środa, 26 kwietnia 2023

Zanim upadnę - Anna Bellon

 


Tytuł: Zanim upadnę 

Seria
Autor: Anna Bellon 
Tłumaczenie: 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Zuza, Janek
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 275
Liczba rozdziałów: 26
Wydawnictwo: Novae Res 
Ocena: 8/10
Premiera: 22.03.2023

Są osoby, dla których dobra jest się gotowym poświęcić wszystko – nawet miłość.Zuza Leszczyńska po pierwszym roku studiów przyjeżdża na wakacje do rodzinnego miasta. Na osiedlu, na którym się wychowała, niewiele się zmieniło. Te same głupie żarty, ta sama paczka znajomych. Niespodziewanie do Zuzy dociera wiadomość o powrocie przyjaciela z dzieciństwa, obiektu szczeniackiego zauroczenia i starszego brata jej przyjaciółki z dawnych lat - Janka Gossa. Mówią, że wpadł w nieciekawe towarzystwo, że handlował narkotykami i że właśnie skończył odsiadkę… Wkrótce ich drogi się przecinają, a Zuza ma okazję, by zweryfikować plotki, a także… własne uczucia do Janka, które z biegiem lat wcale nie osłabły. Tymczasem policja rozpoczyna śledztwo w sprawie szajki dilerów działającej w okolicy, a miasteczkiem wstrząsa dramat – w miejscowym klubie wybucha pożar. Czy ma z tym coś wspólnego mroczna przeszłość Janka
(Opis z Lubimy Czytać)

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi są naturalne. 

Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się w spójna całość. 

Okładka jest urocza, taka delikatna i piękna. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojgu bohaterów. 

Najnowsza książka Anny Bellon przenosi nas do małego miasteczka, gdzie każdy można powiedzieć się zna, więc gdy wraca w tę okolicę chłopak, który dawniej bywał u babci często, nic dziwnego, że budzi to powszechną ciekawość. Fakt ten podkręca historia iż chłopak odsiadywał wyrok. A teraz gdy w miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy, wiadomo kto jest głównym podejrzanym.

Coś ostatnio mam mega szczęście trafiać na takie mało miasteczkowe romanse i jestem z tego bardzo zadowolona. Tutaj również się nie zawiodłam, przez co czuję dużą satysfakcję z lektury. Tym razem rzecz dzieje się w Polsce, mamy tu bohaterów, którzy są nam bliscy, mają problemy jak i my i dało się z nimi zżyć. Zuza i Janek znają się od dziecka i choć ich drogi lata temu się rozeszły, teraz los znów ich że sobą łączy. Lubię takie wątki z takim uczuciem od małego do dorosłego. To coś tak uroczego. Chyba mi się z rymowało 🙈😂

Historia Janka i Zuzy wciągnęła mnie od pierwszych stron. Jest to dość krótka książka, więc uwinęłam się dość szybko z nią. I bawiłam się naprawdę dobrze podczas lektury.

Jesli szukacie książki, która zapewni wam rozrywkę na kilka godzin i oderwiecie się dzięki niej od rzeczywistości, to ogromnie wam polecam.

Współpraca reklamowa z Novae Res

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger