poniedziałek, 9 października 2023

Binding 13 - Chloe Walsh


 Tytuł: Binding 13

Seria Boys of Tommen (Tom 2)
Autor: Chloe Walsh
Tłumaczenie: Mateusz Grzywa 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Shannon, Johnny 
Narracja: Pierwszoosobowa 
Liczba stron: 390
Liczba rozdziałów: 32
Wydawnictwo: NieZwykłe 
Ocena: 8/10Druga część historii, która podbiła serce Weroniki Ancerowicz autorki For Sure Not You!

Shannon nigdy nie przypuszczała, że popularny chłopak, o którego zabiegały wszystkie dziewczyny w szkole, stanie się dla niej kimś tak bliskim i tak ważnym. Nigdy nie sądziła, że będzie miała takiego przyjaciela.

Jednak czego się kompletnie nie spodziewała to uczucia pojawiające się w jej sercu: tęsknota, przywiązanie i pożądanie. Przecież Johnny nie mógłby na nią patrzeć „w ten” sposób, prawda? Jest dla niego ważna, ale to niemożliwe, aby ją kochał.

Shannon nie jest typem dziewczyny, z jaką chciałby się spotykać. Ma tego pewność. Przyjaźń to zapewne wszystko, na co może liczyć. Gdyby tylko jej uczucia odeszły równie szybko, jak jej wątpliwości.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku ży cia.

(Opis z Lubimy Czytać)

I mamy to, drugi tom serii, która wyciskała łzy, ale i dawała cień uśmiechu. Czekałam na nią ogromnie i wprost nie mogłam się jej doczekać i w końcu ją mam. I znów przepadłam w jej świecie, który nie jest łatwy, ale daje nadzieję. 

Shannon przeszła prawdziwe piekło, prześladowana nie miała lekko w szkole i gdy Johnny stał się jej bliskim przyjacielem, odkryła w sobie uczucia o jakich nie miała wcześniej pojęcia. Niestety Johnny choć lubi swoją nową koleżankę, nie darzy jej uczuciem głębszym. Co z tego wyniknie?

Jeśli myślałam, że pierwszy tom złamał mi serduszko, tak w tym również nie zabrakło tego uczucia. Paleta emocji podczas czytania tej części była różnoraka. Smutek, uśmiech, nadzieja, wszytsko mieszało się ze sobą tworząc bombę wewnątrz czytelnika. Przyjaźń między Shannon a Johnnym była wspaniała, szczera i piękna. Byli dla siebie w trudnych chwilach. A patrzenie, gdy przeradzała się w coś więcej, było piękne. 

Autorka pokazuje nam również świat sportu, który nie jest łatwy i tak kolorowy jak mogło by się wydawać. A ja lubię czytać o sportowcach i cieszę się, że miałam okazję sięgnąć po tę książkę. A do tego zakończenie, które sprawiło, że teraz oczekuje trzeciego tomu z niecierpliwością. To wspaniała historia, która chwyci was za serce. Polecam gorąco.

Współpraca reklamowa z wydawnictwem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger