czwartek, 14 października 2021

W słońcu Dubaju - Monika Magoska-Suchar

 [...] Czasem ze względu na najbliższych nie ma innego wyjścia jak poświęcenie. By ich chronić, trzeba wybrać inną ścieżkę, niż pragnęłoby nasze serce. Dlatego wiem, jak się czujesz i co myślisz.


Tytuł
: W słońcu Dubaju 

Seria: Agent Kelly (Tom 1) 

Autor: Monika Magoska-Suchar 

Tłumaczenie: -

Liczba stron: 320

 Liczba rozdziałów: 22

 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater: Peter

Narracja: Pierwszoosobowa 

Wydawnictwo: Kobiece/Niegrzeczne książki 

Data premiery: 29.09.2021

Ocena: 10/10

Diabelnie przystojny tajny agent, który zawsze dostaje to, czego pragnie. Anielsko piękna księżniczka, która jest gotowa na wszystko, by uciec przed aranżowanym małżeństwem. Niepohamowana namiętność, która sprowadzi na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Oto „W słońcu Dubaju”, pierwszy tom serii Agent Kelly.

Peter Kelly, główny bohater powieści „W słońcu Dubaju”, jest agentem CIA, uzależnionym od mocnych wrażeń i pięknych kobiet, które przyciąga do siebie jak magnes. Jego liczne partnerki nie są jednak nigdy w stanie sprawić, by naprawdę się zaangażował. Do czasu, gdy na jego drodze staje tajemnicza piękność, która tak samo jak ON nie zawaha się przed niczym.

W czasie pracy pod przykrywką jako ambasador USA Kelly w imieniu zaprzyjaźnionego emira ma wziąć udział w pewnej licytacji. Bogacze będą walczyć w jej trakcie nie tylko o rękę pięknej Safiji, ale przede wszystkim o posag księżniczki – tajemniczą broń, która może odmienić bieg zbrojnych konfliktów.

Safija proponuje Peterowi układ – pomoże mu w jego misji, jeśli ON umożliwi jej w zamian ucieczkę z kraju przed aranżowanym ślubem. Wbrew wszystkiemu między parą od pierwszego spotkania wybucha pożądanie. Czy mają szansę ujść z życiem z rozgrywki z terrorystami?

Niebezpieczni mężczyźni, wielkie pieniądze i świat, który ceni władzę ponad wszystko – odkryj nową serię Moniki Magoskiej-Suchar. Cykl powieści o agencie Kellym to niebanalne połączenie pełnych wartkiej akcji sensacyjnych historii z rozpalającym zmysły romansem. Ta historia - zapiera dech w piersiach niczym niesamowita wyprawa w słońcu Dubaju!

(Opis z Lubimy Czytać) 

Wszystko kalkulujesz umysłem, nic sercem, co?[...]

Agent Kelly działa pod przykrywką ambasadora w Dubaju. Jego zadaniem jest znalezienie potężnej broni, by nie wpadła ona w niepowołane ręce. Maja wiele kontaktów i dłużnych mu władców, którzy wiele dla niego zrobią. Gdy dowiaduje się, gdzie jest tajemniczy Płomień, postanawia wziąć udział w konkurach o rękę księżniczki. Nie dla siebie, ale dla jednego władcy. Peter dostanie broń, emir księżniczkę i wszyscy będą zadowoleni. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i piękna księżniczka zawróci w głowie agenta. Czy misja się uda? Co jeśli w to wszystko zamieszana jest grupa terrorystyczna? 

Autorka pisze lekko, przyjemnie. Nie ma zbędnego lania wody, a dialogi są naturalne i nie wymuszone. Mamy tu sceny 18+, ale jest ich malutko i stanowią miły dodatek. 

Akcja toczy się w swoim tempie, choć nie ma czasu na nudę, bo co chwilę coś się dzieje i trzyma nas w napięciu. Nie zgubimy się w wydarzeniach, bo wszystko łączy się ze sobą w całość. 

Okładka jest cudowna, a detale to mistrzostwo. W środku mamy podział na rozdziały, więc łatwo przeczytać "tylko jeden rozdział". 

Książki Moniki mają to do siebie, że zaskakują na każdym kroku. Autorka robi niesamowite postępy. Wymyśla co rusz nowe, ciekawe wydarzenia, ale i bohaterów, którzy są z krwi i kości, z którymi można się zaprzyjaźnić. 

Tutaj Monia postawiła na agenta, co bardzo mi się spodobało. Jestem wielką fanką Bonda i ta książka jest w takim stylu utrzymana. Pełno w niej się dzieje, ani na chwilę nie wytchniemy, bo problemy się piętrzą, a grunt pali pod nogami.  

Podobała mi się kreacja Sofii, która niby była niewinną księżniczką, a tak naprawdę skrywała taki sekret, że szczęka opada. Sam pomysł na Promień i to czym się okazał również było genialnym posunięciem. 

Oprócz tajemnic, wysadzania, bijatyk, mamy tutaj do czynienia z uczuciem, które nie powinno się pojawić, a jednak zaistniało. Tylko czy będzie miało szanse na szczęśliwe zakończenie? 

Historia Agenta Kellyego jest pełna zwrotów akcji, przysporzy wam szybkiego bicia serca i zachwyci. Ja już nie mogę się doczekać drugiego tomu. Książka będzie podobać się zarówno kobietom jak i mężczyznom. Sama dam tacie do czytania, bo jest wielkim fanem zarówno Bonda jak i książek Moniki. Jana wam polecam sięgnąć po tę powieść, bo będziecie bawić się przy niej znakomicie. 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu 


Dopóki jestem w przebraniu Kopciuszka, a Ty księcia z bajki, czar trwa.


1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger