środa, 24 kwietnia 2024

Trenerka - Agnieszka Karecka

 Teraz mam wrażenie, że patrzę na siebie sprzed lat. Na siebie, która tkwi w smutku z tą różnicą, że moja przykrość trwała chwilę. [...] 


Tytuł: Trenerka 

Seria: - 

Autor: Agnieszka Karecka  

Tłumaczenie: 

Gatunek: Literatura młodzieżowa 

Bohaterowie: Nadia, Paweł 

Narracja: Pierwszoosobowa/ Trzecioosobowa

Liczba stron: 269

Liczba rozdziałów: - 

Wydawnictwo: Moc Media Books 

Ocena: 8/10

Miłość do sportu, relacje międzyludzkie, młodzieńcze zauroczenia; wybaczanie i budowanie utraconego zaufania.

Nastoletnia Nadia kocha akrobatykę sportową. Choć chciałaby pójść w ślady matki, znakomitej trenerki, pewne zdarzenia zmuszają ją do rezygnacji z rozwoju własnej pasji. Niespodziewanie pojawia się jednak propozycja poprowadzenia wakacyjnej sekcji w podupadającym klubie sportowym. Czy uda jej się zmierzyć z przeszłością, przezwyciężyć własne traumy i lęki?
To nie błędy nas definiują, a umiejętność radzenia sobie z nimi. Kwestia decyzji, czy zaniedbane działania i relacje są procesem nieodwracalnym, czy mogą stać się impulsem do wykonania pierwszego kroku ku lepszej przyszłości.

Co powiecie na grę pozorów? Na dużą dawkę akrobatyki i dawanie drugiej szansy? Na kłótnie pomiędzy kuzynkami, powracające demony przeszłości i chęć niesienia pomocy? Wszystko znajdziecie w tej powieści!

(Opis z Lubimy Czytać) 

I zdecydowanie potrzebuję pobyć chwilę w bezpiecznej przestrzeni. Właśnie to zawsze dawał mi sport. Wyrzucał ze mnie emocje. 

Kolejna książka Agnieszki, która jest naprawdę dobra. Tym razem młodzieżówka i naprawdę dla tych młodszych (ale i starszych) odbiorców będzie super! ❤️ A dlaczego?

Nadia od najmłodszych lat ma spełniać oczekiwania matki. Ma być najlepsza w tym co robi. Akrobatyka, jak każdy sport jest wymagającą dyscypliną. Nie ma czasu na przyjaźnie. Wszystko ustawiane jest pod wykonywany sport. Jednak czasem warto spojrzeć na życie trochę szerzej, by dostrzec, że to rodzina, miłość i szczęście są największym bogactwem w życiu człowieka. I wiecie fajnie mieć pasję, w której się człowiek rozwija, ale by w tym nie czuć się samotnym. A Nadia właśnie taka była. 

Mamy tu perspektywę nie tylko Nadii, ale też Pawła, jej mamy czy taty. Każda z tych postaci nie tylko wnosi coś do historii, ale pokazuje nam pewien motyw działania, niespełnionych ambicji, wysokich oczekiwań. To książka, która dla przyszłych matek może okażac się pomocna, w tym jak nie traktować swojego dziecka. To, że nam się nie udało osiągnąć tego czy tamtego, by zabłysnąć w świetle flesz, to nie znaczy, że dziecko spełni i zaspokoi te chore wymagania. 

"Trenerka" to świetna książka, pełna pasji do akrobatyki, chęci niesienia pomocy wujkowi, ale przede wszystkim to książka o pokonywaniu własnych barier, własnych traum. To historia, która podnosi na duchu, sprawia, że się uśmiechamy. To idealna lektura na nadchodzące dni! Ja jestem jak najbardziej na tak! Jeśli szukacie czegoś na chwilę wytchnienia, albo komuś na prezent, ona będzie idealna! 

Współpraca reklamowa z Moc Media Books


1 komentarz:

  1. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać. Zapisuję sobie ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger