środa, 15 listopada 2023

Pani Doliny - Monika Magoska - Suchar

 Tytuł: Pani Doliny

Seria 
Autor: Monika Magoska-Suchar
Tłumaczenie: 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater/Bohaterka: Lenora, Bastian
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 325
Liczba rozdziałów: -
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki
Ocena: 10/10

Namiętność, zdrada i walka o władzę. Czy książę Doliny odzyska to, co mu odebrano?

Po dekadzie spędzonej na krucjacie w Ziemi Świętej Bastian Hamilton, książę Doliny, powraca do Anglii. Jest przekonany, że lata walk nieodwracalnie go zmieniły i przygotowały na każde wyzwanie. Największy cios czeka go jednak dopiero na ojczystym brzegu, gdzie otrzymuje druzgocące wieści: jego żona i syn zostali zamordowani, gdy ich ziemie przejął wróg.

Na zamku Hamiltona panuje obecnie Lenora – córka mordercy rodziny Bastiana. Młoda wdowa jest uważana za najpiękniejszą kobietę w kraju. Mężczyzna poprzysięga jej rodowi zemstę. Odzyska zamek, nawet jeżeli będzie musiał podjąć drastyczne kroki – zmusić ją do małżeństwa bez błogosławieństwa jej krewnych.

Lenora jest jednak o wiele bardziej wymagającą przeciwniczką, niż przypuszczał Bastian, a zdobycie fortecy nie będzie takie proste. Do czego posunie się Hamilton, aby odzyskać swoją własność?

Dzięki najnowszej książce Moniki Magoski-Suchar przeniesiesz się do czasów pełnych niepokoju, pożądania i walk o władzę. „Pani Doliny” to intrygująca opowieść, która rozpali twoją wyobraźnię i rozbudzi zmysły. To pozycja idealna dla wszystkich fanek motywu hate–love oraz historii pełnych skomplikowanych uczuć.
(Opis z Lubimy Czytać)


Książki Moniki to książki, po które sięgam w ciemno. Od pierwszej przeczytanej powieści, wiem że się nie zawiodę. A tutaj... Tutaj dostałam mój ukochany romans historyczny, po który nie sięgałam szmat czasu. I wiecie co? Zakochałam się. Przepadłam. I ogromnie będę wam polecać tę książkę. A dlaczego?

Po pierwsze styl autorki jest przyjemny, nie ma tu zbędnego lania wody, dialogi są naturalne, a świat ukazany jest przyjemnie, a do tego gorące sceny erotyczne, które was rozpala. 

Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko jest idealnie wyważone, a my nie znajdziemy nawet chwili na nudę. 

Okładka jest piękna i pasuje do treści. W środku nie ma podziału na rozdziały, ale są perspektywy zarówno Leonory jak i Bastian, które sa krótkie i można szybciutko przeczytać "jeszcze jeden rozdział".

Monia jest mistrzynią pisania romansów. Gorących romansów, trzeba zaznaczyć. Tutaj Hot level to pięć płomieni i mogę powiedzieć nie jest to przesadzone. Jednakże trzeba też zaznaczyć, że to wszytsko opisane jest w subtelny sposób, nie gorszący czytelnika, a wręcz przeciwnie. 

Autorka wykreowala fantastyczne postaci. Są to silne osobowości, które tak łatwo się nie poddają. Jest tu dużo intryg, walki o władze, nienawiści, ale i przyciągania, chęci ochrony równie mocnej co chęci zemsty. To wszystko sprawiało, że z każdą kolejną stroną nie chciało się wychodzić z tego świata. A ten Monika stworzyła piękny. Ja kocham romanse historyczne i to, co tu dostałam sprostało moim oczekiwaniom. Było fantastycznie i czekam na kolejne podobne tematy w książkach Moni ❤️ no ja jestem zachwycona! ❤️ I polecam Wam całym swoim, zakochanym w Bastianie, serduszkiem ❤️😁

Współpraca reklamowa z Niegrzeczne Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger