przede wszystkim powoli wchodzą w dorosłe życie. Doceniają wagę przyjaźni i poznają smak pierwszej miłości. Jak widać, kłopotów im nie brakuje, na szczęście wszystkie mają duże poczucie humoru i lubią się śmiać – a wraz z nimi śmieją się czytelnicy!

Przygody czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana także z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Gnone współtworzyła scenariusze pierwszych odcinków serii, a później zadanie to przejęli inni autorzy, mi.in. Francesco Artibani („Lupo Alberto”, „Kylion”) i Bruno Enna („Kwakenstein”, „Dylan Dog”). Rysunki są dziełem wielu rysowników, m.in. dwójki artystów, prywatnie będących małżeństwem, Alessandro Barbucciego i Barbary Canepy, którzy stworzyli także ilustracje do komiksów disnejowskich takich jak „Kubuś Puchatek”, jak również uczestniczyli w wykreowaniu niezależnych serii komiksowych – „Sky Doll”, „Monster Allergy”, „Ekho. Lustrzany świat”.

W 2002 roku cykl „WITCH” i jego autorzy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową Topolino.

Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla dziewczynek uwielbiających przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanek serii!

Księga pierwsza zawiera pierwsze sześć tomów oryginalnych serii (ponad trzysta stron komiksów!) oraz wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktor serii Agnieszki Wielądek.

(Opis z Lubimy Czytać) 


Czasami słowa nie wystarczą, żeby wyrazić uczucia. 

Will, Irma, Taranee, Cornelia, Hay-Lin to piątka dziewcząt w wieku 13 i 14 lat. Will i Taranee to nowe dziewczyny w szkole. Ale już od pierwszek chwili zaprzyjaźniają się z Irmą, Cornelią, Hay-Lin. Jednak nie przypuszczają, jaki czeka ich los. Zostały wybrane na strażniczki, które muszą zamknąć wszystkie portale, by potwory nie przedostały się do świata ludzi. Ale jakie przygody przeżyją i czy uda im się powierzone im zadanie? 

Styl jest lekki, czyta się szybko, dzięki ilustracjom, które są dużego formatu, przez co tekst się nie zlewa, a przez książkę się płynie. 

Akcja powieści jest wartka. Nie ma czasu na nudę, bo co chwilę coś się dzieje. Wydarzenia z każdego komiksu dają przedsmak kolejnego, więc wszystko się łączy ze sobą. 

Książka jest w twardej okładce, przez co wygląda przepięknie, a do tego strony są szyte więc nic się nie rozpada. W środku mamy 6 komiksów, które są sporej długości jednak szybko się czyta i te strony po prostu nam przez palce uciekają. 

Witch to moje dzieciństwo, piękne wspomnienia pachnące karteczkami, gazetkami z różnymi dodatkami, które zachowałam do dziś. Żałuję, że rozdałam większość karteczek, a gazetki gdzieś przepadły. Jednak otwierając tę książkę czuję jakbym cofnęła się w czasie o tych kilkanaście lat. Czytając patrzyłam na te piękne rysunki i co chwilę myslalam: "Miałam taką karteczkę!" albo "Gdzie przepadło moje serce Kondrakaru?!". To coś niesamowitego, jako dorosła kobieta móc odkrywać na nowo ten komiks. Czuć strach bohaterek, podekscytowanie z ich ponownego spotkania. 

Kiedyś to było coś. Witch naprawdę ogarnęło świat i Polskę. Myślę, że teraz mają ponowną na to szansę. Książka jest w twardej oprawie, sporo większej od normalnej książki, przez co ilustracje są wyraźne. Myślę, że jest to idealna książka na prezent dla młodszej czytelniczki, by poznała ten świat. Ale nadaje się i dla starszych dziewcząt. Mam 25 lat i jestem w niej zakochana! Może to sentyment? Nie przeczę. Ale te przygody są tak opisane, że chce się czytać i czytać, póki się nie skończy. 

Myślę, że jest to świetna lektura tak naprawdę na chwilę. Historyjki można czytać na raz, a można sobie dawkować, by dłużej być w tym świecie. Mamy tutaj także na początku wprowadzenie do świata Witch. Opis każdej bohaterki czy piękne apoa treści. Ja jestem oczarowana tymi komiksami. Z całego serduszka wam polecam. 


Mieszkańcy Innego Świata są wśród nas. 

Książkę kupicie na Tania Książka - > CZARODZIEJKI WITCH

Kategoria: komiksy  w księgarni Tania Książka 

Dziękuję Tania Książka za możliwość przeczytania tej wspaniałej historii. 

3 komentarze:

  1. Moja siostrzenica uwielbia te czarodziejki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się ze wszystkimi stwierdzeniami dotyczącymi dzieciństwa! Gazetki przepadły, ale karteczki wciąż mam...

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam za dzieciaka i mam do tej pory gdzieś ukryte w szafie wszystkie części komiksów. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger