środa, 11 maja 2022

Córka królowej oceanu - Tricia Levenseller

 

Świadomość, że mogło tak być, sprawia, że kocham go jeszcze bardziej.


 


Tytuł: Córka królowej oceanu

Seria: Córka króla piratów (Tom 2) 

Autor: Tricia Levenseller 

Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek 

Liczba stron: 330

 Liczba rozdziałów: 24

 Gatunek: Fantastyka 

Bohater: Alosa

Narracja: Pierwszoosobowa 

WydawnictwoFilia 

Data premiery: 28.04.2022 ( Wydanie II) 

Ocena: 10/10


Alosa nie jest już więziona. Teraz to ona więzi swoich oprawców.

Alosa wykonała zadanie. Nie tylko odzyskała fragmenty mapy prowadzącej do legendarnego skarbu, ale i uwięziła na swoim statku piratów, którzy ją wcześniej pojmali. Jej uwagę wciąż jednak rozprasza bardzo atrakcyjny i niespodziewanie lojalny pierwszy oficer Riden, choć w tej chwili znajduje się on pod jej rozkazami.

Dziewczyna spodziewa się, że nikczemny Vordan stanie wkrótce przed obliczem sprawiedliwości jej ojca. Pirat jednak zdradza tajemnicę, którą rodzic trzymał w sekrecie od lat. Alosa wraz z załogą bierze udział w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu, konkurując z przerażającym królem piratów. Pomimo zagrożenia, dziewczyna ma pewność, że dotrze do skarbu jako pierwsza... bo, mimo wszystko, jest przecież córką królowej oceanu.

(Opis z Lubimy Czytać)

Ojciec z pewnością, wychował mnie za pomocą niekonwencjonalnych metod, czasami nudzi się we mnie wściekłość, gdy przypominam sobie o przeszłości. UWAGA! MOŻLIWE SPOJLERY!

Alosa nie znajduje się juz na statku piratów, którym miała ukraść część mapy. Jest po przejściach i teraz zmierza wraz ze swoją załogą do twierdzy ojca. Jest on królem piratów. Gdy jeden z zakładników poddaje jej w wątpliwość miłość ojca dziewczyna zaczyna się zastanawiać, co tak naprawdę o nim wie. Wielokrotnie bita, zamykana w celi na długie tygodnie... Czy tak wygląda miłość ojca do dziecka? Zaczyna więc szperać. To co znajduje w jego sekretnym pokoju sprawia, że wszystko co do tej pory czuła ulatuje. Przepełnia ją złość i nienawiść. Postanawia wyruszyć na wyspę, by zdobyć złoto. Czy jej się uda? Jak okrutny okaże się król?

Styl autorki nie uległ zmianie. Piszę barwnie, choć nie pisze obszernych opisów, to możemy bez problemu wczuc się w klimat historii. Dialogi są naturalne, a scen 18+ nie znajdziemy.

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie pędzi, nie wlecze się. Nie mamy jednak czasu na nudę, bo co chwilę coś się dzieje.

Okładka również bardzo mi się podoba. Tym razem w środku mamy piękne morskie elementy, muszle czy np ośmiornice. Nadal nareatorem jest nasza Alosa.

Drugi tom jest równie emocjonujący co i pierwszy. Dzieje się tu naprawdę sporo, bo Alosa ze swoją załogą ucieka przed ścigającym ją ojcem i jego flotą. Dziewczyna ma świetną załogę. Stanowią ją kobiety! Piratki są równie waleczne co mężczyźni. Oczywiście kilku ma na swoim statku. Ale to dziewczyny stanowią jej podporę. Bardzo mi się to podobało. Takie nieustradzone, odważne kobiety, to coś co uwielbiam. I fajnie, że autorka w temat piracki splotła wlsnsie "słabszą płeć". Myślę, że wyszło jej to genialnie i można nazwać Alosę takim Jackiem Sparrowem w wersji kobiecej.

Nie chce wam tutaj za dużo zdradzać, bo jak widzicie jest to drugi tom serii i ściśle łączy się z pierwszym. Więc trzeba je czytać po kolei. Ale chce was gorąco zachęcić do tej lektury. Jest niesamowita. Przeczytałam ją w mgnieniu oka z szybko bojącym sercem i łzami w oczach w jednym momencie. Musicie sami się przekonać, jak cudowna jest ta historia. Czuję smutek wraz z ostatnim zdaniem, ale i radość, że poznałam ten świat, tych bohaterów. Oczyma wyobraźni byłam na statku Alosy, byłam częścią jej załogi. Widziałam ocean, syreny, morskie fale i sztorm. To coś niesamowitego! Polecam Wam całym sercem!

Odprężam się po kolejnym tygodniu, gdy nadal nie widać ścigającej nas floty. 

We współpracy z wydawnictwo Filia. Dziękuję za egzemplarz! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger