czwartek, 25 listopada 2021

Pierwsza gwiazdka - Samanta Louis

Rozczula mnie jej wiara w miłość od pierwszego wejrzenia i amorki strzelające strzałami w serca. 


Tytuł:
 Pierwsza Gwiazdka

Autor: Samanta Louis
Liczba stron: 45
Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo:WasPos 

Ocena: 10/10

„Pierwsza Gwiazdka" to zabawna historyjka, z której dowiecie się, że Święty Mikołaj oszalał, aniołki miłości strzelają w serca, gwiazdy spadają z nieba i dzieją się niewyobrażalne cuda.

Dwie zwariowane przyjaciółki, Aśka i Natalia, wyjeżdżają na Boże Narodzenie do Zakopanego. Mimo że robią to co roku, nie spodziewają się, że tym razem czas spędzony w górach okaże się zupełny inny.

Magiczna aura roztaczająca się wraz ze świątecznym nastrojem przyniesie coś jeszcze.

To będzie niezapomniana Gwiazdka.

Szukaj na Leglimi!

(Opis z Lubimy Czytać) 

Wszystkie bajki i legendy mówiące o magicznej aurze i aniołkach miłości okazały się prawdą. 

 Joanna wraz ze swoją przyjaciółką Natalią wybierają się do rodziców tej pierwszej, by wspólnie spędzić Boże Narodzenie. Na miejscu okazuje się, że brat Aśki nie przyjechał sam. Zamiast swojej okropnej dziewczyny przywiózł przyjaciela. Krystian od razu wpada w oko Asi i to że wzajemnością. Podczas tej magicznej nocy zbliżają się do siebie. Ale czy to ma rację bytu?

Uwielbiam książki autorki, a to opowiadanie miałam okazję już czytać. Teraz mi się wydaje jest trochę bardziej rozbudowane. Ale nie zmienia to faktu, że bardzo mi się podobało. Zawierało w sobie magię świąt i ten niegrzeczny akcent, spodoba się myślę wielu czytwlniczkom.

Może się wydawać, że Aśka i Krystian działają na wariata, że dzieje się to zbyt szybko. Ale życzenia mają moc, szczególnie w taką wyjątkową noc, jaką jest Wigilia. Więc jak dla mnie było to piękne, romantyczne i urocze.

Zachęcam Was do sięgnięcia po to opowiadanie. Jest ono dostępne tylko na Legimi. Szybkość z jaką się je czyta sprawia, że jest to historia na jeden raz. Autorka pisze lekko, nie leje wody, a dialogi są naturalne.

Okładka jest Przepiękna i nadaje klimatu całej powieści. Jak dla mnie pasuje idealnie. W środku mamy podrozdziały oddzielone uroczymi choinkami.

Jeśli macie ochotę na krótką, wciągającą opowieść świąteczną to koniecznie musicie po nią sięgnąć! Ja jestem zauroczona historią i polecam Wam serdecznie. 

2 komentarze:

  1. Sama nie przepadam za tego typu książkami, ale moja znajoma lubi tego typu literaturę, więc chętnie polecę jej tą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na takie książki jeszcze nie mam nastroju.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger