poniedziałek, 21 sierpnia 2023

Nie zbliżaj się - A. P. Mist


Tytuł: Nie zbliżaj się 

Seria: Pętla tajemnic (Tom 1) 

Autor: A. P. Mist 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Narracja: Pierwszoosobowa 

Liczba stron: 260

Liczba rozdziałów

Wydawnictwo: WasPos 

Ocena: 8/10

Co się stanie, kiedy zderzą się ze sobą dwa odmienne światy? Ona, córka szanowanych, światowych architektów, i on, nieślubny syn groźnego trójmiejskiego przestępcy. Zdawałoby się, że to niemożliwe, aby ich ścieżki mogły się w ogóle skrzyżować, lecz los bywa przewrotny.

Emilia po rozstaniu z chłopakiem wybiera się do ekskluzywnego klubu, w którym widzi coś niepokojącego. Wszczyna awanturę, stając w obronie obcej dziewczyny – tak właśnie poznaje Wiktora, mrocznego i niedostępnego ochroniarza, który wyprowadza ją z lokalu. To miało być ich pierwsze i ostatnie spotkanie. Miało być, lecz żadne z nich nie potrafi wyrzucić z pamięci tej krótkiej konfrontacji.

Spotykają się ponownie, kiedy okazuje się, że Emilia, wprowadzona w szeregi firmy architektonicznej rodziców, ma zaprojektować nowy klub nocny, którego właścicielem jest ojciec Wiktora. Początkowo pałają do siebie jawną nienawiścią. Dla niej on jest zwykłym kryminalistą, a ona dla niego jest pyskatą smarkulą pakującą się w kłopoty. Po czasie jednak ich walka zaczyna przypominać grę, która obu stronom sprawia niemałą satysfakcję. Zbliżają się do siebie, poddają się wybuchowi namiętności i uczuciom, nie mając świadomości, że są tylko pionkami w rękach innych.

W pętlach tajemnic otaczających ich zewsząd starają się odnaleźć, zaznać normalności i prawdziwego życia. Zbudowali sobie namiastkę związku, próbując wyprzeć wszystkie przeciwności.

Nad tą dwójką zbierają się ciemne chmury. Kiedy przestępczy świat zaczyna interesować się ukochaną Wiktora, on podejmuje najtrudniejszą decyzję – wyrzuca ją ze swojego życia, odpycha, myśląc, że zapewni jej tym bezpieczeństwo. Popełnia w ten sposób największy błąd. Błąd, który może okazać się śmiertelny.

 Moi rodzice to znani i cenieni architekci, a ja poszła w ich ślady. Nie sądziłam tylko, że wyjście do klubu i awantura sprawia, że wrócę tutaj i będę projektować nową miejscówkę. W tym klubie nie dzieje się dobrze, więc jak będzie w kolejnym? Strach pomyśleć! I jeszcze ten nieszczęsny Wiktor! Ugh... Dlaczego mnie to spotyka!

(Opis z Lubimy Czytać) 

No, no, no... Muszę wam powiedzieć, że A. P. Mist tworzy taki klimat, w którym wprost się przepada. Jest to moja kolejna książka autorki, która wprost mnie wessała do swojego świata. Tak zbudowała akcję, bohaterów i emocję, że ciężko było się od niej choć na chwilę oderwać. I bardzo dobrze. Książkę wprost się połyka w całości. A to dopiero 1 tom tej historii. Już się nie mogę doczekać kontynuacji, bo zakończenie złamało mi serduszko. 

Tutaj nie ma czasu na nudę, cały czas coś się dzieje. Nie jest to również "grzeczna", "słodka" książka. O nie! Dostaniecie tu wszystko, co Niegrzeczne dziewczynki lubią najbardziej. Niebezpieczeństwo, mafije układy, tajemnice. To wszystko czeka na was byście odkryły ten świat. Książka z akcją w Polsce, w pięknym Trójmieście to coś, czego nie możecie przegapić. Ja przepadłam.

"Nie zbliżaj się" to pełna emocji: uśmiechu, czasem łez historia, która jest wspaniała i pokazuje nam, że czasami los bywa przewrotny i nie mamy wpływu na jego koleje. Sięgajcie zatem po tę książkę i przepadnijcie w tym świecie. Ja wam polecam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger