piątek, 10 maja 2024

Trofeum - Angelika Waszkiewicz

 Ow­szem, ro­dzi­na to więzy krwi. Jed­nak­że ta emo­cjo­nal­na i naj­waż­niej­sza ro­dzi­na to więź mię­dzy ludź­mi, na którą każda ze stron cięż­ko pra­cu­je.


Tytuł: Triumf 

Seria: - 

Autor: Angelika Waszkiewicz 

Tłumaczenie: - 

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohaterowie: Dalia

Narracja: Pierwszoosobowa

Liczba stron: 

Liczba rozdziałów: 

Wydawnictwo: Papierowe Serca 

Ocena: 8/10

W tym świecie musisz uważać, komu zdecydujesz się zaufać.

Nazwisko Dalii Moretti wzbudzało szacunek i posłuch, w rzeczywistości było jednak przekleństwem. Jej brat i matka zginęli tylko dlatego, że je nosili, a Dalia cudem uniknęła tego samego losu. Teraz musi się ukrywać przed ludźmi, którzy ruszyli za nią w pogoń. Jedyną szansą na bezpieczeństwo jest ucieczka z rodzinnej Sycylii i dotarcie do jedynej osoby, która może ją ochronić.

Samotna i ranna wyrusza w podróż, czując na plecach oddech wroga. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej nieznajomy, którego poznaje w pociągu. Dalia zapomniała jednak, że w świecie, do którego należy, nikomu nie można ufać.

Poznaj nową, pełną emocji książkę Angeliki Waszkiewicz, autorki „Rekompensaty”. Jeśli lubisz romanse mafijne i motyw wymuszonego małżeństwa – ta książka jest dla Ciebie!

Ta historia jest naprawdę SPICY. Sugerowany wiek: 18+

(Opis z Lubimy Czytać) 

Gniew jest najgorszą trucizną. [...] Zatruwa duszę i sprawia, że przestajemy widzieć kolory, bo przed oczami mamy wyłącznie czerń. [...]

Powiem wam, że już trochę tych romansów mafijnych było w mój życiu, ale ten mogę śmiało zaliczyć do jednych z fajniejszych i na pewno ciekawych.


Już od samego początku jesteśmy wrzucenie w wir wydarzeń, a z każdą kolejną stroną on nie słabnie. A wręcz przybiera na sile. Nie ma tu czasu na nudę, a nasze serce nie raz zabije mocniej. Sceny 18+ są napisane w takim stylu, że nie odczujemy zażenowania czy zniesmaczenia. Ale też jak na książkę z wątkiem mafii nie było ich co stronę, co niewątpliwie jest również na plus.


Autoska pokazuje nam, że więzy rodzinne nie zawsze oznaczają miłość i dobro, a czasem wręcz przeciwnie. I czasem wróg może okazać się bardziej przyjacielem niż rodzony ojciec. Podobała mi się relacja Dalii i Cosimo, jak powoli rozwijało się między nimi coś głębszego, do czego nie chcieli się przyznać. Bo czy można ufać komuś takiemu?


To moja pierwsza książka autorki i śmiało mogę powiedzieć, że nie ostatnia. Spodobało mi się co tutaj Angelika zrobiła z czytelnikiem. Wartka akcja i jej różne zwroty, niebezpieczeństwo, intrygi, kłamstwa, aż wreszcie oddanie i głębsze uczucia. To wszystko sprawiło, że przez książkę się plynelo. Ach no i jeszcze klimat Włoch, który za każdym razem mnie kupuje. Ja jestem usatysfakcjonowana i polecam całym sercem zarówno fankom romansów mafijnych, jak i osobom które chcą spróbować nowego gatunku. Spodoba wam się! ❤️Współpraca reklamowa z Papierowe Strony 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger