piątek, 3 marca 2023

Wszystkie nasze granice - Natalia Brożek

 


Tytuł: Wszystkie nasze granice 

Seria: 
Autor: Natalia Brożek 
Tłumaczenie: - 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Gaia
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 376
Liczba rozdziałów: 35
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki 
Ocena: 6/10

Premiera: 22.02.2023


Romans z profesorem to niebezpieczna gra, a przekroczenie tej granicy może sprowadzić na bohaterów śmiertelne zagrożenie...Gaia Gilchrist zaczyna studia na Uniwersytecie Walta Whitmana w Bostonie. Pragnie zapomnieć o trudnej przeszłości i w pełni skupić się na rozwijaniu swojego warsztatu literackiego. Uczelnia, na której wykładają znani pisarze, wydaje się jej idealnym miejscem na rozpoczęcie nowego życia i spełnienie marzeń.

Gaia jest zmuszona zapisać się na wymagane na pierwszym roku zajęcia prowadzone przez Edgara Johanssona – profesora kreatywnego pisania słynącego z kontrowersyjnych metod. Aby uczynić ze studentów dobrych pisarzy, wymaga on od nich pełnej szczerości, przełamywania własnych granic psychicznych i mierzenia się z fobiami. Choć konieczność skonfrontowania się z pełną przemocy przeszłością to tortura, dziewczyna szybko odkrywa, że profesor budzi w niej równie wielką obawę co fascynację.

Sytuacja nieoczekiwanie komplikuje się jeszcze bardziej. Gaia dowiaduje się bowiem, że zajęła pokój po zmarłej studentce, do której jest bardzo podobna fizycznie. Choć Edgarowi niczego nie udowodniono, znajomi dziewczyny oskarżają mężczyznę o udział w zabójstwie.
Czy przekroczenie granic umożliwi Gai uporanie się z przeszłością? A może sprowadzi na nią śmiertelne niebezpieczeństwo?

„Wszystkie nasze granice” Natalii Brożek to pełna napięcia historia łącząca romans i thriller new adult w klimacie dark academia. Książka spodoba się wszystkim fankom motywów zakazanej miłości i różnicy wieku.
(Opis z Lubimy Czytać)

Nie znajdziemy ty trudnych słów. Opisów też jakoś przesadnie tutaj nie ma, a dialogi są naturalne. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie zgubimy się w wydarzeniach, bo łączą się że soba w całość. 

Okładka jest świetna. Pasuje do historii. W środku mamy podział na rozdziały. 

Motyw uczennica - profesor jest jednym z moich ulubionych. Tutaj również spotykamy się z tym. I choć początkowo byłam nastawiona do niej optymistycznie, nie mogłam się od początku w nią "wgryźć". Odkładałam ją kilka razy, by wracać ponownie. Opis brzmiał bardzo intrygująco. Romans i elementy śledztwa, to coś co również lubię, więc dałam jej szanse.

Powiem wam, że metody nauczania Edgara były dość "osobliwe". Pierwsze zajęcia może nie były, aż tak złe, ale ogólnie pokazywał uczniom taką jakąś stronę, którą ciężko było przez nich polubić. Dla czytelnika natomiast była intrygująca.

Powiem wam, że później udało mi się wkręcić w lekturę i bawiłam się całkiem dobrze. Może nie było tutaj wielkiej miłości, ale naprawdę zaczęło się robić tak można powiedzieć przerażająco. Jeśli macie ochotę sięgnąć po najnowszą książkę autorki, to zachęcam. Może dla was okaże się strzałem w 10! Jednak musicie pamiętać, że to książka nie dla każdego. Na pewno nie dla młodzieży, a i dla wrażliwych osób może być "za bardzo". Więc musicie dobrze przemyśleć i się zastanowić. 

Książka dostępna w Księgarni TaniaKsiazka.pl "Wszystkie nasze granice

Książkę znajdziecie w Księgarni TaniaKsiążka.pl w kategorii Romans

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger