wtorek, 7 sierpnia 2018

Wyśniona jedenastka - Paweł Fleszar

Tytuł: Wyśniona jedenastka
Seria: -
Autor: Paweł Fleszar
Tłumaczenie: -
Gatunek: Thiller
Bohater/Bohaterka: Maciej/Agnieszka
Liczba stron: 408
Liczba rozdziałów: 10
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: -

„Wyśniona jedenastka” to opowieść o sportowej pasji przeradzającej się w żądzę zysku, Krakowie, po jakim nie chodzą turyści, a niekiedy nawet mieszkańcy, uczuciach równie często budujących, jak niszczących, morderstwach tyleż okrutnych, co tajemniczych oraz legendach, które nigdy nie umierają. Hasłem książki jest: „Miłość * zbrodnia * piłka nożna”.
(Opis z Lubimy Czytać)


   Wiecie, co boli najbardziej? Gdy książka jest tylko w formie e-book, gdy nie ma swojego wydawcy, który mógłby promować książkę, gdzie autor miał by coś ze swojego dzieła. 
Ta opinia będzie jednak inna, ponieważ ostatnim czasem coś mnie blokuje, przy tworzeniu postów, i to mnie też boli. 


   Książka zaczyna się dość dramatycznie. Od razu mamy trupa i to znalezionego podczas randce ;D To bardzo mnie zaintrygowało i nie pozwoliło przejść obojętnie obok tej pozycji. Dodatkowo znajdziemy tutaj też wątek piłki nożnej. Dla fana jest to nie lada gratka! Jest mnóstwo ciekawostek czy historii tego sportu. Dla mnie jako osoby, która z piłką nożną była dawniej mocno związana, a teraz mnie ona irytuje, było to trochę męczące, jednak mimo tego mankamentu książka nie wypadła w cale źle. 
   Wydarzenia dzieją się na przestrzeni 2004 i 2016 roku. Z początku nie wiedziałam o co chodzi, gdy przeglądnęłam książkę, ale czytając wciągnęłam się do tego świata. Otóż w 2004 roku zdarzyło się owe morderstwo, jednak kilkanaście lat później ono nie daje o sobie zapomnieć. Mamy tutaj sporo tajemnic, intryg, dreszczyk emocji oraz tam ta da dam.... miłość. To mieszanka wybuchowa, gdy ktoś tutaj miesza ;)
   Styl autora jest prosty, lekki. Jednak mnogość imion, postaci, sprawiało, że czasem się gubiłam.

   Na samym początku poznajemy Maćka, który jest dziennikarzem sportowym. Z początku wydał mi się takimi ciepłymi kluchami, który chce na siłę rozwiązać zagadkę morderstwa. Ale z czasem zobaczyłam w nim silnego, odważnego mężczyznę, który nie boi się stawić czoła przeciwnością. To dobra postać, która zdobyła moją sympatię.  
    Agnieszka, to kobieta, którą Maciek poznaje kilka lat później po wydarzeniach z 2004 roku. To siatkarka. Jest miłą i ciepłą osobą. Ale gdy coś między tą dwójką zaczyna się dziać, coś staje im na przeszkodzie. Czy szczęście jest im pisane? 

   Podsumowując, jeśli macie ochotę na dużą dawkę piłki nożnej, to coś dla was. W końcu nie dawno skończył się Mundial, więc emocje są jeszcze świeże, a tutaj możemy znów przenieść się do świata kibiców. Jeśli macie ochotę na sporą dawkę emocji, kryminał z nutką romansu w tle, to coś dla was :D
    Co jeszcze jest pięknego w tej książce? A no, Kraków przedstawiony przez Pana Pawła. Wiecie, ostatnio przeczytałam książkę dziejącą się we Włoszech i czułam ten klimat. I tutaj tak samo jest. Czułam klimat Krakowa, w którym dzieje się akcja powieści. 
  Do samego końca nie wiadomo kto jest kim, kto jest po czyjej stronie. To ogromny plus, bo można się bawić w detektywa, a i tak autor namiesza nam porządnie w głowie. Nie wiedziałam, czego się spodziewać po tej powieści, ale dostałam dobrą, trzymającą w napięciu książkę. Dziś Wam ją polecam. 
   
   Możecie ściągnąć ją za darmo stąd ->
http://sportkrakowski.pl/wysniona-jedenastka-e-book/ 

Za możliwość przeczytania dziękuje Autorowi :) 

4 komentarze:

  1. Może za jakiś czas skuszę się na tę książkę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaczęłam czytać, ale nie potrafię się przełamać i wciągnąć niestety. :(
    W dodatku to ebook, a mi czytanie na telefonie idzie jak po grudzie. :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger