poniedziałek, 27 lipca 2020

Bogaty i grzeszny - Megan Mach, Jej wina i grzech - Megan March


Słuchaj, Blue. Wróciłaś do mojego miasta. Do mojego świata. Słyszysz mnie. Widzisz mnie. Możesz udawać ile chcesz, że mnie tu nie ma, ale jestem. I jedno powinnaś wiedzieć. Jeszcze z Tobą nie skończyłem

Tytuł: Bogaty i grzeszny oraz 
Seria: Bogactwo i grzech (Tom 1 i Tom 2)
Autor: Megan March
Tłumaczenie:  
Liczba stron: 264, 248
Liczba rozdziałów:
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Whitney, Lincoln
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 14.04.2020, 21.07.2020

Ocena: 6/10


Przesiąknięta nienawiścią wspólna przeszłość od lat zatruwa życie Riscoffów i Gable’ów. Wojna między rodzinami przeszła już do legendy. Nawet mieszkańcy miasta byli zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron. W takich warunkach związek kogokolwiek z Riscoffów z kimkolwiek z Gable’ów nie miał najmniejszych szans powodzenia. Kiedy więc wbrew zdrowemu rozsądkowi Lincoln Riscoff dał się oczarować idealnie pięknej Whitney Gable, na drodze do ich szczęścia stanął cały świat. W rodzinie Riscoffów wszystko, łącznie z najbardziej osobistymi sprawami, było podporządkowane pomnażaniu majątku i dbaniu o władzę.

I Whitney, i Lincoln prędko zrozumieli, że łącząca ich więź to prawdziwa miłość. Byli gotowi na przeciwstawienie się presji obu klanów. Ale w grze niespodziewanie pojawił się ten trzeci. Ricky Rango, wschodząca gwiazda rocka i bożyszcze nastolatek, mógł mieć niemal każdą kobietę, jednak za cel postawił sobie zatrzymanie przy sobie Whitney. Musiała być jego, chociaż w sercu Ricky’ego nie było wobec niej szczerych uczuć...

Ta gorąca historia to pierwsza część trylogii Bogactwo i grzech, opowiadającej o dramatycznym związku dwojga młodych ludzi. Pokochali się mimo ponad stuletniej waśni własnych rodzin — i nie widzieli świata poza sobą. Jak więc mogło dojść do tego, że rozdzielił ich inny mężczyzna? Dlaczego Whitney zdecydowała się złamać serce sobie i ukochanemu Lincolnowi? Jakie mroczne sekrety ukrywała? I czy kiedykolwiek uda jej się odkupić grzechy, których nie popełniła?

Popełnionych grzechów nie odkupisz nawet za miliard dolarów.

(Opis z Lubimy Czytać) Tom 1

Whitney była skazana na porażkę. Cokolwiek by się działo, jej wina była oczywista i nie do obalenia. Nawet jeśli chodziło o romans jej własnej matki. Sytuacji nie ułatwiał magiczny wpływ, jaki na Whitney wywierał Lincoln Riscoff — wyjątkowo przystojny dziedzic ogromnej fortuny. Jakby komplikacji było mało, Whitney miała już kiedyś męża. Ricky Rango za życia nie był ideałem, ale prawdziwa nawałnica rozpętała się wtedy, gdy na jaw wyszły niejasności co do jego prawdziwego pochodzenia: była teściowa Whitney starała się udowodnić, że jej zmarły syn w rzeczywistości był prawowitym spadkobiercą majątku Riscoffów.

Kolejny etap niezwykłego związku Whitney Gable i Lincolna Riscoffa rozpoczął się dramatem. Wydawało się więc, że przeznaczenie przemożną mocą postanowiło uczynić wszystko, aby nieszczęśni kochankowie nigdy nie odnaleźli drogi do siebie. Wielkie pieniądze, walka o władzę i bezwzględne ambicje zwaśnionych rodzin to ogromne przeszkody. Trwanie przy ukochanej osobie będzie wymagało odwagi i poświęceń. I zaufania. Tymczasem ani ona, ani on nie potrafią już ufać nikomu. Nawet rodzinie.

Druga część trylogii Bogactwo i grzech to kontynuacja historii grzesznej miłości dwojga ludzi, którzy wciąż znajdują w sobie odwagę, by walczyć o siebie. Ten związek wyklęły ich rodziny, zaślepione troską o przetrwanie rodowej dumy i zgromadzonego majątku. W tej sytuacji trudno podążać za własnymi przekonaniami, zwłaszcza gdy dramatyczny rozwój wydarzeń prowadzi do nieuchronnej katastrofy...

Pokaż mi dowód, wtedy zaufam...

(Tom 2 )


Do niczego nie dojdzie, jeśli nie będziesz chciała.

A co jeśli chcę wszystkiego?
Wówczas to właśnie dostanieszWhitney i Lincoln pochodzą z dwóch zwaśnionych rodów. Poznają się przypadkowo w barze, a chemia jest wyczuwalna na kilometr. Gdy orientują się, w co się wpakowali, starają się jakoś utrzymać to uczucie, jednak rodzina mężczyzny stanowczo to utrudnia. W końcu rozstają się. Whitney wychodzi za mąż za muzyka. Po kilkunastu latach spotykają się znów, a uczucie zrodzone dawno temu odżywa. Jak potoczą się ich losy i czy mają szanse na szczęście? 

    Styl jest lekki, czyta się szybko. Mamy sceny 18+, więc to książka dla starszych kobiet. 
    Akcja dzieje się stopniowo, a wydarzenia zazębiają się ze sobą. 
    Okładki są ładne, pasują do siebie. W środku podział na rozdziały pozwala odłożyć książkę w dogodnym momencie.

   Romans niczym z Romeo i Julii, lub rodziny Kargulów i Pawlaków z kultowych polskich filmów. Ale niestety wyobrażenie to wyszło lepiej poprzednikom, bo akurat te powieści nie sprostały moim oczekiwaniom. Zachwycana przez wszystkich autorka znudziła mnie na początku tak, że nie wiedziałam czy doczytam to dalej. Mimo iż dałam szansę serii, jestem nieco rozczarowana. Była to zwykła literatura bez jakiegoś wow! 
    Historia dość dramatycznej można powiedzieć miłości, bo uczucie ich wystawione było na próbę, a waśń obu rodów dodawała im tylko ciężkich wyborów. Jednak nie można odmówić jej romantyczności. Było romantyczne uczucie, silne i trwałe, było dużo problemów i nie zabrakło osób trzecich. 
    Drugi tom to kontynuacja losów z pierwszego. Od razu akcja zaczyna się w momencie zakończenia poprzedniego tomu, więc najlepiej czytać je blisko siebie, by nic nam nie umknęło. Bohaterowie w tej części muszą nauczyć się sobie ufać. podjąć trudne rozmowy, do których tak naprawdę, ciężko się im zebrać. 
    Oba tomy są ze sobą ściśle związane, dlatego przedstawiam Wam je razem, by wiele nie zdradzić. Historia jest króciutka i spokojnie można szybko je przeczytać, co jest wielkim plusem. Są nie wymagające, a lekki styl sprawia, że czytanie idzie sprawnie. 
    Reasumując nie jest to górnolotna powieść, ale każdy lubi coś innego, więc musicie sami się przekonać. 


- Dokąd jedziemy?

- Do mnie.
- Nie zniosę kolejnej powtórki z przeszłości tego wieczoru.
- Naprawdę, chcesz dziś spać w szopie i roztrząsać w samotności to, co stało się w barze?


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu 

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger