środa, 29 lipca 2020

[PREMIEROWO] Cassiano Boss - Angelika Łabuda


Prawda potrafi być bolesna i może wyrządzić wiele szkód, niż pociągnięcie za spust.


Tytuł: Cassiano Boss
Seria:  Dangerous (Tom 1)
Autor: Angelika Łabuda
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 270
Liczba rozdziałów: -
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Bohater: Cassiano, Anastasia, Marco
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 29.07.2020

Ocena: 10/10


Pakt, który zmienił więcej niż jedno życie.

Powalająco przystojny Włoch skrywający wielką tajemnicę zakochuje się w zwykłej dziewczynie.

Brzmi jak bajka? Ona już dawno przestała w nie wierzyć.

Dwudziestosześcioletnia Anastasia Jones pracuje w punkcie nadawania paczek. Wiedzie normalne życie, które jednak jej nie zadowala. Szuka mężczyzny na stałe, lecz do tej pory żaden z kandydatów nie potrafił ujarzmić jej burzliwego temperamentu. Co więc się stanie, gdy na swojej drodze spotka niebezpiecznego gangstera z podejrzaną przeszłością? Miłość nie wybiera, ale przeznaczeniu przecież można pomóc.

Dwudziestodziewięcioletni Cassiano Lorenzo, przystojny i bogaty prezes jednej z największych korporacji w Nowym Jorku, jest obiektem westchnień każdej kobiety. Co środę wysyła tajemnicze paczki do Włoch. Piękna pracownica punktu nadawczego sprawi, że jego świat wywróci się do gory nogami. Czy mężczyzna z mroczną przeszłością będzie potrafił okiełznać pannę Jones i ukryć ją przed swoją włoską rodziną? Jaką tajemnicę skrywa za oceanem?

(Opis z Lubimy Czytać) 

[...] Czasami chcemy spełnić fantazje, które nie do końca są tym, czego tak naprawdę potrzebujemy.

   Debiut, który sprawił, że teraz nie wiem jak wytrzymam do drugiego tomu! Ale co jeszcze mnie urzekło? 

   Anastasia wiedzie można powiedzieć normalne życie. Pracuje w punkcie nadawania paczek, nie jest z nikim związana, ma za to najlepszą przyjaciółkę Alex, oraz matkę, która z odległej Polski próbuje ułożyć jej życie z mężczyznami. Gdy pewnego dnia jej przyjaciółka zostawia ją kilka minut samą w punkcie, by nadać paczkę przychodzi przystojny Włoch. Ana oczarowana jest mężczyzną, że aż zapomina nadać jego paczkę, a do tego w restauracji, gdzie udała się na obiad, ulega kontuzji. Z opresji ratuje ją Cassiano, który przypadkiem był w tym samym miejscu. Pomaga dziewczynie i nawet proponuje, by zamieszkała u niego. Jak potoczą się ich losy i jakie sekrety skrywa Cassiano?
   Cassiano to mafioso, który, by zdobyć władzę zabija ojca. Jest bezwzględny w swojej pracy, ale gdy na jego drodze staje Ana, mężczyzna postanawia się zmienić. Jego przeszłość daje jednak o sobie znać. Co się wydarzy, gdy Ana pozna prawdę? 
   Bohaterowie są dobrze wykreowani. Poznajemy ich, ich historię, przeszłość. Nie denerwują swoim zachowaniem, a są dobrymi kompanami w wykreowanym świecie. 

   Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma trudnych słów, czy zbędnych opisów. Mamy naturalne dialogi oraz sceny 18+, które są jedynie dodatkiem, zrobionym ze smakiem. 
   Akcja toczy się własnym torem, nie za szybko, nie za wolno. Wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, w której się nie zgubimy.
    Okładka jest piękna, wygląda bogato. W środku nie ma rozdziałów, ale za to jest podział na bohaterów oraz dodatkiem jest opis dnia tygodnia w którym dzieje się akcja, co bardzo mi się podobało. 

   Książka Angeliki to prawdziwa petarda. Gdzie na każdym kroku jest mafia i to nie koniecznie zrobiona dobrze, to ta książka jest naprawdę warta polecenia. Dlaczego? Więc zacznijmy od początku: 
- Bohaterowie mają swoje tajemnice, które z czasem wychodzą (a nie jak czasem, nie wiemy nadal nic!)
- Te tajemnice są inne niż zazwyczaj i ja się takiego obrotu spraw nie spodziewałam
- Seks nie wylewa się z każdej strony. Jest kilka scen, zrobionych różnie, a nie tak samo.
    Podobała mi się książka od początku do końca. Wprost ciężko było się oderwać. 
   Znajdziemy tutaj tajemnice, które mogą zaważyć na losach bohaterów. Są utrzymane w sekrecie przez wiele stron i dowiadujemy się o nich stopniowo, a nie ma takiego bum, że wszystko wychodzi od razu.
    Uczucie między bohaterami, też następuje powoli. Zdawać by się mogło, że za szybko, ale gdy poznamy tajemnicę Cassiano, to wiemy, że to nie jest takie hop siup i już. A i Anę interesuje on od początku. Z czasem pojawia się między nimi uczucie, które jest silne, ale czy da sobie radę z prawdą? 
    Reasumując jestem wprost zakochana w tej książce, a zakończenie sprawiło, że chcę drugi tom na już! Angeliko poproszę na cito! :D Znajdziecie tutaj fajną akcje, świetnych bohaterów i naprawdę jeszcze takiej książki nie pamiętam bym czytała, więc mimo iż mafia i wydawać, by się mogło, że wszystko było, to uwierzcie tego jeszcze nie czytaliście. Z całego serca polecam! ♥

Życie zmienia się z sekundy na sekundę, nie da się zaplanować reakcji na dane wiadomości.

   Angeliko, gratulację! Nie wiem, kiedy zleciało te 51 dni, odkąd zrobiłam Ci pierwszą grafikę z odliczaniem do premiery. Mimo, że mnie to przeraża, to cieszę się, że nadeszło to szybko, bo mogłam poznać tę genialną historię. Życzę Ci wielu sukcesów, czasu na pisanie kolejnych świetnych książek oraz pomysłów, które już teraz wiem, są oryginalne! ♥ Wszystkiego dobrego w dniu premiery misiu ♥

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie Wydawnictwu

3 komentarze:

  1. Ta premiera na pewno zainteresuje wielu czytelników? Serdecznie gratuluję autorce. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety widziałam w wersji na Wattpadzie i załamała mnie masa błędów, w tym ortograficznych. Zdaje sobie sprawę, że wersja papierowa będzie pod tym względem lepsza, ale tylko dzięki redaktorom. Ale może innym nie będzie to przeszkadzać, ja nie mogę się przełamać.

    OdpowiedzUsuń
  3. W przyszłości może sięgnę, póki co za dużo dla mnie książek o takiej tematyce.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger