piątek, 30 września 2022

Point of retreat - Colleen Hoover

 

A zatem, nie zamierzam przepraszać za to,

że kocham w tobie te wszystkie rzeczy niezależnie od tego, jakie stoją za nimi

powody czy okolicznościTytuł:
 Point of retreat

Cykl: Slammed (Tom 2)
Autor: Colleen Hoover 
Tlumaczenie: Jarosław Mikos
Bohater: Will
Narracja: Pierwszoosobowa
Gatunek:Literatura młodzieżowa 
Liczba stron: 299
Liczba rozdziałów: 18
Wydawnictwo: W. A. B
Data premiery: 09.07.2022 (Wydanie III) 
Ocena: 10/10

Drugi tom debiutanckiej trylogii Colleen Hoover już dostępny z nową piękną okładką!
Sięgnij po powieść autorki, która bije rekordy w wyciskaniu łez.
Layken i Will zdołali pokonać przeszkody, które stawały na drodze ich miłości, udowadniając tym samym, że są sobie przeznaczeni. Przed nimi życie nietypowe jak na młodych ludzi, ale wiedzą, że wspólnie poradzą sobie ze wszystkim.
Niespodziewanie Will spotyka swoją miłość z przeszłości, co wystawi jego związek z Layken na próbę. Gdy fundamenty uczucia zostają zagrożone, Will i Layken muszą zdecydować, czy chcą razem walczyć o przyszłość, czy też wycofać się z powrotem w samotność i ból serca.
„Czasami dwie osoby muszą się rozstać, aby uświadomić sobie, jak bardzo się nawzajem potrzebują”.
Czy Will zdoła udowodnić Layken, że jego miłość do niej jest prawdziwa?
Kontynuacja „Slammed” to opowieść o zaufaniu, budowaniu relacji i odkrywaniu siebie nawzajem.
(Opis z Lubimy Czytać)

Mężczyzna może kobiecie mówić setki razy,że ją kocha, aż mu język zdrętwieje. Słowa nic dla niej nie znaczą, jeśli się bije z myślami i jest pełna wątpliwości. Musisz jej tego dowieść."

Tym razem narratorem jest Will. Wraz z nim zmierzymy się z konsekwencjami nie mówienia od razu prawdy, ale także będziemy świadkami starania się o ukochaną osobę, czy przeżyjemy straszne, pełne napięcia chwilę. Gotowi? 

Will jako młody człowiek musiał zmierzyć się ze śmiercią rodziców. Przejął obowiązki opiekuna dla Claudera. Gdy w jego życiu pojawiła się piękna Lake nie sądził, że jego życie koze być lepsze. Dzielą się obowiązkami, współpracują niczym dobre, stare małżeństwo. Jednak podczas zajęć na uczelni Will spotyka swoją byłą dziewczynę. Dziewczynę, która w najgorszy dla niego czasie go zostawiła. Will nie mówi Lake o tym fakcie, a gdy później ta nakrywa go z Vaughn w dwuznacznej sytuacji postanawia się odsunąć. Co zrobi Will by odzyskać miłość swojego życia? 

Druga część fenomenalnej serii, która bawi, uczy i rozczula.
Powieść była równie dobra jak poprzedniczka. Nie zabrakło w niej tych samych emocji co w pierwszej części.
 
  Akcja była w najmniejszym stopniu rozplanowana. Nie było zbędnych komentarzy, nudnych momentów. Wszystko trzymało się całości i było po prostu mistrzowskie.
   
Styl lekki i przemawiający do czytelnika. Wiele cudownych fragmentów, które działają na serducho niczym miód.
   
Bohaterowie. Niezmienni! Oczywiście Will mnie ciut wkurzył nie mówiąc Lake o byłej, a potem zachował się jak palant, ale szybko zaczął nadrabiać te braki i znów go polubiłam. Pojawiła się nowa postać. Mała dziewczynka Kiersten, której sposób postrzegania świata jak na jedenastolatkę jest bardzo ... kontrowersyjny, ale i ma w tym bardzo dużo racji. Także uwielbiam i ją.
   
 Okładka jak i poprzedniej części jest przesłodka *-*

Autorka pokazała jak życie jest kruche i każda sekunda naszego życia jest ważna nie tylko dla nas, ale i dla naszych bliskich. Książka o życiu, jak najbardziej. Bo któż z nas nie walczył ze złamanym serduchem, stratą kogoś kogo kochał. Na 298 kartkach zapisane jest każda najdrobniejsza emocja, która kiedyś mogła lub może odnaleźć właśnie każdego z nas. Książka, która czeka na każdego by tylko poświęcił jej zaledwie pare godzin by poznać jej świat, by zmierzyć się z własnym lękiem o siebie i o bliskich. By wierzyć, że zawsze warto walczyć o kogoś kogo się kocha. 

"Czasami w życiu zdarzają się rzeczy, których nie planujemy. Wszystko, co możesz teraz zrobić, to pogodzić się z tym i zacząć układać nowy plan."

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

1 komentarz:

  1. Czytałam tę książkę w pierwszym wydaniu i bardzo mi się podobała.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger