piątek, 15 października 2021

[PRZEDPREMIEROWO]: Speedlove - Julita Dziekańska [PATRONAT]

 Motocykl to wspaniała maszyna, ale też szalenie niebezpieczna, gdy znajdzie się w nieodpowiednich rękach.
Tytuł
: Speedlove 

Seria

Autor: Julita Dziekańska 

Tłumaczenie: - 

Liczba stron: 375

 Liczba rozdziałów: 44

 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater: Alexandra

Narracja: Pierwszoosobowa 

Wydawnictwo:  Szósty zmysł 

Data premiery: 27.10.2021

Ocena: 10/10

Nieskończona skala emocji oraz akcja, która nie ma ograniczenia prędkości!

Alexandra „Alex” Ferenc była oczkiem w głowie swojego ojca, Wielkiego Alfredo, pięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych. Po tragicznym wypadku, który zmienił życie całej rodziny, Alex dostaje propozycję, dzięki której ma szansę na spełnienie marzeń z dzieciństwa. Idzie w ślady swojego ojca i rozpoczyna karierę w wyścigach MOTO GP. Wraca do rodzinnych Włoch, gdzie niespodziewanie spotyka Tito – przyjaciela z dawnych lat, który już nie przypomina słodkiego chłopca. A nieziemsko przystojny i arogancki mistrz świata Lukas Perèza, skrywa więcej tajemnic, niż może sobie wyobrazić.

Czy Alex odnajdzie się w męskim świecie rywalizacji i adrenaliny? Czy będzie umiała dokonać słusznych wyborów? A może tym razem emocje wezmą górę nad rozsądkiem?

(Opis z Lubimy Czytać) 


[...] A dla mnie wolność to właśnie motocykl


Sporty motoryzacyjne są dla mnie czymś fascynującym. Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Ale po kolei. 

Alexandra to temperamentna włoszka, z korzeniami polskimi. Całe swoje życie spędziła we Włoszech, jednak nadszedł czas, by wrócić do Polski. Późniejsze wydarzenia sprawiły, że Alexa odstawiła miłość do motorów na dalszy plan i skupiła się na innych celach. Jest inżynierem. Potrafi wybudować dosłownie wszystko. Wraz ze swoim wspólnikiem Rafałem chcą zbudować w Warszawie tor kartingowy z prawdziwego zdarzenia. Jednak nagle pojawienie się wujka dziewczyny może wiele namieszać. 

Lucas to przystojny hiszpan, który jest jednym z najlepszych zawodników MotoGP. Jest zaręczony, ale gdy na jego drodze staje Alex, coś w nim ulega zmianie. 

Co ukrywają Przed Alex nie tylko bludcy, ale i Lucas? Czy dziewczyna odważy się wystartować w wyścigach, które zmieniły jej życie o 180 stopni? 

Styl autorki jest lekki. Nie ma zbędnych opisów. Dialogi są naturalne, a sceny 18+ stanowią delikatny dodatek. Niesamowitym plusem są przypisy (mówię to ja, osoba zs nimi nie przepadająca), dzięki którym osoby nie mające do czynienia ze sportem motoryzacyjnym ogarną co i jak się fachowo nazywa. 

Akcja toczy się swoim wywarzony rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, ani się nie wlecze. Wydarzenia łączą się ze sobą w całość, w której się nie zgubimy. 

Okładka jest cudowna i idealna do treści. W środku mamy podział na rozdziały. 

Uwielbiam oglądać zmagania zawodników na torze, ale czytanie o nich jest dodatkowo ekscytujące. Autorka świetnie splotła sport w całą fabułę. Dla mnie było go idealnie. Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania, były myślę na równi z tymi oglądanymi. Bawiłam się świetnie, a adrenalin wpłynęła i w moich żyłach,  kibicując Alex. 

Podobało mi się ukazanie rywalizacji między zawodnikami, zaciętości, chęci wygrania. I. W tym wszystkim kobieta. Kobieta, która radzi sobie na równi z mężczyznami. No Alex pokazała klasę. 

Tajemnicę jakie spadły na dziewczynę pod koniec książki, sprawiły, że łzy popłynęły mi po policzkach. 

To piękna, wzruszająca powieść, przy której nie będziecie się nudzić. Z zaapuaprtym tchem będziecie śledzić losy bohaterów, które się wprost pochłania. Ta książka to coś świetnego i świeżego. Gwarantuje, że będzie to wyśmienita lektura na jesienne, zimne wieczory. Rozgrzeje was! Serdecznie Wam polecam! 

Za możliwość objęcia patronatem medialnym dziękuję pięknie wydawnictwu. [...] Czasem wszystko idzie nie tak tylko po to, by wróciło na swoje miejsce. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger