środa, 8 lutego 2023

Wschodnie światła - Brittainy C. Cherry

 


Tytuł: Wschodnie światła

Seria: Kompas (Tom 2)
Autor: Brittainy C.Cherry
Tłumaczenie: Katarzyna Dyrek
Gatunek: Literatura obyczajowa,romans 
Bohater/Bohaterka: Aaliyah, Connor
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 400
Liczba rozdziałów: 48
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ocena: 9/10
Premiera: 05.01.2023

Drugi tom emocjonalnej serii autorki „Elements. Żywioły” i Kochając pana Danielsa!

Pewnej halloweenowej nocy Aaliyah postanowiła wyjść z baru, gdzie imprezowała, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Ten wieczór miał jej pomóc zapomnieć o facecie, który ją zdradził, ale w zasadzie czuła się jeszcze gorzej.

Nigdy by nie przypuszczała, że nagle jej głowę zaczną zaprzątać myśli o zupełnie innym mężczyźnie. Był przebrany za superbohatera, a ona za Czerwonego Kapturka. Byli dwojgiem nieznajomych, którzy spędzili ze sobą szaloną, halloweenową noc w dziwnych ubraniach.

Mijają dwa lata. Przed Aaliyah staje ogromne wyzwanie. Ma przeprowadzić wywiad na wyłączność z najbardziej pożądanym mężczyzną w Nowym Jorku – Connorem Roe. Dla całego świata jest on jednym z najpotężniejszych i najgorętszych facetów w Nowym Jorku. Dla niej to superbohater, który tamtej nocy pozwolił jej zapomnieć o pewnym draniu. Tylko że jej serce już nie jest złamane, a obiecane innemu mężczyźnie.
(Opis z Lubimy Czytać)

Styl autorki uwielbiam. Nie ma zbędnego lania wody, dialogi są naturalne. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nic nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w całość, więc się nie zgubimy. 

Okładka jest piękna. A w środku znajdziemy rozdziały z perspektywy obojga bohaterów. 

Seria Kompas przypadła mi do gustu już podczas czytania pierwszego tomu, Jax był takim cudownym bohaterem, że gdy zobaczyłam iż wychodzi tom 2 nie mogłam przejść obojętnie obok niego! Początkowo trochę miałam problem, bo niektóre słowa wydawały mi się "nie po polskiemu", ale później stwierdziłam, że dobra tam liczy się historia, a nie te słowa, które mi nie pasowały. No i przepadałam. Potem już nie znalazłam, żadnych takich "dziwnych" słów, a książka spodobała mi się ogromnie.

Connor to chłopiec, którego mogliśmy poznać w pierwszym tomie. Był to pomocnik Jaxa, zajmował sie brudną robotą, jaką było przetykanie, udrażnianie rur, jako hydraulik. Teraz Connor mieszka w Nowym Jorku i jest szefem samego siebie. Jest biznesmenem i prężnie się rozwija. Gdzieś z tyły głowy boi się zakochać przez to, że dwa razy omal nie stracił swojej mamy, która chorowała na raka. Gdy poznał Aaliyah najpierw jako Czerwonego Kapturka podczas imprezy Halloweenowej i spędził z nią najpiękniejszą noc w swoim życiu (nie, nie chodziło o seks!), nie spodziewał się, że ich drogi znów się połączą. 

Aaliyah to cudowna młoda kobieta, wychowanka domu dziecka, porzucona przez matkę jako niemowle, której największym marzeniem jest kochać i być kochaną, mieć rodzinę jakiej nigdy nie miała. Ale trafia na samych dupków. Spotkanie Kapitana Ameryki w noc Hallooweenową było dla niej czymś magicznym, ale rzeczywistość przygniotła ją do ziemi. Dziewczyna mając 22 lata musi mierzyć się z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Jak wpłynie na nią ponowne spotkanie z Connorem?

Ta dwójka była sobie pisana. Mieli na siebie tak cudowny wpływ. Serce rosło z każdą czytaną stroną, i choć nie zabrakło w ich perypetiach wybojów, to jakoś dawali sobie radę. Uwielbiam takich bohaterów z krwi i kości, z którymi można łatwo się zaprzyjaźnić i tak było tutaj. Stali się bliscy mojemu sercu.

Mimo iż jest to drugi tom, myślę, że można je czytać oddzielnie, bo są to dwie niezależne historie. Jednak bardzo bym się cieszyła, gdybyście sięgnęli po obie te książki, bo to cudowne, chwytające za serce powieści, które na długo zostaną w waszych sercach i głowie. 

Ja jestem zakochana tą piękną książką. Autorka pokazała nam, że każdy zasługuje na miłość i szczęście, a jeśli boimy się utraty kogoś to nie potrzebnie. Trzeba chwytać życie takim jakie jest, żyć teraźniejszością i dać sobie szanse na przyszłość. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po żadną książkę Brittainy, to koniecznie to zmieńcie! Uwielbiam jej pióro i w te książki mogę iść w ciemno! Serio, jest świetnie! Polecam z całego serca!

[Współpraca reklamowa z Wydawnictwo NieZwykłe]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger