poniedziałek, 16 października 2023

Jeszcze raz przebacz -Aleksandra Muraszka

 


Tytuł: Jeszcze raz przebacz

Seria: Jeszcze raz (Tom 2)
Autor: Aleksandra Muraszka 
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater/Bohaterka: Ellie, Asher, Ayla
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 300
Liczba rozdziałów: 34
Wydawnictwo: BeYa
Ocena: 10/10

Kiedy zaufanie zostaje zawiedzione, już nic nie chroni serca przed bólem

Ellie znowu jest na dnie. Wszystko, z czym się zmagała przed Asherem, wróciło, i to ze zdwojoną siłą. Samotna rzeczywistość jest przygnębiająca, zwłaszcza jeśli każdy drobiazg jej o nim przypomina. Ellie żałuje wielu rzeczy. Tego, że przyjechała do Reno. Tego, że poznała Ashera. I tego, że tak bardzo się do niego przywiązała.

Asher doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił. Męczą go wyrzuty sumienia, nie dają nawet chwili wytchnienia. Mały Max nie ułatwia mu życia. Chłopczyk ma ogromne pretensje do brata o to, że nie widuje już Ellie. Asher bije się z myślami: z jednej strony chciałby się zerwać i biec do niej, z drugiej ― boi się, że Ellie mu nie wybaczy. A kiedy podejmuje decyzję, w jego życiu pojawia się kolejny demon z przeszłości.

Ayla wychowywała się w domu pełnym miłości, ale w dniu, w którym odszedł jej ojciec, bajka się skończyła. Dziewczyna ma za sobą trudną i bolesną przeszłość. Bratnią duszę odnajduje w Ellie ― to przed nią Ayla postanawia się otworzyć. Stan zdrowia jej matki się pogarsza, a kiedy ta wyznaje córce prawdę, owładnięta obsesją pomocy dziewczyna za wszelką cenę chce znaleźć ratunek.

Każde z nich zmaga się z innymi potworami. I każde potrzebuje jednego, by ruszyć naprzód: przebaczenia. Tylko czy przebaczenie jest możliwe, skoro nadzieja właśnie umiera?

Chyba żadne ze słów, żadne ze zdań nie oddadzą w pełni tego, jak ogromnie kocham tę historię, jak ona jest piękna i wspaniała. A chciałabym, by każdy z Was, bez wyjątku, sięgnął po nią i dał się jej pochłonąć!

Po roku wracam do Reno. Wracam do Ellie, Ashera, Maxa. Aż ciężko uwierzyć, że to już rok, gdy miałam możliwość poznać i pokochać ich po raz pierwszy. Wtedy zakończenie złamało mi serce. Zostawiło mnie z ogromną dziurą i uciskiem w klatce. Teraz Ola postanowiła skleić je na nowo. Jednak nie obyło się bez łez. 

To wzruszająca, przejmująca historia o dwójce młodych ludzi, którzy w swoim życiu przeszli naprawdę sporo. Bagaż ich doświadczeń jest co najmniej tak ogromny, jak nie jednej starszej osoby. Ale w tym tomie Ola pokazała nam, że pójście po pomoc do terapeuty, na odwyk jest czymś "normalnym". To nie ujma na honorze, a wyraz największego zwycięstwa, wziąć swoje zdrowie za coś najważniejszego. Do tego mamy wiele innych wątków, które wyciskają łzy i sprawiają, że ta historia żyje. Bohaterowie wiele dowiadują się w tym tomie, wiele jest wyjaśnione, ale ja czekam z niecierpliwością na trzeci tom.

Książki Oli mogę brać w ciemno. Wiem, że się nie zawiodę i jestem ich ogromną fanką! Te książki to taki comfort read. Sięgasz i wiesz, że twoje czytelnicze serce napełni się endorfinami. To historie prawdziwe, które mogą przydarzyć się każdemu. To piękne, dojrzałe historie, w których nie brakuje ogroma emocji. Serdecznie Wam polecam! Ja kocham tę serię całą sobą. I pamiętajcie, by czytać po kolei!Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Autorce. Współpraca reklamowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger