poniedziałek, 20 czerwca 2022

Władczyni dusz - Adalyn Grace

 Ale nawet nasi bliscy - ci, których chcemy kochać i im ufać - potrafią zawieść. Czas więc, byśmy to zaakceptowali i stawili czoła rzeczywistości, którą nam zgotowali.


Tytuł
: Władczyni dusz 

Seria: All the stars and Teeth (Tom 1)

Autor: Adalyn Grace

Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek 

Liczba stron: 424

Liczba rozdziałów: 35

Gatunek: Fantastyka 

Bohater:  Amora

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Hype

Data premiery: 08.06.2022

Ocena: 10/10

Bestseller NEW YORK TIMES!

Hit TikToka!

Niebezpieczne morskie królestwo, magia i straszliwa zemsta – „Władczyni dusz” to porywająca powieść fantasy dla fanów cyklu „Szklany Tron” Sary J. Maas oraz „Córki Króla Piratów” Tricii Levenseller!

Jestem słusznym wyborem. Jedynym wyborem. I będę chronić swoje królestwa.

Amora Montara zostanie królową.

Księżniczka królestwa wysp Visidia całe życie spędziła na ćwiczeniach, by zostać Władczynią dusz. Wszyscy, prócz niej, mogą wybrać rodzaj magii, którą będą się posługiwać. Aby zapewnić sobie tytuł następczyni tronu, musi udowodnić, że potrafi panować nad niebezpieczną magią dusz.

Podczas ostatecznej próby ponosi porażkę i zostaje zmuszona do ucieczki. Zawiera układ z tajemniczym piratem, Bastianem. Musi udowodnić, że zdolna jest rządzić.

Żeglowanie pośród wysp jest jednak bardziej niebezpieczne, niż się księżniczce zdawało. Destrukcyjna nowa magia rośnie w siłę, a jeśli Amora chce ją zwyciężyć, będzie musiała stawić czoła legendarnym potworom i mściwym syrenom. W przeciwnym wypadku zaryzykuje losy królestwa i na zawsze straci szansę na koronę.

„Niezwykle wciągająca powieść o magii i drugiej szansie” – Entertainment Weekly

„Ostra i bezkompromisowa... Zrób sobie przysługę i daj się porwać tej pięknej książce!” – Tomi Adeyemi

„Okrutna i uwodzicielska Władczyni dusz to książka, obok której nie można przejść obojętnie!” – Hafsah Faizal

„Przepełniona awanturniczą przygodą, burzliwym romansem i mroczną, wszechpotężną magią” – Christine Lynn Herman

(Opis z Lubimy Czytać)


„Jestem słusznym wyborem... Jedynym wyborem... I będę chronić swoje królestwo...”

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi są naturalne. 

Akcja toczy się wartko. Nie ma czasu na nudę, a wydarzenia łączą się ze sobą tworząc całość, w której się nie zgubimy. 

Okładka jest przepiękna! Jestem nią oczarowana i bardzo pasuje do treści. 

Amora to dziewczyna, która w dniu swoich urodzin musi dowieść, że jest godna bycia następczynią tronu. Całe życie uczyła się magii dusz, która w jej rodzinie jest dziedziczna. Tylko jej ród posiada tę magię. To wielka odpowiedzialność, by całemu królestwu nie groziło niebezpieczeństwo. Jednak podczas próby nic nie idzie tak jak powinno. Amora zostaje wtrącona do więzienia. Na pomoc przychodzi jej obcy człowiek. Bastian uwalnia księżniczkę i opowiada jej o tym co tak naprawdę przez całe jej życie przed nią ukrywano. Dziewczyna musi wyruszyć na niebezpieczną wyprawę, by ocalić królestwo. Co na nią czyha i czy jej się to uda? 

Uwielbiam fantastykę i uwielbiam książki, które dostarczają mi wielu emocji. Tutaj wszystko było jak należy. Serce nie raz biło mi szybciej, czułam zdenerwowanie, ale i podekscytowanie tym co się wydarzy.

Takiego świata jaki tutaj zaserwowała nam autorka nie znałam i cieszę się, że mimo iż mamy tu magię jest ona przedstawiona w zupełnie inny sposób. Jest ciekawie w każdym calu i nie ma ani chwili wytchnienia. Nasi bohaterowie na każdym kroku natrafiają na niebezpieczeństwa, którym muszą stawiać czoła.

To świetna, pełna przygód historia, w którą koniecznie musicie wyruszyć! Popływacie na morzu, poznacie wiele wysp, spotkacie złych ludzi, ale i zobaczycie co ktoś jest w stanie zrobić, by ocalić swój lud. Bardzo przypadła mi do gustu ta historia i jestem nią totalnie oczarowana! Juz nie mogę doczekać się drugiego tomu! ❤️ Zakochałam się w tym świecie i wiem, że jeszcze do niego nie raz wrócę. Książka spodoba się zarówno młodszym jak i starszym bez względu na płeć. I to myślę, że dla osób kochających "Szklsny Tron" czy wlansie "Corke która piratów" będzie świetna. Trochę mnie ten napis na okładce stresował, że autorka nie podoła, ale nie było czego się bać. Wyszło pięknie! Polecam Wam całym sercem.


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger