sobota, 25 grudnia 2021

Święta, święta i po... Poczytane! - Spełnione życzenia - Karolina Wilczyńska

Każdego powinno się utwierdzać w przekonaniu, że jest potrzebny. I każdy zasługuje na to, by mieć obok drugiego człowieka. Tytuł
: Spełnione życzenia 

Seria:  -
Autor: Karolina Wilczyńska 
Tłumaczenie:  - 
Liczba stron: 270
Liczba rozdziałów: 
Gatunek: Literatura piękna 
Bohater
Narracja: Trzecioosobowa 
Wydawnictwo: Czwarta Strona 
Data premiery: 31.10.2018

Ocena: 10/10


Wyobraź sobie dziewczynkę, której ludzie ofiarowują swoje historie. Nie przypuszczają, że słowa wypowiadane na głos mogą wpływać na ich przyszłość. Historia jak z bajki? W święta to możliwe! Tylko że marzenia mogą żyć swoim życiem i nie zawsze spełniają się w taki sposób, jak to sobie zaplanowaliśmy. Czasami los zgotuje nam zupełnie inną historię...
Jak Wam się podoba? Macie ochotę sprawdzić komu i jakie życzenia spełnią się w ten szczególny dzień?
(Opis z Lubimy Czytać)

Życie nie doświadcza nas sprawiedliwie i trzeba się
z tym pogodzić. Chociaż często nie jest to łatwe. 

To jedna z piękniejszych książek świątecznych przeczytanych w tym roku. Na jej kartach dzieje się po prostu magia. Akcja toczy się w wigilię i rozpoczyna się o 8 rano, kiedy to niektórzy spieszą się do pracy. Dziś ostatni dzień i święta, ale czy wszystkim będzie dane spędzić je w gronie rodziny? Każdy z nich boryka się z innymi problemami, ale są one realne, prawdziwe i mogące wydarzyć się tuż za rogiem. Mężczyzna, który boi się powiedzieć o swojej miłości konserwatywnym rodzicom, babcia starająca zapewnić dobry byt dzieciom, małżeństwo, które od lat jest tylko na papierze, zapracowany mąż, który jest na każde skinienie prezesa, dziewczyna zakochana w chorym chłopaku, czy kobieta pragnąca mieć dzieci. Oni wszyscy 24 grudnia gdzieś się spieszą, mają swoje obowiązki. Ale w tym szale dostrzegają małą dziewczynę stojącą pod centrum handlowym. Kim ona jest i jaką rolę spełni dla tych ludzi? Musicie się przekonać. 

Los często bywa pokrętny. Jednym coś da, by innym coś zabrać. Każdy ma cele, pragnienia, życzenia. A w tę najpiękniejszą w roku noc mogą się one spełnić. Tylko czy jesteś w stanie poradzić sobie z konsekwencjami? 

To piękna, wzruszająca powieść, przy której nie sposób nie uronić łzy. Przeczytałam ją dosłownie jednym tchem. Nie chciałam jej odłożyć. To książka, którą trzeba przeczytać. A potem docenić to co się ma. Lub przekalkulować swoje życie i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest warto? Czy mogę coś zrobić by żyło mi się lepiej? Z całego serca Wam polecam. 


Niestety, czasami bywa tak, że ci, którzy chcą naszego szczęścia, pojmują je zupełnie inaczej niż my sami.

1 komentarz:

  1. Książki świąteczne lubię czytać jeszcze długo po świętach, więc skorzystam z Twojego polecenia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger