czwartek, 9 czerwca 2022

Powróćmy do siebie - Corinne Michaels

Był kimś więcej niż tylko pierwszą miłością, a przynajmniej tak mi się wydawało. Jednak strach okazał się silniejszy niż miłość."Tytuł: Powróćmy do siebie 

Seria: Willow Creek Valley (Tom 1)
Autor: Corinne Michaels
Tłumaczenie:  Barbara Górecka 
Liczba stron: 350
Liczba rozdziałów: 36
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Jessica, Grayson
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Muza 
Data premiery: 16.03.2022

Ocena: 10/10

Czy każdy zasługuje na drugą szansę?

Jessica Walker opuściła rodzinne Willow Creek, kiedy miała dziewiętnaście lat. Była młoda, głupia i przerażona perspektywą utknięcia na zawsze w tym prowincjonalnym miasteczku. Decyzja o wyjeździe kosztowała ją utratę ukochanego Graysona Parkersona.

Czternaście lat później po koszmarnej katastrofie lotniczej Jessica wraca do domu, by odzyskać zdrowie i na nowo ułożyć sobie życie. Powrót do miejsca, z którym łączy ją tak wiele wspomnień, okazuje się bolesny. To w Willow Creek poznała swoją pierwszą miłość i tu planowała z ukochanym wspólną przyszłość. W tamtej szczęśliwej wizji nie było jednak ani przeżywającej rozstanie Jessiki, ani Graya jako samotnego ojca po przejściach wychowującego cudowną córeczkę.

Wspólna praca w rodzinnym hotelu Parkersonów staje się szansą na odnowienie związku. Wystarczy jedno spojrzenie w niebieskie oczy Graya, by Jess nie mogła pozbyć się wrażenia, że nigdy od niego nie odeszła. Wystarczy pocałunek, a jej świat staje na głowie. Po jednej wspólnej nocy zrozumie, że jej miejsce jest w ramionach tego mężczyzny.

Tylko jak ma przekonać Graysona, aby dał szansę swojej pierwszej miłości?

(Opis z Lubimy Czytać) 


„Tu byliśmy sobie równi, pod niebem, gdzie gwiazdy zdawały się na wyciągnięcie ręki.”

 Czy pamiętacie Jessicę, którą uratował Jacob Arrowood? Jeśli nie, to zachęcam Was do przeczytania serii o tych świetnych braciach, a teraz parę słów o książce, gdzie Jess jest główną bohaterką.

Jessica to stewardesa. Lata z gwiazdami, celebrytami. Podczas jednego takiego lotu, gdy na pokładzie znajduje się gwiazda filmowa Jacob Arrowood, samolot ma awaryjne ładowanie, które dla Jess nie kończy się najlepiej. Dostanę urazu przez który praca, prowadzenie samochodu jest niemożliwe. Dziewczyna wraca do rodzinnego miasteczka, w którym kilka lat temu zostawiła chłopaka, miłość swojego życia. Bojąc się, że zostanie odrzucona, odrzuca jego. Mieszkając u mamy żyje w przekonaniu, że jej były jest szczęśliwym mężem, ojcem i przede wszystkim jest daleko. Rzeczywistość była jednak inna. Co wyniknie z ich ponownego spotkania?

Greyson zajmuje się hotelem, który należy do jego ojca. Jak każdy z rodzeństwa zarządza biznesem, ale nie jest on wyłącznie jego. Jest jaby pod kontrolą swoich snobistycznych rodziców. Lata temu Jess złamała mu serce odchodząc, a teraz wraca. On nie jest już tym samym mężczyzną i ma córkę o którą musi się troszczyć. Ponowne pojawienie się byłej dziewczyny burzy jego świat. Ich spotkania nabierają na sile. Ale czy uda im się zbudować przyszłość, czy wręcz przeciwnie?

Autorka posługuje się prostym językiem. Nie ma tu rozwlekłych opisów, a dialogi są naturalne. Mamy też sceny 18+,ktore zrobione są z wyczuciem i stanowią dodatek do fabuły.

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie pędzi ani się nie wlecze, a my się nie zgubimy, bo wszystko łączy się w całość.

Okładka jest ładna. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc poznamy ich dokładnie.

Książki Corrine ja po prostu połykam. Są tak napisane, że po prostu przez nie się płynie i żadna blokada nam nie straszna. Tutaj nie mogło być inaczej. Bawiłam się świetnie. Zżyłam się z bohaterami, z ich problemami i naprawdę poczułam chemię do tej książki.

Jess przeżyła coś potwornego. Najpierw odeszła do Greysona tylko dlatego, że bała się, że to on opuści ją ponieważ jego rodzice uważali ją za niewystarczająca dla ich syna. Później ten wypadek. Dziewczyna miała strasznego pecha i mega było mi jej żal. Ale też mocno jej kibicowałam. Nie wkurzała mnie, raczej uważam ją za świetny materiał na przyjaciółkę.

Greyson dwa razy został porzucony. Jako samotny ojciec bardzo mi zaimponował. Zajmował się córką, hotelem i do tego był strażakiem. No chłopak cud! Przekichany Bohater i równiez życzyłam mu jak najlepiej.

Autorka w tej książce pokazała nam, że ta pierwsza młodzieńczą miłość może być silna, trwała i na zawsze. Pokazała nam, że czasem warto dać komuś drugą szansę, postarać się i sprawić, by życie było piękniejsze i pełniejsze. To piękna, wzruszająca książka, która na długo zostanie w moim sercu. Pokochałam ją całą sobą i bardzo się cieszę, że udało mi się ją przeczytać. Polecam Wam całym sercem.

Zawsze się kochaliśmy i oboje to wiemy. To, że nie wiem, jak cię przy sobie utrzymać, to moja klęska.Książka dostępna jest w Księgarni Tania Książka "POWRÓĆMY DO SIEBIE

Książkę znajdziecie również w kategorii ROMANS
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger