środa, 1 lutego 2023

Zaginiona - A.P. Mist


 

Tytuł: Zaginiona

Seria: -
Autor: A.P. Mist
Tłumaczenie: - 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Agata, Aleksander
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 286
Liczba rozdziałów: 
Wydawnictwo: WasPos
Ocena: 10/10
Premiera: 23.11.2022

Jak cienka jest granica pomiędzy jawą a snem? O tym przekonuje się Agata. Zimowym popołudniem budzi się w środku lasu. Jej stan wskazuje na to, że miała wypadek. Niestety, niczego nie pamięta. Nie zna swojego imienia ani nie wie, jak znalazła się w bieszczadzkim lesie. Znajduje ją właściciel pobliskiego tartaku – nieprzyjaźnie nastawiony, lecz niezwykle przystojny Aleksander. Początkowo traktuje ją jak problem, ale z biegiem czasu zaczyna się do niej przywiązywać.
Wkrótce, z pomocą przyjaciela, udaje się odkryć tożsamość znalezionej dziewczyny. Okazuje się córką magnata finansowego i narzeczoną Łukasza.
Agata wraca do domu i do narzeczonego, którego nie rozpoznaje. Stara się żyć swoim poprzednim życiem. Nie ma pojęcia, że stała się ofiarą spisku i obiektem zemsty. Ma zapłacić najwyższą cenę za grzechy zmarłego ojca. Łukasz faszeruje ją lekami, by ją ogłupić i by nie przypomniała sobie, że to przez niego prawie straciła życie.
Aleksander wyrusza na drugi koniec kraju, by odnaleźć ukochaną. Gdy mu się to udaje, uciekają razem, a domniemany narzeczony rozpływa się w powietrzu.
Poznanie granicy pomiędzy snem a rzeczywistością pozwala Agacie rozwikłać zagadkę, a rozwiązanie wstrząsającej tajemnicy omal nie pozbawia jej życia.
Historia opowiadająca o tym, jak potężna jest siła podświadomości i sugestii, a także o tym, że prawdziwa miłość przekracza wszystkie bariery – nawet umysłu.
(Opis z Lubimy Czytać)

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma tu zbędnych opisów ani lania wody. Dialogi są naturalne nie wymuszone.

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem, nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko łączy się w całość, która w cale nie jest oczywista.

Okładka jest piękna. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy zarówno Aleksandra jak i Agaty. 

Powiem Wam, że ta książka to jakaś petarda. Sięgając po nią miałam wysokie wymagania i powiem Wam, że dostałam nawet znacznie więcej. Co to była za historia! Jawa mieszała się ze snem. To co wiedzieliśmy mieszało się z nowymi wydarzeniami, które poddawały w wątpliwość wszystko to, co myśleliśmy, że wiemy. Brzmi zagmatwanie? Nie przejmujcie się tym zupełnie! Nie potrafię Wam tego wytłumaczyć, nie zdradzając wszystkiego, a tego Wam zrobić nie mogę! Musicie sięgnąć po tę książkę i przekonać się, co ta A.P. Mist nam tu zgotowała!

Agata była świetną główną bohaterką, nie wkurzała. Nawet gdy nie pamiętała niczego, to nie była jakąś rozpieszczoną dziewczyną, nad którą każdy miał skakać, za co byłam jej wdzięczna. Tak samo Aleksander, super chłopak, który pomógł jej w ciężkim czasie. No polubiłam go z miejsca! 

Co mi pozostało poza tym, że bardzo, ale to bardzo polecam Wam tę historię. Nie będziecie nudzić się ani przez chwilę, a kartki będą przewracać się niemal same, bo będziecie jak zahipnotyzowani, by dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się w lesie. Wciągnęłam się od pierwszej strony i przeczytałam ją w dosłownie momencie. Naprawdę ta niewielka objętościowo książka dostarcza takich emocji, takiego rollercoastera, że nawet sobie sprawy nie zdajecie. Jeśli jeszcze nie znacie autorki poznajcie jej twórczość! Książki kupicie na Empiku, lub przeczytacie w abonamencie Legimi. Polecam Wam całym sercem! 

[Współpraca reklamowa z WasPos]

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger