środa, 18 maja 2022

[PREMIEROWO] : O jedno cię PROSZĘ - Laura Dave

Chroń ją. Tytuł
: O jedno cię proszę 

Seria: - 

Autor:  Laura Dave 

Tłumaczenie

Liczba stron: 330

 Liczba rozdziałów: - 

 Gatunek: Thriller 

Bohater: Hannah

Narracja: Pierwszoosobowa 

Wydawnictwo: Marginesy

Data premiery: 18.04.2022

Ocena: 9/10


 Ponad milion sprzedanych egzemplarzy – tylu czytelników nie może się mylić! 36 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”, prawa kupione przez wydawnictwa z 32 krajów, a w przygotowaniu serial na podstawie książki – thriller Laury Dave podbił serca czytelniczek na całym świecie zawrotnym tempem i zaskakującymi zwrotami akcji.

Co zrobisz, gdy okaże się, że najbliższa ci osoba jest kimś zupełnie innym, niż myślisz?

Hannah i Owen są szczęśliwym małżeństwem. Pewnego dnia on znika bez śladu, a firmę, w której pracuje, zaczyna prześwietlać FBI. Owen zostawia żonie torbę pełną pieniędzy oraz prośbę, żeby Hannah chroniła jego córkę z poprzedniego małżeństwa, szesnastoletnią Bailey, która nie przepada za swoją macochą. Kobieta postanawia na własną rękę odkryć powody zniknięcia męża. Wraz z Bailey wyruszają w podróż śladami młodości Owena i z czasem poznają tragiczną historię, o której obie nie miały pojęcia. I choć początkowo kobiety nie darzyły się sympatią, stopniowo Hannie udaje się zyskać zaufanie przybranej córki. Czy to jednak wystarczy, żeby odnaleźć Owena, zanim zrobią to służby śledcze?

(Opis z Lubimy Czytać)


W ciszy uświadamiam sobie, jak bardzo nie chcę jej przeczytać. Nie chcę poznać jej zawartości. Pragnę się trzymać tej ostatniej chwili – chwili, gdy ciągle da się wierzyć, że to żart, błąd, absolutnie nic; gdy jeszcze nie wiem, że zaczęło się coś, czego nie mogę zatrzymać”.

Autorka ma lekki styl. Nie pisze rozwlekłych opisów. Dialogi są naturalne, a scen 18+nie znajdziecie. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Jest wartka i nie ma czasu na nudę. Wydarzenia łączą się w spójna całość, więc się nie zgubimy. 

Okładka jest piękna i pasuje do treści. W środku mamy podział na rozdziały, które mają tytuły, co również mi się podobalo

Hannah i Owen to szczęśliwe małżeństwo, które wychowuje córkę Owena. Bailey jeszcze nie do końca dogaduje się ze swoją macochą. Ale gdy pewnego dnia Owen znika bez słowa dziewczyny muszą podjąć decyzję co zrobić. Wspólnie wyruszają w podróż do przeszłości, by dowiedzieć się co się tak naprawdę stało. Czy zbliża się do siebie i czy odnajdą męża i ojca? 

Ostatnio częściej sięgam po thrillery. Nie zawsze jednak bawię się dobrze. Ale tu. Tu coś zaskoczyło. Już od pierwszej strony byłam zaintrygowana i wciągnięta bez reszty w fabułę. Lubię rozwiązywać zagadki i tutaj mogłam wcielić się w detektywa. Autorka jednak była w tym lepsza i tak manewrowała czytelnikiem, że nie sposób było się domyślić o co może chodzić.

Wraz z Hannah i Bailey wyruszamy w drogę do Austin, by dowiedzieć się dlaczego Owen zniknął, a dowiadujemy się kim jest. Co takiego odkryją dziewczyny i co Bailey dowie się na swój temat.

Ta książka to cudo. Bawiłam się przy niej świetnie. Czułam zdenerwowanie i podekscytowanie poszukiwaniami. Dodatkowo dodatki otrzymane z książką były poszlakami w poszukiwaniu prawdy. No coś genialnego. Ogromnie podobała mi się ta historia i zgadzam się z opisem z tyłu. Wciąga bez reszty! Pochłonęłam ją w dwa popołudnia i to dlatego, że miałam masę obowiązków. Inaczej przeczytałabym ją w momencie. Uwielbiam książki gdzie cały czas coś się dzieje, gdzie emocji jest masa. Jeśli wy też lubicie takie powieści, to koniecznie sięgnijcie. A jeśli nie czytacie tego gatunku, to może warto to zmienić? Ja bym się nad tym zastanowiła dla tej książki! ❤️

(...) większość ludzi nie chce słyszeć rzeczy, dzięki którym będą lepiej pracować. Chcą słyszeć rzeczy, dzięki którym będzie im się pracowalo łatwiej.

We współpracy z wydawnictwo marginesy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger