środa, 12 kwietnia 2023

Święta, święta i po... Poczytane: Electric idol - Katee Robert


Tytuł: Electric Idol 

Seria: Dark Olympus (Tom 2)
Autor: Katee Robert 
Tłumaczenie: Stanisław Bończyk 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Psyche 
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 464
Liczba rozdziałów: 
Wydawnictwo: Uroboros
Ocena: 10/10
Premiera: 22.03.2023

Nowa, porywająca, zarazem grzeszna i słodka wersja opowieści o Erosie i Psyche.


Psyche wiedziała, że w końcu przyjdzie jej zmierzyć się z gniewem Afrodyty. Spotykając przypadkiem jej syna, Erosa, wplątuje się w niebezpieczną sytuację, która zdaje się być bez wyjścia. Jej serce będzie odtąd zagrożone... i to dosłownie.

Dla bosko przystojnego Erosa przelewanie krwi nigdy nie stanowiło problemu. Ale kiedy ma wykonać najnowsze zlecenie, po prostu nie jest w stanie tego zrobić. Czy ten sprzeciw nie będzie go kosztował zbyt wiele?

(Opis z Lubimy Czytać) 

Styl autorki jest lekki, przyjemny płynny. Widzę też nieco większą jakby wprawę niż w pierwszym tomie. Opisy są barwne, nie przynudzają i nie ma ogromnych ich ilości. Dialogi są naturalne, nie wymuszone i dostarczające humoru.

Akcja toczy się wartko. Nie znudzimy się, ani nie pogubimy, bo wszystko łączy się ze sobą w spójną, logiczną całość. 

Okładka jest świetna i pasuje do poprzedniczki idealnie. 

- Żenię się z monstrum chaosu... 

- To będziemy parą potworów. 

- Brzmi całkiem uroczo [...] 

Psyche to kobieta silna, mądra. Niestety Afrodyta poluje na nią i do morderstwa wybiera syna, by ten przyniósł jej serce dziewczyny. Nie przypuszcza tylko, że Eros nie koniecznie w ten sposób zdobędzie jej serce. Wymyśla układ. Według którego mają się pobrać i udawać szczęśliwie zakochanych. Przecież matka wtedy nie zarząda jej serca. Eros zabiera dziewczynę do siebie. A co będzie prawda, a co tylko układem? Tego musicie się dowiedzieć sami. 

Psyche sama do końca nie wie co jest udawane, a co prawdziwe. Jednak przebywając z Erosem tyle czasu, rozmawiając i się poznając nie ma szans, by jej uczucia zostały nienaruszone. 

Z kolei Eros jest tak cudowny, że no po prostu nie idzie go nie pokochać. Ja również poddałam się jego magnetyzmowi i urokowi. Był idealny! ❤️ Ale w końcu to Bóg miłości, seksualności 😈

Przyszedł czas na drugi tom serii, która bardzo mi się podobała. I wiecie co? Jeśli myślałam, że "Naon Gods" było świetne, to tutaj chyba braknie mi skali. "Electric idol", było tak genialne, piękne, że po prostu moje serce na samą myśl się topi!

Te uczucia między bohaterami wybuchają niczym wulkan. Każda strona jest tak mocno nimi napakowana, że i nasze serce wypełnia miłość do tej książki.  Mamy tutaj też sceny 18+ które dodają pikanterii całości. No i oczywiście Afrodyta, która mimo iż Psyche została jej rodziną, nadal nie daje sobie spokoju. 

Miłośnicy mitologii będą usatysfakcjonowani! Ale i nie tylko, ponieważ historia ta dzieje się we współczesnym świecie, a Psyche jest influencerką! To co, zaciekawiłam was? 

Autorka zrobiła tu kawał świetnej roboty. Ja jestem totalnie zakochana w tej historii. Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że podobała mi się bardziej niż pierwsza część, a myślałam, że to nie możliwe! Kocham Hadesa, ale teraz wygrał Eros! ❤️ To co działo się w tej książce, no mistrzostwo! Musicie koniecznie sięgnąć i przekonać się co w niej jest takiego elektrycznego! ❤️ 

1 komentarz:

  1. Wątki mitologiczne... Brzmi ciekawie. Super, że książka Ci się podobała. Może polecę ją koleżance, która lubi podobne klimaty czytelnicze. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger