poniedziałek, 16 marca 2020

Nieujarzmiona przeszłość - Tillie ColeTylko bezgraniczna miłość może uciszyć szepty przeszłości…


Tytuł: Nieujarzmiona przeszłość 
Seria:   Kaci Hadesa (Tom 6)
Autor: Tillie Cole
Tłumaczenie:  Grzegorz Rejs
Liczba stron: 336
Liczba rozdziałów:
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Hush/Cowboy/Elysia
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  Editio Red
Data premiery: 21.01.2020
Ocena: 10/10


Jedynie bezgraniczna miłość może ujarzmić dręczące nas demony przeszłości - czyli mroczna opowieść o romansie, od której nie będziesz mógł się oderwać!

"Nieujarzmiona przeszłość" to szósta powieść z serii "Kaci Hadesa" autorstwa Tillie Cole. Książki te składają się na niezwykle skomplikowany i wzbudzający różne emocje cykl o miłości.

Elysia "Sia" Willi wiedzie trudne, samotne życie. Wychowywana przez matkę w sekrecie, z dala od jej jedynego brata Kylera oraz nieczułego ojca, dorastała w całkowitej tajemnicy, odgrodzona od społeczeństwa, od własnej rodziny. Po tragicznej śmierci swej matki postanawia zbuntować się przeciwko Katom Hadesa, w których jej brat - Kyler, będący jej jedyną rodziną, zajmuje bardzo wysoką pozycję - zastępcy szefa. Każdy bunt niesie za sobą konsekwencje. Sia ponownie zmuszona jest ukryć się w cieniu. Pogrążona w nieszczęściu, na swą kryjówkę wybiera pewne zaciszne ranczo, cały czas czując na swoim ramieniu oddech demona przeszłości, który nie spocznie, póki nie dostanie jej w swoje ręce.

Valan "Hush" Durant i Aubin "Cowboy", członkowie Katów Hadesa, również pragną zapomnieć o własnej przeszłości. Zmuszeni, by porzucić własny dom i uciec z Luizjany, wreszcie odnajdują pozorny spokój - nie trwa on jednak długo, gdyż w wyniku zagrożenia czyhającego na siostrę zastępcy, Kylera, otrzymują zadanie chronienia Elysi. Za wszelką cenę. Sia wkrótce odnajduje pewną bratnią duszę, której serce - tak jak i jej - jest spowite mrokiem i naznaczone wieloma bliznami. Uczucie, które rodzi się między nimi, wreszcie przynosi im upragniony spokój i ukojenie. Wciąż jednak czeka na nich wiele przeszkód - a droga, którą przyjdzie im kroczyć, jest kręta. By przetrwać to wszystko, muszą trzymać się razem, pokonać własną przeszłość i pozwolić sobie uciec do przyszłości, która - być może - przyniesie im wreszcie szczęście. 
(Opis Taniaksiazka.pl)

Moje serce zmieści tyle,ile ja będę chciała w nie włożyć.
   Elysia jest siostrą Kyle, który dodatkowo jest zastępcą prezesa Katów Hadesa. Kobieta przeszła w swoim życiu bardzo wiele, dlatego odseparowanie się jest dla niej cząstką normalności. Jednak przeszłość zaczyna na nią polować. W trosce o swoją siostrę, Kyle przydziela jej dwóch ochroniarzy, których uznaje za parę, więc ma pewność, że żaden z nich nie będzie próbował się dobierać do dziewczyny. Cała trójka spędza ze sobą większość czasu i jasne się staje, że nie jest dla chłopaków obojętna. I nie chodzi tu o rozkazy, czy przyjaźń. Każdy z mężczyzn, choć na pozór różnych, skrzywdzonych dusz, posiadają dobre serce, które mogą ofiarować Elysii. Jak potoczą się losy trójki bohaterów?
   Hush i Cowboy, to mężczyźni z przeszłością, dość trudną. Gdy uciekli z Luizjany, to właśnie w Katach Hadesu znaleźli przyjaźń, braterskość. Trzymają się razem, są niemal nierozłączni, dlatego mogą uchodzić za parę, jednak ich orientacja nastawiona jest na kobiety. Cowboy jest bardziej otwarty, chętniej zgadza się na "fuchę". Ale Hush jest wycofany i ostrożniejszy. Czy Sii uda się otworzyć serce Husha? 

   Styl autorki kocham! Pisze lekko, przyjemnie, bez zbędnego lania wody. Dialogi są naturalne, a sceny 18+ zrobione ze smakiem. 
    Akcja jest dobrze rozplanowana, nie ma niedociągnięć, a w fabule się nie pogubimy.
    Okładka jak zwykle zachwyca. Jest piękna, utrzymana w szarościach. W środku podział na rozdziały, które są krótkie, z perspektywy mężczyzn jak i kobiety. 

    To już kolejne zetknięcie z tym światem: brutalnym, ale jakże pięknym. Mimo iż bohaterowie są złamani przez życie nic nie jest w stanie powstrzymać ich w walce o swoje dobro, szczęście czy miłość. Tak było i w wypadku tego tomu. Bohaterowie popełniają błędy, uczą się na nich. Ale właśnie tak w życiu bywa. Dlatego utożsamiłam się z nimi, czułam ich emocje, którymi autorka operuje świetnie. Wczytałam się i przepadałam. Ta historia jest piękna i z całego serca polecam. 

Miłość nie patrzy na kolor. Tylko na czyste serca.


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu  

2 komentarze:

  1. Ta seria jeszcze przede mną, ale mam w planach po nią sięgać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. 6 tom? Łooo matko, za duzo nadrabiania

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger