poniedziałek, 27 czerwca 2022

Nie jesteś sama - Karolina Winiarska

 Tytuł:
Nie jesteś sama

Seria

Autor: Karolina Winiarska 

Tłumaczenie: - 

Liczba stron: 320

Liczba rozdziałów: 26

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater:  Helena, Kinga, Jagoda 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Dlaczemu 

Data premiery: 09.06. 2022

Ocena: 10/10

„Nie jesteś sama” to powieść obyczajowa w klimacie komedii familijnej: ciepłej, wzruszającej i zabawnej. Trzy główne bohaterki– dwie siostry: Kingę i Jagodę oraz ich mamę Helenę – poznajemy, gdy umiera Zenon, ojciec i mąż. Kobiety dostają niezwykły spadek po człowieku, który większość życia spędził na morzu. Czy szachowy pionek, bilet na film sprzed lat oraz torebka nasion – to tylko przypadkowy testament, czy coś więcej?

(Opis z Lubimy Czytać)

Styl autorki jezt lekki, przyjemny. Nie mamy tu zbędnych opisów, a dialogi są naturalne, nje wymuszone.

Akcja toczy się swoim rytmem, który nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w całość, w której się nie zgubimy. 

Okładka jest śliczna. Minimalistyczna, utrzymana w żółtym kolorze, który przypadł mi do gustu. W środku mamy podział na rozdziały. 

Cóż to była za książka! ❤️

Helena to matka dwóch córek: Kingi i Jagody. Dziewczyny dobijają czterdziestki. Kinga ma dom i trójkę dzieci, w tym nastolatkę, u której pojawiają się już problemy miłosne. Za to Jagoda w rodzinie uważana jest za brzydką, ale za to inteligencję ma na najwyższym poziomie. Gdy umiera ich ojciec i w spadku dostają rzeczy, których tak naprawdę nie lubiły zaczynają się zastanawiać czy ojciec je znał. Do tego życie Kingi zostaje przewrócone do góry nogami, a do Jagody przyjeżdża przystojny Grek, który chce się z nią ożenić. Czy nie brzmi wam to szalenie? I tyle wam opowiem resztę przeczytajcie sami! 

Trzy kobiety. Każda w innym etapie życia. A problemy? Takie same jak ma każda z nas!

Książka Karoliny pokazuje nam, że różne emocje, w różnych dziedzinach życia są tak naprawdę dla każdego takie same. Odczuwamy złość, zazdrość, smutek. To wszytko jest w nas. Każdy radzi sobie inaczej, ale jednak nie jesteśmy w tym same! Każdą emocje, nawet tę gorszą można przepracować na coś dobrego. Np niezdrową zazdrość, zamienić w tę bardziej pozytywna, która napędzi nas do działania, nie będzie podcinać skrzydeł.

Autorka wykreowała tak świetną historię, że ja się śmiałam momentami jak wariatka. Rodzina Heleny była tak różnorodna, a w okresach kryzysu każda wiedziała gdzie przyjść. Nawet poznajemy ciotkę Zytę, która przyjeżdża z Ameryki. Jej wtrącenia do wypowiedzi słówek angielskich było mistrzowskie. Strasznie podobały mi się wszystkie bohaterki. Dzieciaki Kingi też były genialne.

Humoru i takiego wsparcia do drugiej kobiety tutaj było całe mnóstwo. Dlatego jeśli szukacie książki zabawnej, a jednocześnie mądrej, życiowej i gtakiej która wam powie "Nie jesteś sama", to nie wahajcie się ani chwili. Jest tego warta! ❤️ Ja jestem zakochana w tej historii ❤️

Nie mówimy. Skrywamy przed światem, to co jest dla nas trudne. Nie wyjaśniamy tego, co boli. Wybieramy milczenie, chodźby cena była najwyższa. Nie rozmawimy. I kiedy zaczynamy rozumieć, że to jest najgorsza z dróg, bywa za późno... 


Za możliwość przeczytania dziękuję autorce 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger