środa, 29 czerwca 2022

Park Jurajski - Michael Crichton

Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.Tytuł
: Park Jurajski 

Seria: Jurassic park (Tom 1) 

Autor: Michael Crichton 

Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek 

Liczba stron: 510

Liczba rozdziałów

Gatunek: Fantastyka 

Bohater: Roberta, Mike, Richard... 

Narracja: Trzecioosobowa 

Wydawnictwo: Vesper 

Data premiery: 15.06.2022

Ocena: 9/10

Dzięki zaangażowaniu ekscentrycznego milionera na niewielkiej wyspie w pobliżu Kostaryki powstaje Jurassic Park, którego największą atrakcją są żywe dinozaury, sklonowane za sprawą DNA pozyskanego z krwi zatopionych w bursztynie owadów. Niestety stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli – dinozaury wydostają się na wolność i rozpoczynają polowanie na inne stworzenia oraz... ludzi.

W latach dziewięćdziesiątych XX wieku od tej książki Michaela Crichtona zaczęła się wielka, trwająca do dziś fascynacja prehistorycznym światem dinozaurów. Niewątpliwy udział miała w tym znakomita ekranizacja powieści w reżyserii Stevena Spielberga.

(Opis z Lubimy Czytać)

Wszyscy wiedzą, że coś się wydarzy, ale nikt nie spodziewa się, że zaraz.

Styl autora jest barwny, przyjemny. Nie zanudza nas opisami, a dialogi są naturalne, ciekawe. Mnogość bohaterów na początku może przestraszyć, ale im dalej się wczytamy, tym będzie tylko lepiej. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, ani się nie wlecze. Jest wartko i nie ma czasu na nudę. Wydarzenia łączą się ze sobą w całość, więc nie zgubimy się w fabule. 

Okładka jest świetna. W środku nie znajdziemy typowych rozdziałów, ale iterache, które podzielone są na jakby podrozdziały. 

Parku Jurajskiego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To filmy, które zrobiły i robią nadal furorę, nie tylko wśród młodych odbiorców. To filmy, które większość kocha. Sama również bardzo lubię i gdy zobaczyłam, że wyszła u nas ta książka nie wahałam się ani chwili.

Oczywiście jak to była często w ekranizacjach książki pojawiają się różnice. Jednak nie przeszkadzało mi to tak bardzo. Książka była dodatkową dawką wiedzy na wiele tematów.

Jest to świetna książka, w której nie brakuje dreszczyku. Jest niebezpiecznie, cały czas coś się dzieje, więc na nudę nje będziemy narzekać, a ciągłe zwroty akcji tylko przyspiesza bicie naszego serca.

Myślę, że książka spodoba się trochę większym dzieciakom, ponieważ jest tam sporo wiedzy na temat dinozaurów, ale i zwierząt żyjących obecnie. Mimo iż jest to książka fantasy, to zawarte w niej informacje są wartościowe i prawdziwe. Przez co książka może stanowić fajną lekturę dla poszerzenia swojej wiedzy.

Książkę polecam Wam gorąco. Nie tylko ze względu na cudowną fabule czy bohaterów, ale ze względu na to, że podczas czytania można zastanowić się nad wieloma sprawami tak realnymi także dzisiaj. Mimo iż książka ma już 32 lata, jej problemy są jak najbardziej aktualne. Także nie wahajcie się ani chwili i sięgajcie po tę książkę! ❤️ 

Ludzie podchodzą do roślin z wielką naiwnością, pomyślała Ellie.

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger