poniedziałek, 6 lutego 2023

Anioł łez. Wiatr w skrzydłach - Layla Wheldon

 

Tytuł: Anioł łez. Wiatr w skrzydłach

Seria: Anioł łez (Tom 2)
Autor: Layla Wheldon
Tłumaczenie: - 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Diana, Daniel, Raven... 
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 339
Liczba rozdziałów: 21
Wydawnictwo: Editio Red
Ocena: 6/10
Premiera: 17.01.2023

Kontynuacja pięknej opowieści o miłości, która uskrzydla


Każda podjęta decyzja jest niczym kamyk rzucony w sam środek spokojnego jeziora. Drobne fale poruszają powierzchnię i zaczynają się rozprzestrzeniać. Kręgi na wodzie prędzej czy później dosięgną brzegów. Niektóre decyzje jednak mają siłę lodowca zsuwającego się do oceanu. Zamiast drobnych fal na wodzie powstaje ogromne tsunami, gotowe niszczyć wszystko, co napotkają na swojej drodze.

Decyzje podjęte przez Daniela na zawsze odmieniły losy jego samego i bliskich mu osób. Tragiczne wydarzenia zmusiły go do ucieczki. Teraz próbuje zbudować swoje życie na nowo, po drugiej stronie Oceanu Spokojnego, w tajemnicy przed własną rodziną i z dala od dziewczyny, którą nadal kocha. Każdego dnia zmaga się z wyniszczającym poczuciem winy, niepozwalającym mu wrócić do psychicznej równowagi.

Diana myślała, że w jej życiu w końcu wszystko zaczęło się układać, dopóki dosłownie w jednej chwili nie straciła przyjaciółki i ukochanego. Od tych dramatycznych wydarzeń każdy dzień tej dziewczyny jest przepełniony niepewnością, bólem i tęsknotą. Do tego zaledwie kilka tygodni po wyjeździe Daniela zostaje postawiona przed trudnymi wyborami, które jeszcze bardziej zmienią jej życie.

Co zrobi Diana? Czy podejmie decyzję, której konsekwencje mogą sięgać naprawdę daleko?
(Opis z Lubimy Czytać)

Autorka pisze lekko. Nie ma trudnych słów, czy zbędnych opisów. Dialogi są naturalne nie wymuszone. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, ani się nie wlecze. Wydarzenia łączą się że sobą w spójną całość, więc nie zgubimy się w fabule. 

Okładka również jest ładna i pasuje do treści. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy Diany, Daniela ale także ich przyjaciół. 

Będzie dziś krótko, zwięźle i na temat, ponieważ jest to drugi tom serii, który ściśle łączy się z tomem pierwszym, więc by poznać dokładnie losy bohaterów zalecam czytać je po kolei, ponieważ się pogubicie. 

W pierwszym tomie przepadłam. Była to piękna, na czasy wzruszająca historia, od której nie mogłam się oderwać. Na drugi tom czekałam z zapartym tchem, wprost nie mogłam się doczekać! Kiedy dowiedziałam się, że już jest, sięgnęłam po niego w ciemno. I... i czuję zawód. Kontynuacja losów bohaterów po tym co przeżyli w poprzedniej części jest jakaś taka dla mnie nie wystarczająca. Oczywiście nie zabrakło niebezpieczeństwa czy trudnych decyzji, które nie ułatwiało Dianie rozstanie z Danielem, ale jakoś tak brakowało mi tego żaru, pasji. 

Bardzo podobało mi się natomiast, że Diana stała się taką silną kobietą. Jej życie od początku było trudne, a teraz tym bardziej się skomplikowało, a ona dawała sobie radę, więc to też ważne przesłanie dla młodych dziewczyn, że każda nie zależnie od sytuacji poradzi sobie ze wszystkim. Dodatkowo mamy tutaj porachunki, niebezpieczeństwo, które osobom lubiącym taki można powiedzieć mafijny klimat, mogą przypaść do gustu.

Jeśli nie znacie tej serii, to zachęcam Was do sięgnięcia po "Anioł łez. Podcięte skrzydła", która rozpoczyna wszystko. Nie zabraknie Wam emocji, a i może sięgając po drugi tom od razu również przepadniecie. Mnie jest trochę smutno, że jednak nie spodobała mi się tak jak poprzedniczka, ale czekam na dalsze losy bohaterów, bo zakończenie sprawia, że chce się dowiedzieć co będzie dalej! Także sięgajcie i wyróbcie sobie własną opinię! Zachęcam!

[Współpraca reklamowa z Editio Red]

2 komentarze:

  1. Raczej nie dla mnie, ale może polecę tę serię koleżance, która lubi podobne klimaty. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kojarzę autorkę, choć nie miałam jeszcze przyjemności sięgnąć po jej książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger