poniedziałek, 9 maja 2022

Córka króla piratów - Tricia Levenseller

Dziewczyno, masz twarzyczkę anioła, ale język węża.


 Tytuł: Córka króla piratów 

Seria: Córka króla piratów (Tom 1) 

Autor: Tricia Levenseller 

Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek 

Liczba stron: 289

 Liczba rozdziałów: 21

 Gatunek: Fantastyka 

Bohater: Alosa

Narracja: Pierwszoosobowa 

Wydawnictwo: Filia 

Data premiery: 15.05.2019

Ocena: 10/10

Wysłana na misję, by odnaleźć starą mapę stanowiącą klucz do legendarnego skarbu, siedemnastoletnia piratka Alosa, celowo pozwala się uprowadzić, aby móc przeszukać statek konkurenta.

Dziewczyna zmaga się z bezwzględną piracką załogą. Dostępu do mapy broni jej porywacz, nadspodziewanie bystry i nieprzyzwoicie atrakcyjny, pierwszy oficer, Riden. Alosa ma jednak kilka asów w rękawie. Żaden marynarz nie zdoła pokrzyżować planów córki Króla Piratów.

(Opis z Lubimy Czytać)


Każdy ma w swojej przeszłości jakieś mroczne chwile. Chyba naszą rolą jest je przezwyciężać. A jeśli nie potrafimy tego zdobić mi, możemy jedynie wyciągać z tego jak najwięcej wniosków. 

Styl autorki przypadł mi od razu do gustu. Piszę lekko, przyjemnie. Nie ma długich opisów, co w fantastyce jest tak częste. Dialogi są naturalne, a scen 18+ nie ma więc spokojnie młodszy czytelnik może po nią sięgnąć. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie pędzi, ani się nie wlecze. Nasze serce zabije mocniej nie raz. Wydarzenia łącza się ze sobą w spójną całość, więc się nie zgubimy. 

Okładka jest przepiękna! W środku mamy porywy pirackie jak statek czy czacha. Bardzo mi się to podobało. Mamy również podział na rozdziały z perspektywy Alosy. 

Alosa to młoda dziewczyna, córka króla piratów. Jej nową misją jest wykradzenie mapy piratowi. 3 fragmenty doprowadzą szczęśliwca do wyspy, na której ukryte jest złoto. Niestety ojciec dziewczyny ma tylko jedna część, a pozostałe dwie zostają poza jego posiadaniem. Dlatego dziewczyna wyrusza na można powiedzieć samobójczą misję, by zdobyć te fragmenty. Jednak czy jej się to uda? Jakie niebezpieczeństwa będą na nią czyhać? Tego musicie dowiedzieć się sami! 

Ta książka przeleżała u mnie od roku premiery. Czyli dość długo. Jednak widząc wznowienie drugiego tomu serii, stwierdziłam, że oto nadszedł jej czas. Z jednej strony mi smutno, że tak długo leżała, a z drugiej czuję takie szczęści, że udało mi się ją przeczytać! Jest tak cudowna, genialna, że naprawdę nie mogłam się oderwać. W trzy dni pochłonęłam dwa tomu! ❤️ Jestem oczarowana, zachwycona i zakochana w tej serii.

Alosa to silna dziewczyna. Jest super wyszkolona, ma spryt i głowę na karku. Podobało mi się, jaką była cwana i odważna. Bo nie ukrywajmy dostanie się do niewoli do piratów jest czymś strasznym! A ona sobie świetnie radzi. Podobały mi się jej wyszkolone zdolności, jak potrafiła władać bronią. Prawdziwa piratka!

Jeśli szukacie książki, która was pochłonie, ale nie będzie aż za bardzo brutalna, to ta pozycja jest idealna. Świetnie się bawiłam, nie było czasu na nudę. Także polecam z całego serca! Ach i miejcie przy sobie tom 2, bo ta książka nie da się odłożyć i najlepiej czytać po kolei!

Czasami przetrwanie nie opiera się na umiejętnościach, a na znajomościach. 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger