poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Święta, święta i po... Poczytane, czyli: Nie będzie z tego happy endu - Agnieszka Karecka

A wtedy patrzę na niego i wiem, że przepadłam. Ta myśl mnie paraliżuje, chociaż przecież powinnam się cieszyć, celebrować chwilę, w której wreszcie poczułam coś… coś tak silnego, że obawiam się zawału.

 – Muszę już iść – mówię nagle. 


 


Tytuł: Nie będzie z tego love story 

Seria: Nie będzie z tego happy endu (Tom 2) 

Autor: Agnieszka Karecka  

Tłumaczenie:

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohaterowie: Iza, Mateusz 

Narracja: Pierwszoosobowa 

Liczba stron: 313

Liczba rozdziałów:

Wydawnictwo: Empik go 

Ocena: 10/10


Czasem miłość jest tuż obok,

wystarczy tylko ją zauważyć.

Izabela Jacuńska ma dwadzieścia pięć lat, stabilną pracę, oddane przyjaciółki, bogate życie towarzyskie i… totalnego pecha w kwestii miłości. Po ostatnim nieudanym związku postanawia spróbować szczęścia za pomocą aplikacji randkowej, a jeśli tym razem nie znajdzie odpowiedniego kandydata dla jej serca, obiecuje sobie zaniechania dalszych prób.

W tym samym czasie, naprzeciwko wprowadza się nowy sąsiad – Mateusz. Nie jest ani nadzwyczaj interesujący, ani nawet towarzyski, przez co dziewczyna od samego początku nie pała do niego sympatią.

Będąc pod presją rodziny, Izka usilnie stara się znaleźć druga połówkę. Rozpoczyna serię randek, mając nadzieję, że trafi jej się miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak rzeczywistość okazuje się skrajnie różna od jej wyobrażeń, a po randkach z nieznajomymi, dochodzi do wniosku, że popełniła wielki błąd! Co, jeśli miłość, której wciąż szuka w internecie, czeka tuż za rogiem?

A dokładniej za drzwiami naprzeciwko…

(Opis z Lubimy Czytać)


Nie rozumiem, o co chodzi w życiu. Los nie jest dla mnie sprawiedliwy. 

Miesiąc marzec spokojnie mogę nazwać miesiącem Agnieszki. Co prawda myślałam, że stunką 3 książki autorki w tym miesiącu, ale już dwie to jest coś 🥰 a jaka była ta książka? Zapraszam was serdecznie na moją opinię!

Iza i Mateusz to bohaterowie tej części. Iza jest przyjaciółką Ani, o której mogliśmy poczytać w pierwszym tomie. Historie nie łącza się jednak ściśle ze sobą, więc myślę, że spokojnie można czytać je oddzielnie. Ale! Uwierzcie mi obie części są tak świetne, że musicie przeczytać obie! ❤️

Mateusz to cichy, spokojny facet, który w wielkim mieście przeżył wiele, a teraz chce jedynie odpoczynku psychicznego. 

Iza z kolei to dziewczyna rakieta. Pomocna, dobra, uczynna, która chce kochać i być kochaną, ale kandydaci na przyszłego męża są... Okropni. A do tego pragnie zadowolić swoich rodziców, a oczekiwania względem niej mają duże. 

Ta dwójka to jak ogień i woda. Są tak różni. A przy tym idealnie się uzupełniają. To duet idealny, któremu potrzeba czasu, by dotarło do nich jaki mają skarb tuż pod nosem. Iza chodzi na randki z aplikacji, choć tak naprawdę świetnego faceta ma na przeciw swoich drzwi. A z kolei Mateusz ma pod górkę jeśli chodzi o związki.

To ciepła, pełna humoru(choć nie zabraknie wzruszeń) historia, która przeniesie was w spokojne małe miasteczko. Od której nie sposób jest się oderwać. Aż wreszcie to powieść, która was otuli i sprawi, że będziecie chceć więcej i więcej książek Agnieszki. Piszę ona bowiem lekko, przyjemnie, a przede wszystkim tak pięknie, że nie sposób, by nie została waszą nową ulubioną polską autorką. Ja jestem zakochana w tej książce, jak zresztą we wszystkich Agi. Dlatego mogę wam powiedzieć: Czytajcie!


Kochana serdeczne gratulacje! ❤️ Życzę Ci kolejnych sukcesów i tak cudownych książek! ❤️ 

Współpraca reklamowa z autorką 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger