środa, 9 lutego 2022

Krew i popiół - Jennifer L ARMENTROUT

 Niektóre rzeczy, raz wypowiedziane, zaczynają żyć własnym życiem. Tytuł:
 Krew i popiół 

Seria:  Blood and Ash (Tom 1) 
Autor: Jennifer L. Armentrout
Tłumaczenie:  
Liczba stron: 512
Liczba rozdziałów: 42
Gatunek: Fantastyka 
Bohater: Poppy 
Narracja: Pierwszoosobowa 
Wydawnictwo: You&Ya
Data premiery: 12.01.2022
Ocena: 9/10


Poppy jest Panną. Jej życie jest pełne samotności. Nikt nie może jej dotknąć. Tylko garstka wybrańców może zobaczyć jej twarz albo z nią porozmawiać. Jej egzystencja jest pozbawiona wszelkiej przyjemności. Poświęcona bogom, ma tylko jedno zadanie - przygotować się do Ascendencji, rytuału, który ma zapoczątkować nową erę.

Jednak Poppy dużo lepiej czuje się w towarzystwie swoich strażników niż dam dworu i kapłanek. Gdyby mogła, mieczem i łukiem broniłaby swoich bliskich przed niebezpieczeństwem zza Zapory. Dobrze wie, jakie potwory kryją się za nią w magicznej mgle. Niestety, nie ma żadnego wpływu na swoją rolę w zbliżającym się obrządku. Mimo to, Poppy jest gotowa podjąć ryzyko.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Ale nic tu nie było do zrobienia ani do znalezienia, tylko sama rzeczywistość, a jeśli chodzi o prawdę, w co wierzyłam? Že często bywa przerażająca, tak. Ale prawdę daje siłę. A ja nigdy nie kryła się przed prawdą.


Dawno nie czytałam nic od Jenn i zapomniałam jakie fantastyczne historię ona tworzy! Ależ było niesamowicie! Ale po kolei.

Poppy jest Panną, Wybraną. Oznacza to dla niej samotność. Rozmawiać może tylko z kilkoma osobami. Na twarzy nosi maskę i nie wiele osób widziało jej prawdziwą twarz. Czeka na Rytuał, a w tym czasie nic jej nie wolno. Jednak Poppy nie jest aż tak grzeczna jakby się wydawało. Potrafi się bronić, a wieczorami wymyka się, by posmakować życia. W taki sposób poznaje Hawke. Mężczyzna nie wie, że w głowie zawróciła mu Panna. Do czasu, gdy nie zostaje jednym z jej strażników. Co wyniknie z ich relacji? I z czym przyjdzie im walczyć?

Styl autorki znam z poprzednich książek. Tym razem również czytało mi się łatwo i przyjemnie. Jak na fantastykę przystało są tu inne światy czy nazwy, jednak nie przeszkadza to w czytaniu. Dialogi są naturalne, a sceny 18+ są zrobione że smakiem. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie biegnie, ani się nie wlecze. Wydarzenia łączą się ze sobą, więc nie pogubimy się w fabule. 

Okładka jest piękna i przyciąga wzrok. W środku mamy rozdziały z perspektywy Poppy, jedne są krótsze inne dłuższe. Jedyny minus to czcionka, która dla mnie jest po prostu mała i czytało mi się dłużej niż zazwyczaj.

Jennifer stworzyła świat tak ciekawy, fantastyczny, wciągający i niesamowity, że z przyjemnością można się w nim odnaleźć. Już od pierwszych stron serce bije nam szybciej, a my jak najszybciej chcemy się dowiedzieć co będzie dalej. Nie zdradzę wam za wiele, ponieważ odebrałabym wam radość z czytania, a tego zrobić nie mogę, ponieważ musicie sami się przekonać jak jest genialna!

Jest to Fantastyka połączona z goracym romansem. Podobała mi się bardzo ta relacja,  która była zakazana. Poppy i Hawke ciągnęło do siebie, ale czy to miało rację bytu? I jakie tajemnice ukrywał chłopak? Musicie to sprawdzić. 

Podobało mi się też to, że nie wszystko było od razu podane na tacy, a niektórych rzeczy dowiadywaliśmy się pod koniec książki, co pobudza pozytywnie wyobraźnię. Gdzieś tam miałam pewne przeczucia, ale naprawdę byłam zaskoczona niektórymi informacjami. 

Jestem oczarowana tą książką i z niecierpliwością czekam na tom 2, bo autorka zakończyła ten tom tak, że nie wiem jak wytrzymam do kontynuacji. Ale gwarantuje wam, że nie zapomnicie o tych wydarzeniach ani na moment. W mojej głowie wciąż są one żywe. Uwielbiam bohaterów zarówno Poppy jak i Hawke, ale także Tawny czy Viker bardzo przypadki mi do gustu i ich również polubiłam. 

Serdecznie Wam polecam tę książkę. 


- Z krwi i popiołów - wrzasnął, chociaż strażnik szarpnął go za włosy. - Powstaniemy! Z krwi i popiołów powstaniemy!Książka dostępna w księgarni Tania Książka : "Krew i popiół "


Kategoria: Fantasy w księgarni Tania Książka

4 komentarze:

 1. Cieszę się, ze Tobie się książka podobała, jednak nie są to moje klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś niemal wszędzie widzę opinie do tej książki:) może w jakiejś chwili przeczytam, bo już tyle razy wpadała mi przed oczy, że to musi coś znaczyć:) a wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musi być przeznaczenie :) Ale to prawda, sporo o niej ostatnio słychać :D

   Usuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger