poniedziałek, 13 grudnia 2021

Zaufaj swoim marzeniom - Natalia Sońska

 

[...] życie zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie, nawet jeśli nie ma już żadnej nadziei.Tytuł: Otwórz się na miłość

Seria:  -
Autor: Natalia Sońska
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 352
Liczba rozdziałów: 20
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Ania
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 28.10.2020
Ocena: 7/10

Autorka najpiękniejszych zimowych książek po raz kolejny zabiera nas na urokliwe południe Polski. Gwarantujemy, że po lekturze tej książki zapragniesz pojechać w góry!
Gdy nadarza się okazja wspólnego wyjazdu do Zakopanego, w sercu Pauliny pojawia się iskierka nadziei. Uwielbia jeździć na nartach i od dawna tego nie robiła; co jednak ważniejsze, firma, w której pracuje wraz z partnerem, ma realizować duże zlecenie – kompleks hotelowy pod samymi Tatrami! Robert obiecuje zaangażować ją w projekt. To miła odmiana w ich życiu – Paulina ma już dość jego egoizmu i opryskliwości.
Wkrótce kobieta przekona się, jak wiele może kosztować rezygnowanie z własnych marzeń.
Czy magiczna, grudniowa atmosfera Zakopanego pomoże Paulinie uporządkować w głowie wszystkie sprawy? A może to dzięki nowemu przyjacielowi, z którym może rozmawiać o problemach, otworzy wreszcie oczy?
W tej cudownej, zimowej opowieści Natalia Sońska udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zacząć spełniać swoje marzenia!
(Opis z Lubimy Czytać) 

Sama na swoje szczęście pracujesz. I jak bardzo chcesz być szczęśliwa, to zrobisz wszystko, żeby być.

Styl autorki przypadł mi do gustu. Pisze ona lekko, przyjemnie. Mimo narracji w trzeciej osobie, łatwo można przenieść się do wykreowanego świata. Nie ma trudnych słów. Dialogi są naturalne, a opisów jest w sam raz. 

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, które nie wlecze się, ani nie pędzi, więc ani się nie pogubimy w wydarzeniach, ani się nie znudzimy.

 Okładka jest piękna, bajkowa. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy Pauliny. 

Paulina jest architektkom. Pracę łączy że życiem prywatnym, gdyż jej szef, to jej chłopak. Jednak dziewczyna nie jest z nim dla posady, a ze szczerego uczucia. Jednak im dłuższy staż związku tym coś zaczyna się wypalać. Jadą wspólnie do Zakopanego, by tam dopiąć szczegóły budowy hotelu. Jeden nieszczęśliwy wypadek. Jeden pomocny mężczyzna. I jedna niefortunna rozmowa sprawiają, ze zycie Pauli wywraca się do góry nogami. Czy będzie w stanie naprawić swój związek z Robertem? I co takiego wyjawił jej Bartek? Tego przekonacie się sięgając po tę książkę.

Książka ta jest typowo zimowa. Akcja dzieje się początkiem grudnia, ale nie czujemy tych świąt. Wraz z Paula wyjeżdżamy z Wrocławia aż do malowniczego, pokrytego śniegiem Zakopanego, gdzie ma być współtwórcą projektu. Pozwoli jej to zrealizować własne marzenie, po które z braku wystarczających funduszy boi się sięgnąć.

Robert wydał mi się takim bucem, takim olewającym dziewczynę facetem, ze ani przez chwilę nie miałam wobec niego ciepłych relacji. Co innego Bartek, który służył pomocą, rozmową czy dobrym słowem. 

Autorka pokazała nam, ze żeby sięgnąć po coś czego pragniemy wystarczy zaufać sobie, zrobić pierwszy, może nie pewny krok, ale by poczynić coś w tym kierunku. Marzenia same się nie spełniają, trzeba im trochę pomoc.

Książka była naprawdę skłaniająca do refleksji, czy żyjemy tak jak tego chcemy? Ale zabrakło mi tutaj takiej magii świąt,na którą się nastawiłam. Jakbym podeszła do niej jak do typowo zimowej, było by pewnie lepiej. Jeśli szukacie fajnej zimowej powieści, to będzie ona dla was idealna. W ogólnym rozrachunku podobała mi się ta książka.

Każdy człowiek powinien być szczęśliwy z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim sam ze sobą.

We współpracy z @czwartastrona 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger