poniedziałek, 20 grudnia 2021

Gwiazdka z brokatem - Anna Szczęsna

 Łatwo zapomnieć o ciemnej stronie życia i ulec złudzeniu, że nic złego nie może nas spotkaćTytuł:
 Gwiazdka z brokatem 

Seria:  -
Autor: Anna Szczęsna 
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 416
Liczba rozdziałów: 35
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Basia 
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: Kobiece 
Data premiery: 13.10.2021
Ocena: 8/10


Gwiazdka z brokatem – piękna świąteczna powieść Anny Szczęsnej, autorki Sztuki dawania prezentów!

Życie Basi wypełnia praca w sklepie papierniczym, który prowadzi. Bibuły, ozdobne papiery, naklejki, brokaty – to ją angażuje, pozwala zapomnieć o samotności i jest jej prawdziwą pasją. W pracy i w życiu zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółki Leny, która szczególnie teraz, kiedy Basia straciła rodziców, jest dla niej ogromnym wsparciem. Pewnego dnia Basia spotyka starszą panią, pracującą kiedyś w bibliotece, którą zna z dzieciństwa. Okazuje się, że jej warunki życia są fatalne. Ponieważ zbliżają się święta, Basia proponuje kobiecie, że mogą spędzić je wspólnie. Wtedy też poznaje literackiego wychowanka starszej pani, Jędrzeja, który wywiera na Basi wyjątkowe wrażenie. Kiedy wszystko zaczyna się układać, dochodzi do tragicznego wypadku. Czy rozdzieli ON bohaterów, czy przeciwnie – jeszcze silniej splecie ich losy?

(Opis z Lubimy Czytać) 

Tak łatwo stracić to, czego się nawet nie docenia i co traktuje się jak rzecz pewną i niezmienną

Basia to kobieta kreatywna. Uwielbia tworzyć różne cuda np z papieru. Prowadzi swój sklep internetowy i stacjonarny, w którym sprzedaje rzeczy papiernicze, ale nie brak też jej ozdób. Zawsze może liczyć na swoją przyjaciółkę, Lenę, która nie tylko jest jej pracownicą, ale i najbliższą osobą, jaką ma. Zbliżają się święta i Basia mimo iż jest zaproszona do przyjaciółki na wigilię nie chce się pchać między rodzinę. Gdy nieoczekiwanie na jej drodze staje starsza pani, znajoma sprzed lat, nie wie jak jej życie się teraz zmieni. Prócz starszej pani dostaje od losu jej znajomego. Młodego chłopaka imieniem Jędrzej. Jak potoczą się losy trzech samotnych dusz? Musicie się przekonać sami.

Autorka ma lekki styl pisania. Nie ma zbędnego lania wody. Opisy są zwięzłe, dialogi naturalne.

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie pędzi ani się nie wlecze. A my nie pogubimy się w wydarzeniach, ponieważ wszystko łączy się ze sobą w całość.

Okładka jest piękna, bajkowa. W środku mamy podział na kolejne dni grudnia, które przezywamy wraz z Basią.

Gwiszdka z brokatem to książka w której los potrafi być przewrotny. Basia na codzień jest sama. Ma przyjaciółkę, ale to nie to samo co mieć rodzinę. Gdy na jej drodze staje starsza pani, czuję że robi dobrze zapraszając ją do siebie na święta. Obie będą mieć do kogo się odezwać w tym magicznym czasie.

Tutaj święta czuć było z każdą czytaną stroną. A to ubieranie domu, witryny sklepowej, czy małe upominki dla klientów, które są cudownym dodatkiem szczególnie w takim czasie.

Książka bardzo mi się podobała. Byli tu bohaterowie tacy jak każdy z nas. Można było się z nimi utożsamić, poznać ich i miło spędzić czas. Jeśli szukacie książki, która zabierze was do prostego, ale jednocześnie magicznego miejsca, to musicie sięgnąć po tę książkę. Polecam Wam.

We współpracy z Wydawnictwo Kobiece 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger