poniedziałek, 20 lutego 2023

Do pierwszej randki - Aleksandra Rochowiak

 


Tytuł: Do pierwszej randki 

Seria: 
Autor: Aleksandra Rochowiak 
Tłumaczenie: 
Gatunek: Literatura obyczajowa,romans 
Bohater/Bohaterka: Iga
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 400
Liczba rozdziałów: 22
Wydawnictwo: Filia
Ocena: 9/10
Premiera: 08.02.2023

MIŁOŚĆ TO CICHY ZŁODZIEJ. UKRADKIEM ODBIERA TO, CO NAM SIĘ NALEŻY I ZOSTAWIA PO SOBIE ZIEJĄCE PUSTKĄ DZIURY, A ICH NIE DA SIĘ JUŻ NICZYM ZAŁATAĆ.”

Iga nienawidzi dwóch rzeczy: swojego ojca i czwartków. Dorastając u boku porzuconejprzed laty mamy, przestała wierzyć w miłość, a już na pewno w to, że ta może dać komukolwiek szczęście.

Wiodąc życie spełnionej singielki, potrzebę bliskości zaspokaja za sprawą pierwszych-ostatnich randek, za wszelką cenę starając się zachować anonimowość.

Wszystko szło zgodnie z planem.

Do czasu.

Kiedy w walentynkowy wieczór Iga umawia się z mężczyzną, którego zaangażowanie wywołuje szybsze bicie jej serca, nieznane emocje dają o sobie znać, a niechciane uczucia zaczynają burzyć wewnętrzny spokój dziewczyny.

Czy magia walentynek sprawi, że Iga zaryzykuje i wbrew swoim zasadom da szansę Alkowi? A może to seria zbiegów okoliczności postawi ich ponownie na swojej drodze?

(Opis z Lubimy Czytać) 

Było to moje pierwsze spotkanie z autorka, ale jakże udane. Piszę lekko, przyjemnie. Mamy tu sporo opisów, ale są one barwne i wnoszą wiele do fabuły. Dialogi za to są naturalne i nie wymuszone. 

Akcja toczy się własnym rytmem i nie zgubimy się w wydarzeniach, bo idealnie się że sobą łączą w całość. 

Okładka jest Świetna, bardzo mi się podoba. W środku mamy podział na rozdziały. 

Jaka ta książka była urocza! Bawiłam się przy niej świetnie i choć chciałam Ige palnąć parę razy w głowę, to cieszę się, że tak to wszystko się toczyło.

Do pierwszej randki to historia, która wciąga bez reszty. Przy której się uśmiechniecie, która was otuli niczym ciepły koc w zimowy wieczór. To książka, która sprawdzi się idealnie w długie wieczory. Nie odłożycie jej piki nie wybrzmi ostatnie zdanie.

Historia Igi i Arka jest myślę prawdziwa, realna i może mieć odzwierciedlenie naprawdę, bowiem niekiedy boimy się zaufać, boimy się pokochać, by nie zostać skrzywdzeni. A tym czasem właśnie ten brak miłości i odrzucenie kogoś wartościowego może boleć naprawdę. Autorka pokazuje nam, że to co dzieje się w naszym życiu tym dorosłym, ale i dzieciństwie może mieć ogromne konsekfencje w późniejszych relacjach z innymi ludźmi, szczególnie z płcią przeciwną.

Myślę, że ta książka otworzy wasze serca i umysły na coś nowego, a jeśli nie potrzebujecie tego typu książki, to dpraei po prostu, że będziecie się dobrze bawić. Polubicie bohaterów i tych głównych i tych pobocznych. Z czystym sumieniem gorąco wam polecam! ❤️

[Współpraca reklamowa z wydawnictwem Filia] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger