środa, 1 maja 2024

Majówkowe poczytajki: Twój na zawsze - Abby Jimenez

 ʙᴏ ᴍɪ­ᴌᴏść ꜱɪę ᴏᴋᴀ­ᴢᴜ­ᴊᴇ. ᴀ ᴊᴀ ᴛᴜ ᴊᴇ­ꜱᴛᴇᴍ ᴢ ᴛᴏʙą


Tytuł: Twój na zawsze 

Seria:  Part of Tour world (Tom 2) 

Autor: Abby Jimenez

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska 

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohaterowie: Briana, Jacob 

Narracja: Pierwszoosobowa


Liczba stron:
 480

Liczba rozdziałów: 

Wydawnictwo: Muza 

Ocena: 10/10

Briana (przyjaciółka Alexis z To nie może się udać) jest młodą lekarką. Rozwodzi się z mężem i ma dosyć mężczyzn. Do jej zespołu na oddziale ratunkowym właśnie dołączył Jacob – zabójczo przystojny, robi wrażenie pyszałkowatego dupka. On też nie odbiera jej pozytywnie: zarozumiała piękność. I w dodatku narwana. Gdy wpadła na niego i wytrąciła mu z ręki telefon, a ekran się zbił, nawet nie przeprosiła. Ich pierwsze spotkanie nie zwiastuje niczego dobrego, ale wkrótce znajomość nabiera innych barw. Jacob pisze do Briany list z przeprosinami za swoje niestosowne zachowanie. Briana odpisuje. I tak wymieniają jeszcze kilka listów i liścików – poznają się coraz lepiej, coraz więcej mają wspólnych tematów i coraz bardziej się do siebie zbliżają. Oboje zresztą mają słabość do staroświeckich klimatów. Briana zawsze marzyła, by dostać list zaczynający się od słów „Moja najdroższa“. A Jacob w ogóle lubuje się w starociach, pisze w notesie oprawionym w skórę, słucha muzyki klasycznej i ciągnie go ku dawnym romantycznym czasom. Czy z tej staromodnej pisaniny wykiełkuje miłość?

Najnowsza książka Abby Jimenez to wciągająca historia, którą czyta się z przyjemnością, zaciekawieniem, rozbawieniem, a chwilami wręcz z zapartym tchem.

W wydawnictwie MUZA ukazały się wcześniej powieści tej autorki: To tylko przyjaciel (Bestseller Empiku 2020),Miłość szuka właściciela, Życie jest zbyt krótkie oraz To nie może siudać.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Wszy­scy je­ste­śmy tro­chę po­psu­ci, Bria­no. Każdy z nas jest mo­zai­ką. Je­ste­śmy

po­zle­pia­ni z ka­wał­ków, na które skła­da­ją się wszyst­kie osoby, z któ­ry­mi się ze­tknę­li­śmy, i wszyst­ko to, czego do­świad­czy­li­śmy.

Nie­któ­re z tych ka­wał­ków są ko­lo­ro­we,

pięk­ne, inne ciem­ne, o ostrych kra­wę­dziach

Książki autorki mogę brać w ciemno. Wiem, że się nie zawiodę i spędzę niezapomniane chwile. Tak było i w tym przypadku. Przepadłam w świecie Briany i Jacoba od pierwszej strony. Nie mogłam się oderwać i tylko przez to, że musiałam iść spać nie skończyłam jej jednego dnia. Ale to książka z tej kategorii, dla której warto zarwać noc.

Historia Briany i Jacoba jest urocza. Od początkowej niechęci, przez pisanie listów, udawany związek, po powoli rozwijające się uczucie. Fajnie było czytać o introwertyku, który stopniowo otwierał się przed Brianą. To było coś innego od tych wszystkich złych, wyszczekanych i pewnych siebie facetów w książkach.

Autorka pokazała nam, że miłość może przyjść w każdej, nawet tej nieodpowiedniej dla nas chwili. Ona nie wybiera. Pojawia się, zmiatajacw otchłań wszystkie obrane cele. Briana po zdradzie męża nie chciała już więcej się zakochać. Ale obecność Jacoba budziła w niej uśpione instynkty. To powieść piękna, wzruszająca, sprawiająca, że serce szybko nam bije, a uśmiech gości na twarzy. Ja jestem totalnie zakochana.

Ps. To 2 tom, ale można spokojnie czytać bez znajomości poerwszego(jak ja), jednak zachęcam do nadrobienia zaległości. Ja będę czytać niebawem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger