środa, 26 maja 2021

Iskra bogów. Nie odrzucaj mnie - Marah Woolf1


Wiesz przecież, jak to jest z nami, bogami: wyrwiesz nam wątrobę, a ona po chwili odrośnie


 


Tytuł: Iskra bogów. Nie odrzucaj mnie

Seria: Iskra bogów (Tom 2)
Autor: Marah Woolf
Tłumaczenie: Emilia Kledzik
Liczba stron: 480
Liczba rozdziałów:18
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Bohater: Jess
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Media Rodzina
Data premiery: 12.05.2021
Ocena: 10/10

Drugi tom pasjonującej, romantyczno-przygodowej serii z mitologią w tle. To „Percy Jackson” dla dziewczyn! Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a nastoletnia Jess ma tylko jedno pragnienie: zapomnieć o Caydenie i o wszystkim, co wydarzyło się podczas obozu. Bogowie mają jednak inne plany. Już pierwszego dnia szkoły staje przed nią Cayden. Czego on jeszcze chce? Przecież już złamał jej serce. Czy nadal grozi jej niebezpieczeństwo? Jess chciałaby wieść zupełnie normalne życie i nie mieszać się w walkę bogów – ale czym jest normalność, kiedy widzisz świat z mitów i możesz do niego wejść? „Iskra bogów” to zderzenie współczesności i mitologii, od którego nie sposób się oderwać!
(Opis z Lubimy Czytać)

Mogła nas uratować albo strącić w niebyt. Od czasu do czasu na pewno miała ochotę na to ostatnie

Kiedy w moje ręce wpadł ten tom nie mogłam się powstrzymać i natychmiast sięgnęłam po niego. Czy mi się podobało? Zapraszam na recenzje.

Jess stara się wyleczyć złamane przez Caydena serce. Myśli, że się od niego uwolniła. Nowy rok szkolny to dla niej pasmo przykrości. Jej najlepsza przyjaciółka rozsiewa krzywdzące plotki, a na domiar złego bogowie postanawiają znów namieszać. Cayden, Atena, Apollo, Zaus, Hera znów zjawiają się w miasteczku i w szkole Jess. Dziewczynie grozi niebezpieczeństwo, a bogowie nie tylko ja chronią, ale i grają w swoją grę. Czy tym razem Jess oprze się Caydenowi?

Styl autorki jest lekki, przez książkę wprost się płynie. Nie ma trudnego słownictwa, opisy są zwięźle, a dialogi naturalne. 

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, które się nie wlecze, ani nie pędzi. Wszystko dzieje się stopniowo i po kolei, więc nie zgubimy się w wydarzeniach.

Okładka jest cudowna. Jednak mam małe "ale". Pozłacany napis statł się podczas czytania, co mjie bardzo boli. W pierwszym tomie ten napis jest zabezpieczony folią, tutaj jej nie ma i niestety, ale odbiło się to na jakości. W środku mamy rozdziały z perspektywy Jess, które są długie jednak nie przeszkadzało mi to.

Kolejny raz dałam się wciągnąć tej serii. Uwielbiam mitologię i to jka autorzy z nią sobie radzą stwarzając swoje światy, bohaterów. To jest coś niesamowitego i zawsze czuję mega podekscytowanie przed zaczęciem historii. Tak było i tym razem. Moje serce galopowało wręcz gdy otwierałam książkę. Przepadłam w niej. Ma prawie 500 stron, a przeczytałam ją dosłownie w jeden dzień! ❤️ To niesamowite. Dawno tak dobrze nie bawiłam się w świecie fantastyki, a tutaj coś zaskoczyło i porwała mnie ta świetna historia.

Szkoda mi było Jess. Tego jak potoczyło się jej życie po obozie. Złamane serce to coś co ciężko nam wyleczyć, to coś co goi się latami, a tutaj Jess zamiast wsparcia przyjaciółki dostała kolejny cios w postaci zdrady i odwrócenia się od niej. Jednak była silna, stawiała czoła nie tylko tym ziemskim problemom, ale także radziła sobie z tymi boskimi sprawami. Może i ją przytłaczały, ale udawało jej się walczyć o dobrą sprawę. 

Te książki to moja kolejna ulubiona Seria, z mitologią w tle. Jeśli tak jak ja lubicie niebanalne historię, zwroty akcji, ciekawe postaci i świat pełen bogów i niebezpieczeństw to koniecznie musicie sięgnąć po tę serię. Jest cudowna! Ja jestem zakochana i już nie mogę doczekać się 3 tomu, bo to jak tutaj wszystko się skończyło... No po prostu serce mi pęka! Polecam!!


Istnieją życzenia, których nie spełnia się nawet dla bogów.

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictu 

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger