poniedziałek, 20 lipca 2020

Gdy skończy się sierpień - Penelope Ward


-Jesteś tchórzem. Nie myśl sobie, że nie wiem, o co tu naprawdę chodzi. Zacząłeś coś do mnie czuć, więc zabierasz się i uciekasz.


Tytuł: Gdy skończy się sierpień
Seria:   -
Autor: Penelope Ward
Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Liczba stron: 296
Liczba rozdziałów: 29
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Heather, Noah
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 09.06.2020

Ocena: 9/10


Rok temu Heather Chadwick miała jeszcze naście lat i sporo planów na przyszłość. Niestety, wszystko się zmieniło. I to na gorsze. Jej ukochany zdradził ją przy pierwszej lepszej okazji, a starsza siostra Opal popełniła samobójstwo. Dodatkowo stan zdrowia matki poważnie się pogorszył i zamiast wyjechać na studia, dziewczyna musiała zostać w domu, by zapewnić rodzicielce odpowiednią opiekę. Wszystko wokół Chadwick stało się rutynowe i przewidywalne. Ledwo dwudziestoletnia dziewczyna wpadła w wir męczących obowiązków. Wydawało się, że swoje najlepsze lata spędzi przy łóżku rodzicielki. Inny scenariusz nie wchodził w grę.


Noah Cavallari fascynował ją od samego początku. Przyjechał do miasta na lato, by odpocząć. Zdaniem dziewczyny wyglądał idealnie, a do tego był silny, męski i opiekuńczy. Niestety, poza przyjaźnią nie zamierzał zaoferować Heather niczego więcej. Może dlatego, że był kilkanaście lat starszy, a może z powodu prześladującej go przeszłości. Niezależnie od tego, gdzie przebywał i jak ciężko pracował, wciąż nie mógł odnaleźć spokoju. Nie chciał miłości dziewczyny, choć jej piękno i dobroć wywarły na nim ogromne wrażenie. Bo przecież gdy lato się skończy, będzie musiał wyjechać...


Z kart tej książki przeczytasz przepiękną historię o uczuciu rodzącym się z przyjaźni i nieśmiałej fascynacji. Przekonasz się, jak piękna jest bliskość i porozumienie dusz, dzięki którym każdy dzień nabiera blasku. Zrozumiesz, jak trudna bywa odpowiedzialność i poświęcenie, gdy trzeba dokonać wyboru. Zakochać się u progu lata jest łatwo, ale czy ta miłość ma szansę, by dotrwać do jesieni?


Co zrobisz, gdy lato się skończy?

(opis z Lubimy Czytac.pl)

Potraktował mnie tak, jakbym miała dwanaście lat. A przecież mając lat dwadzieścia, mogę się spotykać z kimkolwiek zechcę.


   Heather to młoda dziewczyna, która po zdradzie swojego chłopaka i samobójstwie siostry musi zmierzyć się ze swoją przyszłością. Kiedyś wielkie plany, biorą w łeb, gdy musi się poświęcić i zająć ciężko chorą matką. Wydaje się, że dziewczynę nie może spotkać nic dobrego. Przecież teraz nie wyjedzie na studia, ani nikogo nie pozna. Ale nieoczekiwanie na jej drodze staje przystojny Noah, który pociąga dziewczynę już od pierwszego niemal spojrzenia. Jest też sporo starszy od bohaterki. Niestety jego przeszłość kładzie się cieniem, na przyszłych ewentualnych związkach, dlatego nie może zaproponować kobiecie nic innego jak tylko przyjaźń. Poza tym, z końcem lata, kończy się jego czas w miasteczku i chłopak wyjeżdża. Co będzie z ich przyjaźnią, a może będzie to coś więcej? I co się stanie, gdy skończy się sierpień? 

   To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Pisze ona lekko i przystępnie, więc na pewno na jednej pozycji się nie skończy. Nie mamy tutaj lania wody, czy nudnych dialogów. Cały czas coś się dzieje. Znajdziemy tutaj również sceny 18+, więc to powieść dla pełnoletnich osób.
   Akcja jest spójna. Nie pogubimy się w wydarzeniach, ponieważ zazębiają się one tworząc idealną całość.
    Okładka jest... średnia. Widząc inne książki autorki i tę, jestem na nie. Ale wiadomo, są gusta i guściki ;) W środku znajdziemy podział na rozdziały odpowiadające każdemu bohaterowi, więc mamy szansę poznać ich dogłębnie. 


   Książka pokazuje nam, że czasem nie warto patrzeć na to, co pomyślą inni. Czasami miłość spotyka nas z nie nacka i nie patrzy na to, czy coś wypada czy nie. Uczucie Heather i Noah, rodzi się powoli. Na początku jest to przyjaźń, która jest tak ważnym elementem związku. Ale czy bohaterowie mogą sobie ufać? Przecież Noah skrywa tajemnice, których nie chce ujawniać. Co będzie jak to wszystko wyjdzie na jaw? 
    Mamy tutaj także próby radzenia sobie w jakby nie było nowej rzeczywistości. Strata siostry to ogromny cios, a do tego chora matka, którą trzeba się zająć. Na szczęście Heather się nie załamuje. Zaciska zęby i przyjmuje los, taki jakim jest. Oczywiście przykro jej, że traci najlepsze lata życia, ale to jej rodzicielka. Ona też poświęciła się, by wychować córki, więc teraz przyszedł czas na odwdzięczenie się. Choroba to coś strasznego i nie wybiera. A nasza bohaterka jest dzielna. 
     Powieść ta pokazuje siłę miłości nie tylko między mężczyzną, a kobietą, ale też właśnie między córką, a matką. To piękna, wzruszająca i wywołująca wiele emocji powieść, która zapadła mi w pamięci i serce. Wiem, że to nie ostatnia książka autorki, po którą sięgnę i oczywiście nadrobię już te wydane. Nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie polecić Wam tę książkę. 

I znów jeden moment z nim okazał się najszczęśliwszy z całego dnia.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu

6 komentarzy:

 1. Fabuła tej książki bardzo mnie zaciekawiła, więc będę ją miała na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawilas mnie ta książka. Z chęcią po nią sięgnę.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się recenzja i po książkę chętnie sięgnę. Ha, ha, okładkę zakryłaś sprytnie, ale ja już ją gdzieś widziałam i faktycznie nie urzeka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię to, jak autorka radzi sobie w duecie z Vi Keeland, więc dam jej pewnie szansę jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie się prezentuje! Ja teraz czytam ksiązkę "Bracia" Pana Ireneusza Gralik i bardzo mi się podoba. Zupełnie inna tematyka niż ta, ale dająca do myslenia i wartościowa. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Planuje w najbliższym czasie przeczytać jakąś książkę tej autorki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger