piątek, 18 sierpnia 2023

Między światami - Wojciech Kulawski


 Tytuł:Między światami  

Seria:

Autor: Wojciech Kulawski 

Tłumaczenie

Gatunek: Horror 

Narracja: Trzecioosobowa 

Liczba stron: 302

Liczba rozdziałów: 41

Wydawnictwo: CM

Ocena: 10/10

Leon Kowal po wydaleniu z policji zmuszony jest otworzyć biuro detektywistyczne. Nowy interes nie przynosi jednak oczekiwanych profitów. Wizyta młodego programisty, który prosi o pomoc w odnalezieniu swojej dziewczyny, wydaje się zrządzeniem losu. Niestety Kowal wikła się w kolejne problemy, które z czasem doprowadzają go do przerażającej

konkluzji, że w śledztwo zamieszane są siły nadprzyrodzone. Nieco wcześniej zainicjowany został uniwersytecki projekt kierowany przez dwie doktorantki, które postawiły przed sobą arcytrudne zadanie, aby udowodnić istnienie zjawisk paranormalnych. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, z pomocą grupki studentów, badały takie zjawiska jak prekognicja, telepatia czy psychokineza. Efekt ich prac doprowadził do przerażających w skutkach wydarzeń.

W jaki sposób oba wątki powieści połączyły się, aby ostatecznie doprowadzić do nieprzewidywalnego finału?

Zaskakująca mieszanka horroru, kryminału z domieszką science fiction, która powinna trafić w gust nawet najbardziej wybrednego czytelnika

(Opis z Lubimy Czytać) 


Założyłem swoje biuro detektywistyczne zaraz po tym jak wydalili mnie z policji. I cholera, nie przynosi to żadnych zysków. Staram się rozkręcić interes, ale idzie mi opornie. Może ten programista i zaginięcie jego dziewczyny odmienią mój los?

Oh i to jak bardzo panie Leonie! Początkowo zwykle zlecenie przeradza się w coś na kształt horroru. Szaleni naukowcy, tajny projekt badawczy, zaginięcie. Czy to wszystko ma ze sobą coś wspólnego?

No powiem wam bawiłam się świetnie. Autor z wprawą operuje słowem, że czasem włos na głowie się jeży. To co przygotował dla nas w tej powieści jest szokujące, ale jednocześnie fascynujące i wciągające. Ta historia jest rodem z jakiegoś filmu i mam nadzieję, że kiedyś takowy powstanie, bo to taki klimat, który ludzie lubią oglądać. Gdyby mój mąż lubił czytać, ta książka byłaby dla niego idealna. Niestety realia są jakie są, więc mocno kibicuje, by powstał film 😁 bo to naprawdę idealny materiał!

Mamy tutaj również bardzo dużo nowych, ciekawych zagadnień, które autor opisuje prosto i wyraźnie dla osób niewtajemniczonych, więc spokojnie nie będziecie się nudzić, a będziecie wiedzieć o co chodzi.

Muszę przyznać, że z książki na książkę Wojtek zaskakuje mnie coraz bardziej swoją pomysłowością i wykonaniem. "Między światami" to książka, którą po prostu pochłonęłam w mgnieniu oka i pokochałam. To coś co uwielbiam. Dla fanów kryminałów, thrillerów, science fiction to wprost idealna pozycja! Ale i dla tych, którzy chcą spróbować się z nowymi gatunkami. No ja jestem oczarowana! Polecam Wam całym sercem, bo naprawdę warto!


[Współpraca reklamowa z Wojciech Kulawski] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger