piątek, 5 kwietnia 2024

Ogród na balkonie - Joanna Żytkowska

 


Tytuł: Po prostu posadź.
 Ogród na balkonie, w doniczce i wszędzie, gdzie chcesz 

Seria: 

Autor: Joanna Żytkowska  

Tłumaczenie: 

Gatunek: Poradnik 

Bohaterowie: - 

Narracja: - 

Liczba stron: 222

Liczba rozdziałów: 5

Wydawnictwo: Buchmann

Ocena: 10/10

W swojej najnowszej książce Joanna Żytkowska, zapalona ogrodniczka, autorka bloga i profilu instagramowego @poprostuposadz, przekonuje, że nie ma przestrzeni zbyt małej do uprawy roślin. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, podpowiadając, jak optymalnie wykorzystać każde dostępne miejsce (od parapetu po taras) i dobrać rośliny tak, aby było im najlepiej w danej przestrzeni. Zdradza kreatywne metody uprawy i sposoby na radzenie sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami, jakie się z nimi wiążą.

(Opis z Lubimy Czytać) 


Jestem totalnym beztalenciem jeśli chodzi o ogród. I nie ważne czy jest on kwiatowy, warzywny, czy ziołowy. Potrafię zabić nawet najbardziej wytrwałe i podobno odporne rośliny. Dlatego też widząc propozycję recenzji tej książki nie wahałam się ani chwili. Uznałam to za znak 🙈 znak, że może w końcu w tym roku się uda.

Autorką tego poradnika jest Joanna, która prowadzi profil na Instagramie (oraz blogu) @poprostuposadz gdzie dzieli się z nami również wiedzą na temat pielęgnacji ogrodu.

Książka jest pięknie wydana. Ma twardą oprawę, piękne, nasycone zdjęcia i oczywiście treść, która napisana jest stylem, który nawet laik ogrodowy jest w stanie zrozumieć. Tekstu na stronach nie ma dużo. Są ważne wskazówki, informacje, dzięki czemu nie jesteśmy zasypani bezsensownymi treściami, a konkretnymi, rzeczowy mi poradami.

Autorka pokazuje blaski i cienie prowadzenie ogrodu. Wyrośnięty pomidor na gałąze cieszy, ale już różnorakie choroby mogą odebrać cały zapał i radość z tej ciężkiej (jakby nie było) pracy. Jednak nie warto się poddawać i po przeczytaniu książki będziemy siedzieć co, kiedy i gdzie sadzić i jak radzić sobie z przeciwnościami.

Myślę, że książka w tym roku pomoże mi zadbać o mój ogródek, a gdy w końcu się go dorobię, będę pokazywać wam efekty na story, więc czekajcie! Ach i oczywiście w książce znajdziemy kalendarz, w którym miesiącu jakie pracę wykonać, by wszytsko rosło pięknie! ❤️

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger