poniedziałek, 21 lutego 2022

Niepokorna księżniczka - Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska

Miłość jak z bajki. Namiętność jak z filmu dla dorosłych. Życie jak życie, tylko znacznie ciekawsze




Tytuł
: Niepokorna księżniczka 

Seria: Kingdom of Martagon (Tom 3)

Autor: Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska 

Tłumaczenie

Liczba stron: 280

Liczba rozdziałów

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Jaśmina, Mason 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Muza 

Data premiery: 02.02.2022

Ocena: 6/10

Współczesna i bardzo niegrzeczna wersja Aladyna. Nie mamy tutaj jednak ukochanego ojca, lecz tyrana, trzymającego córkę w złotej klatce, zamiast złodzieja pojawia się przystojny ochroniarz o dobrym sercu. Księżniczka Jasmina to piękna kobieta, marząca o wolności i spełnianiu swoich marzeń, z dala od ciężaru, jaki niesie ze sobą władza. Zakazane uczucie, gorąca namiętność, pikantne sceny i ostry język – z tą książką nie ma mowy o nudzie.

(Opis z Lubimy Czytać) 


Była moją pokusą i nie miałem ochoty ani zamiaru się jej opierać

 Książki autorek są mi znane. Zarówno te samodzielne, jak i napisane w duecie. Ale ta jest pierwszą, która nie do końca wpasowała się w mój gust. Ale po kolei.

Jasmina jest księżniczką, która lubi imprezy, jest wulgarna i za nic ma obowiązek jaki na niej ciąży. Rodzice postanawiają wysłać ją do zaprzyjaźnionego królestwa by tam nabrała ogłady. Jej ochroniarzem zostaje Mason, który ma się z nią zaprzyjaźnić, by wpłynąć na nią pozytywnie. Nikt nie wie jednak, że te dwójkę połączy gorący romans. 

Okładka jest piękna, przyciąga wzrok. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy zarówno Jasminy jak i Masona, więc poznajemy ich dokładnie. 

W wydarzeniach się nie pogubimy, ponieważ wszystko łączy się ze sobą w całość. 

Styl autorek jest lekki. Nie ma zbędnych opisów, ale za to opisy scen erotycznych są opisane szczegółowo. 

"Niepokorna księżniczka" to trzeci tom serii, jednak można je czytać w różnej kolejności, ponieważ każda książka jest o innych bohaterach. Podobał mi się zamysł niegrzecznej księżniczki, która wyjeżdża do innego królestwa, by tam nabrać ogłady. Samo zachowanie Jasminy jako osoby wulgarnej mi nie przeszkadzało, ale nadmiar scen erotycznych po pewnym czasie wywierał na mnie nie smak. Było tego stanowczo za dużo. Początek książki to głównie seks Jasminy z Masonem i tak, aż do połowy książki.

Fajne było też to, że Mason był ochroniarzem, więc taka zażyłość nie powinna się zdarzyć. Również na plus była druga część książki, gdzie akcja porwała mnie od razu. Intrygi, przyjęcie zaręczynowe i późniejsze wydarzenia, były świetne. Nie wiem zatem dlaczego w pierwszej części jest tak sporo zapychaczy pod postacią erotyki.

Książka miała ogromny potencjał, ale właśnie przez ten początek, w który nie mogłam się wgryźć, a potem było nie smacznie, jakoś tak cała radość z czytania uleciała, a pierwsze wrażenie wypadło blado. Nie znalazłam też łącznika między bajką o Alladynie, a "Niepokorną księżniczką". Nie było rabusia, małpki, dżina wyskakującego z lampy, no chyba że takie samo imię księżniczki Jasminy można podpiąć pod tę bajkę 🤷‍♀️ gdyby nie sensowna akcja w drugiej części książki, naprawdę byłabym bardzo zawiedziona po lekturze. 

Ale w ogólnym rozrachunku nie było tak źle. Jeśli szukacie lekko pisanej historii, lubicie spore ilości scen 18+,to książka może wam się spodobać. Ja wam nie odradzam, po prostu sami musicie zdecydować, czy książka jest dla was odpowiednią na dany moment.


Dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger