poniedziałek, 27 marca 2023

Max Verstappen. Nowy król formuły 1 - Andre Hoogeboom

 


Tytuł: Max Verstappen.  Nowy król formuły 1

Seria: -
Autor: Andre Hoogenboom
Tłumaczenie: 
Gatunek: Biografia
Bohater/Bohaterka: Max
Narracja: 
Liczba stron: 
Liczba rozdziałów: 
Wydawnictwo: Znak
Ocena: 9/10

Premiera: 22.03.2023Najmłodszy kierowca, który kiedykolwiek wystartował w wyścigu Grand Prix

Rekordzista F1, który wywalczył największą liczbę punktów w sezonie 2022

Pierwszy kierowca, który w trakcie jednego sezonu zgarnął piętnaście zwycięstw

Mad Max - zdeterminowany, żywiołowy, odważny i pełen pasji

Od samego początku swojej przygody z Formułą Holender konsekwentnie udowadniał, że w jego wypadku wiek nie gra żadnej roli. Max Verstappen od zawsze robił wszystko, by tak powiedzieć, na maksa. Niemal wychował się w padoku - miał dwa lata, gdy rodzice kupili mu plastikowego quada, a jeździć kartami zaczął w wieku czterech lat. W 2015 roku stał się najmłodszym kierowcą w historii, który ścigał się w F1 - debiutował w wieku 17 lat, nawet nie posiadając jeszcze prawa jazdy. Po swoim pierwszym zwycięstwie w Grand Prix w 2016 roku szybko ugruntował swoją pozycję, po drodze mogąc poszczycić się sławą najmłodszego zdobywcy miejsca na podium i najmłodszego kierowcy z najszybszym okrążeniem w wyścigu. Już w 2021 roku podczas szalonego wyścigu Grand Prix Abu Zabi sięgnął po swoje pierwsze mistrzostwo świata w Formule 1 i tym sposobem odebrał tytuł Lewisowi Hamiltonowi, i to na ostatnim okrążeniu sezonu. W 2022 roku został mistrzem po raz drugi z rzędu.

Max ma wszystko, co jest potrzebne kierowcy Formuły: talent, temperament, pewność siebie. I mnóstwo sezonów przed sobą.

Bernie Ecclestone, wieloletni "car" Formuły 1, w połowie 2021 roku oznajmił z wyraźną przyjemnością, że czasy Lewisa Hamiltona dobiegły końca.

Max. Nowy król formuły 1 to biografia napisana przez czołowego holenderskiego dziennikarza sportowego, specjalisty od F1. Książka ta analizuje niezwykłą drogę Maxa do światowej sławy, szczegółowo przedstawia każdy etap jego kariery, a także zapewnia wgląd w jego charakter i niebywały talent. Idealna pozycja dla fanów Maxa Verstappena i Formuły 1, a także dla wszystkich zainteresowanych niesamowitymi historiami ze świata sportu.

(Opis z TaniaKsiążka)Formuła 1 jest sportem, w którym ogromną adrenalina miesza się ze strachem. Oglądając ją na ekranie telewizorów cieszymy się ogromnie z sukcesów uczestników, ale ich rodziny wtedy przeżywają niemałe emocje,czy wszystko skończy się dobrze. Max zaczął jako nastolatek. Pokazał jednak światu, że wiek to tylko liczba i nawet bez (jeszcze wtedy) prawo jazdy można być mistrzem kierownicy bolidu! 

Uwielbiam formułę 1, a zmagania Maxa z tym sportem pamiętam jak dziś. Gdy zaczynał mocno mu kibicowałam, w końcu był najmłodszym uczestnikiem tego sportu i ciekawiło mnie jak sobie poradzi nie tylko na torze, ale i z pewną presją jaka została na niego nałożona.

Historia Maxa pokazuje nam, że osiągnięcie swoich celów, marzeń jest jak najbardziej realne. Że każdy może je spełnić jeśli posiada w sobie determinację i chęci. Ten młody człowiek swoim przykładem może być wzorem dla innych. Dlatego myślę, że warto po nią sięgnąć.

Książka jest prawdziwą gratką dla fanów tego sportu. Znajdzije się niestety kilka błędów, ale ja tutaj sięgnęłam po tę książkę  by poznać trochę lepiej tego młodego króla. Dla mnie książka była przyjemna, czytało mi się szybko i mimo chaotycznego przebiegu nie przeszkadzało mi to, bo sama gdy coś opowiadam taka jestem i może dlatego mi to nie robiło jakiegoś rażącego problemu.

Jeśli macie ochotę na tę historię to śmiało sięgnijcie i przekonajcie się sami i wyróbcie sobie o niej zdanie.  Jako ogromna fanka polecam! Książka dostępna w Księgarni TaniaKsiazka.pl "Wszystkie nasze granice 

Książkę znajdziecie w Księgarni TaniaKsiążka.pl w kategorii Biografie i autobiografie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger