środa, 28 września 2022

Kiedyś mnie kochałeś - Corinne Michaels


Dawno temu kogoś kochałam. Tak bardzo, że to było niemal nienormalne. Zakochałam się szybko, lekkomyślnie, miałam jednak wraże nie, że po długim przebywaniu pod wodą wreszcie znów mogę oddychać. To było piękne, silne, ale też chore, bo gdy się rozpadło, było tak, jakby to nic nie znaczyło.


Tytuł:
Kiedyś mnie kochałeś 

Seria:
Autor: Corinne Michaels
Tłumaczenie:  Beata Słoma 
Liczba stron: 349
Liczba rozdziałów: 30
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Serenity, Westin
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Muza 
Data premiery: 27.07.2022

Ocena: 10/10
Serenity Adams wychowywała się na farmie hipisowskich rodziców. W college’u poznała Bryce’a Peytona, z obu stron była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kochali się do szaleństwa, zamierzali iść na studia na ten sam uniwersytet – ona na medycynę, on na architekturę. Kiedy jej matka zapada na raka, dziewczyna musi wybrać uczelnię bliżej domu. Bryce źle znosi rozstanie, jest zły i rozżalony. Ona jest pochłonięta studiami i matką. W dniu, gdy matka umiera, Bryce z nią z zrywa. Serenity ma złamane serce i postanawia już nigdy nikogo nie pokochać.
Czternaście lat późniejSerenity jest wybitnym chirurgiem ginekologicznym w szpitalu Northwestern w Chicago. Pozostaje w luźnym związku z chirurgiem z tego samego szpitala, Westinem Grantem. On ją kocha, ona jednak boi się zaangażować. Miłość to luksus, na który nie może sobie pozwolić. Jednak Westin Grant burzy mur, jakim się otoczyła, i oferuje jej wspólną przyszłość. Ale czy jest wystarczająco odważna, by zaryzykować i pokochać?
(Opis z Lubimy Czytać)

O takiej miłości jak nasza ludzie piszą piosenki. O miłosnej historii, takiej jak nasza, piszą pisarze. Dwoje ludzi spotyka się w najbardziej niewinny sposób, zakochują się w sobie, a potem rozdziela ich tragedia."

Serenity to lekarka, która tracąc mamę w młodym wieku zdecydowała się walczyć z rakiem. Wraz z rodzicielką straciła też miłość swojego życia, więc teraz nie chce się z nikim wiązać. Z Westinem jest jej dobrze, tak jak jest. Nie chcę niczego więcej,choc mężczyzna zaczyna coraz częściej robić aluzje do ich przyszłego życia. Kiedy myśli, że coś może z tego być, do badań jakie prowadzi Serenity zgłasza się kobieta. Jej mężem okazuje się były chłopak Serenity. Gdy wspomnienia ożyją, można zrobić wiele głupstw. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Serenity otworzy się na miłość? 

Styl, którym posługuje się, autorka jest lekki i przyjemny. Nie znajdziemy trudnych słów. Czcionka idealna do szybkiego czytania. 

Akcja jest wyważona i nic nie jest chaotyczne. Wydarzenia zazębiają się, tworząc piękną i wzruszającą opowieść.
   
Okładka jest zmysłowa i taka delikatna. Przyciąga wzrok i prosi o chwilę uwagi. Skuście się na nią, bo ona sama, jak i środek oczarują was.

Nie ukrywam, że jestem ogromną fanką autorki. Na każdą książkę czekam z podekscytowaniem i gdy już zaczynam czytać, przepadam. Tak było i tym razem. Zostałam wciągnięta do świata lekarzy, który w cale nie jest łatwy. Na codzień mierzą się ze śmiercią i poważnymi decyzjami. Jednej rzeczy nie są w stanie zrobić. Uleczyć złamanego serca. 

Tak mi było przykro czytając historię Serenity. Była cudowna, chciała pomóc kobietą chorym na raka, ale czasem i ona przegrywała walkę. Zasługiwała na szczęście i miłość, a to co spotkało ją kilka lat temu, było mega smutne. Ale za to poznaliśmy Westona, który był uroczy. Praca i związek nie zawsze idą że sobą w parze, ale oni idealnie się rozumieli, dopełniali i wspierali. To było piękne! 

Historia Serenity i Westona to pełna pasji, pożądania, uczuć które ciężko wydobyć z dziewczyny, ale też tajemnic, etyki lekarskiej i samej medycyny. Myślę, że fankom romansów przypadnie ona mocno do gustu. Jest tu wszystko co idealnie nadaje się do tego gatunku literackiego. Nie zabraknie emocji, których autorka nam nie szczędzi. Nie zawsze będzie pięknie i kolorowo. Musicie sięgnąć i przekonać się jak cudowna jest ta książka. Polecam. 


...aby pokonać ból, trzeba go doświadczyć."
 

Książka dostępna jest w Księgarni Tania Książka "KIEDYŚ MNIE KOCHAŁEŚ

Książkę znajdziecie również w kategorii ROMANS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger