piątek, 4 lutego 2022

[PRZEDPREMIEROWO] : Chcę żebyś wiedział - Aleksandra Muraszka


Znowu czuję ten potworny ból, przedziera się przez moje ciało nie dając chwili wytchnienia. 


Tytuł: Chcę żebyś wiedział 

Seria: Chcę żebyś wiedział (Tom 1)
Autor: Aleksandra Muraszka 
Tłumaczenie:  
Liczba stron: 384
Liczba rozdziałów: 27
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Ami
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 17.02.2022

Ocena: 10/10

Droga do miłości bywa śmiertelnie niebezpieczna
Ami, młoda dziewczyna z Nowego Orleanu, wyrusza do słonecznego Miami, by rozwiązać zagadkę śmierci swojego brata. Na miejscu czeka na nią niespodzianka, która wywraca jej świat do góry nogami – Jason nie zginął w tragicznym wypadku! Dostał od życia szansę, by zacząć wszystko od nowa jako przywódca finansowanej przez bajecznie bogatego Davida Warsa prywatnej grupy walczącej z przestępczością. Nie spodziewał się jednak, że jego młodsza siostra go odnajdzie… i postanowi z nim zostać. By jednak na to zasłużyć, Ami musi udowodnić szefowi Jasona, że można jej ufać i jest godna, by stać się częścią „rodziny”. Z każdym dniem zależy jej na tym coraz bardziej, nie tylko ze względu na starszego brata, ale także z powodu jego najlepszego przyjaciela, intrygującego Finna…
(Opis z Lubimy Czytać)


Zbliżyliśmy się do siebie, pozwolił mi wierzyć, że jesteśmy na dobrej drodze, by zbudować normalne stosunki między nami. I jednym ruchem wszystko zniszczył. 

Ami przeżywa stratę brata, który dwa lata wcześniej zginął w wypadku. Teraz nie ma już nikogo. Gdy pewnego dnia dowiaduje się, że śledztwo w sprawie jego śmierci zostało ponownie wszczęte nie waha się i opuszcza swój dom i rodzinną firmę i jedzie go odnaleźć. Jaka okaże się prawda?
Finn to mężczyzna skryty, można by rzec że nawet wycofany. Przyjaźni się z bratem Ami, a jej pojawienie uważa za coś złego. Jak rozwinie się ta znajomość?

Autorka stworzyła różne osobowości, które w połączeniu stanowią świetną paczkę i każdego łatwo polubić.

Autorka pisze lekko, przyjemnie. Nie ma zbędnych opisów, dialogi są naturalne. Mamy także deliktaną i urocza scenę erotyczną, która nie przysłania teści i jest tylko dodatkiem.

Akcja jest zwięzła. Nie pędzi, ani się nie wyleczę. Wszystko łączy się ze sobą i nie pogubimy się w wydarzeniach.

Okładka jest ładna i pasuje do treści. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy Ami. Trochę brakowało mi perspektywy Finna, chciałam go mega poznać, bo wydawał mi się świetną postacią.

Powiem Wam, że ta książka jest tak niesamowita, wciągająca i inna niż wszystko co do tej pory miałam możliwość czytać. Od pierwszego rozdziału czułam się zaintrygowana.

Ami przeżywa naprawdę okropny czas, a odnalezienie brata jest dla niej czymś niesamowitym. Ale dlaczego brat zniknął i czym się zajmuje? Tego wam nie powiem! Musicie się przekonać sami. Zdradzę wam tylko tyle, że takich rzeczy jeszcze nie było w literaturze. Jest ciekawie, serce bije nam szybko, a wydarzenia jakie towarzyszą naszym bohaterom sprawia, że nie będziecie mogli się oderwać od lektury.

Podobała mi się relacja Ami i Finna, chociaż czasem miałam ochotę go walnąć 🙈 musicie poznać tych bohaterów i to co się dzieje w tej powieści. Nie jest cukierkowo, bohaterowie nie zmieniają się ze strony na stronę. Wszystko rozgrywa się powoli, więc myślę, że spodoba wam się ta relacja.

Jeśli macie ochotę na oryginalną książkę, która łatwo nie wypuści was że swojego świata, a dodatkowo zakończenie wbija w fotel to koniecznie musicie po nią sięgnąć. Jest warta tego! Polecam Wam gorąco ❤️


Chcę żebyś wiedział [...] 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu jak i Autorce. Kochana, świetna robota! I czekam na kolejne twoje książki! ❤️ 

2 komentarze:

  1. Zaciekawiła mnie ta książka, więc będę na nią polowała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaintrygowała mnie ta pozycja, wydaje się być pełna emocji :)

    pozdrawiam
    Help Book

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger