poniedziałek, 4 grudnia 2023

Psyche i Eros


 Tytuł:Psyche i Eros  

Seria

Autor: Luna McNaamara

Tłumaczenie: -

Gatunek: Literatura piękna 

Bohater/Bohaterka:Psyche, Eros 

Liczba stron: 414

Liczba rozdziałów: 43

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Muza 

Premiera: 08.11.2023

Ocena: 9/10


Reinterpretacja znanego i lubianego mitu.

Bóg pożądania zostaje przeklęty i zakochuje się w żywiołowej młodej śmiertelniczce. Jeśli jednak spojrzy ona w jego twarz, klątwa rozdzieli ich na wieki. Napisana z rozmachem powieść przygodowa i historia miłosna w jednym

Według proroctwa królewna mykeńska Psyche poskromi potwora, którego lękają się nawet bogowie. Dziewczyna buntuje się przeciwko społecznym oczekiwaniom wobec kobiet i poświęca się nauce biegłego władania mieczem i łukiem, tak by sprostać swojemu przeznaczeniu.

Psyche rozgniewała jednak Afrodytę, więc bogini miłości wysłała boga pożądania Erosa, by ten obłożył dziewczynę okrutną klątwą. Eros jednak ani myśli wtrącać się w chaotyczny świat śmiertelników. Lecz gdy niespodzianie kaleczy się strzałą przeznaczoną dla Psyche, zostaje skazany na niegasnącą tęsknotę do kobiety, którą utraci, gdy tylko popatrzą sobie w oczy.

Uparta Psyche i zblazowany Eros, złączeni przez los, mierzą się z niewyobrażalnymi wyzwaniami. Muszą się przy tym przekonać, czy klątwa może przerodzić się w coś więcej, nim będzie za późno… rozpoczyna się bowiem wojna trojańska, a bogowie usiłują ich rozdzielić.

(Opis z Lubimy Czytać)


W tym roku przeczytałam już kilka książek z motywem mitologii i... One mi się chyba nigdy nie znudzą. No ten klimat jest nie do podrobienia ❤️

Styla autorki jest lekki, przyjemny. Odpisy są zwięzłe, nie ma zbędnego lania wody. Czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. 

Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko łączy się w całość, więc nie zgubimy się w lekturze. 

Okładka jest ładna, ale jakoś nie przyciąga tak mojej uwagi. Za to w środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc poznamy ich dokładnie. 

Jak to jest zakochać się, a nigdy nie moc zobaczyć tej osoby? Brzmi to nierealnie. Wszak teraz tak bardzo oceniamy ludzi po wyglądzie. A tu niestety nie można. Czy takie uczucie ma szansę przetrwać? 

Powiem Wam bawiłam się świetnie. Uwielbiam książki na postawie mitów, jakoś tak dobrze na mnie działają. A tu było naprawdę to czego potrzebowałam od takiej lektury. Trzeba tylko pamiętać, że to retelling i warto zapoznać się z mitami w pierwotnej wersji. Niemniej autorka się tutaj bardzo postarała i stworzyła coś innego i ciekawego.

Historia Psyche i Erosa jest wprost stworzona dla młodszych (16+) czytelników, jak i starszych. Ja jestem zauroczona tą historią i kiedyś jeszcze do niej wrócę. Więc nie przedłużając, sięgajcie po nią bo naprawdę warto. Będziecie się przy niej cudnie bawić. Polecam.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwo Muza 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger