środa, 21 października 2020

Landon & Shay. Tom 2 - Brittainy C. Cherry


Im starsza będziesz, tym łatwiej ci będzie zrozumieć, że przyjaźni nie zawsze pisana jest długowieczność.  Tytuł: Landon & Shay 

Seria:  L&S Duet (Tom 2)
Autor: Brittainy C. Cherry
Tłumaczenie:  Katarzyna Agnieszka Dyrek
Liczba stron: 400
Liczba rozdziałów: 38
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Landon, Shay
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 23.09.2020
Ocena: 10/10 

Dawno temu zakochałam się w chłopaku. Pięknym, choć borykającym się z trudami życia.

Niektórzy ostrzegali mnie przed rozwijaniem tych uczuć, ale nie słuchałam. Byliśmy młodzi, słabi, głupi. I niebezpiecznie zakochani, ale zupełnie się tym nie przejmowaliśmy. Swoje uczucia owinęliśmy tajemnicą. Dzieliliśmy tylko skradzione chwile.

Wszystko układało się perfekcyjnie i miało trwać wiecznie, aż pewnego dnia nasze życie na zawsze się zmieniło.

Chłopak, którego kochałam, stał się gwiazdą Hollywood.

Jego kariera rozkwitła, podczas gdy moja utknęła w martwym punkcie. Odnosił sukcesy, a mnie spotykały porażki. Realizował się, a moje marzenia pozostały niespełnione.

Przestaliśmy do siebie pasować. W bajkach miłość zawsze zwycięża, jednak w prawdziwym życiu jest głównym powodem upadania imperiów.

Zawsze wiedziałam, że moja historia wiąże się z Landonem. To on był moim wstępem, rozwinięciem i zakończeniem. Jedyny problem tkwił w tym, że ja chyba nie występowałam w jego opowieści.
(Opis z Lubimy Czytać) 

- Nie musisz tego robić - przyznał.
- Czego?
- Tuli mnie. 
Objęłam go mocniej. Wiedziałam, że gdy ktoś mówił że nie potrzebował tulenia, tym bardziej należało go uściskać. [...]
 

Landon wyjechał, by odbyć terapię w Los Angeles. Jednak miłość do Shay, jej wsparcie i kochające serce trzymało go w całości i stanowiło fundament jego leczenia. W nowym mieście otworzyły się dla -chłopaka drzwi kariery, nowe możliwości. Stał się gwiazdą! Role w filmach spływały do niego zewsząd, ale będąc dobrym aktorem nauczył się ukrywać swoje uczucia. Nie chciał by ukochana widziała, jak zamiast powstawać ze swojego dołu, on się głębiej w niego zapada, a słowa ojca wpływają na jego samoocenę. Wolał odsunąć się od Shay, dać jej należyte szczęście, a nie spowijać ją mrokiem swoich problemów. Ale co jeśli miłość jest tak silna, że nie można wyrzucić kogoś z myśli i serca? 
Shay przez wszystkie lata była opoką Landona. Trwała przy nim, obdarzała go uczuciem. Ale w pewnym momencie Landon się od niej odsunął. Stał się tylko wspomnieniem. Shay próbowała ułożyć sobie życie, ale nikogo nie kochała tak jak jego. Swoją pierwszą, wielką miłość. Co się stanie gdy ich ścieżki ponownie się zetkną? 

Styl autorki jest lekki, czyta się szybko. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi są naturalne, nie wymuszone. 
Akcja powieści toczy się własnym rytmem, które nie wlecze się, ani nie pędzi. Wydarzenia następują po sobie, więc się nie pogubimy w tym świecie.
Okładka jest ładna i przyciąga wzrok. W środku znajdziemy podział na rozdziały, z perspektywy obojgu bohaterów, więc możemy ich z łatwością poznać. Szkoda tylko, że okładka jak i w przypadku pierwszego tomu, nie jest trochę twardsza przez co trzeba ostrożnie się z nią obchodzić, by nie załamać grzbietu.

Historia Landona i Shay jest trudna, smutna, łamiąca serce. To powieść, przy której łzy miałam w oczach niemal co chwilę. Serce pękało mi z powodu ich cierpienia. Takiej kontynuacji się nie spodziewałam. Po przeczytaniu pierwszego tomu wymyślałam różne scenariusze na zakończenie tej historii, jednak żaden nie przygotował mnie na to co dostałam. 
Autorka pokazała nam, że czasem miłość na odległość nie wystarczy. Że do tego dochodzi zaufanie i przede wszystkim szczera rozmowa z otworzeniem się na ukochaną osobę, a nie zatajanie swoich uczuć, myśli czy choćby postępowań. Jednak, przedstawiła także miłość jako silne uczucie, coś co potrafi złamać człowiekowi serce, ale mimo wszystko, te pierwsze uczucia mogą nadal oddziaływać na człowieka. To coś pięknego, a zarazem smutnego. 
Bohaterowie starają się ułożyć sobie życie na nowo, ale żadnemu to się w pełni nie udaje. Czegoś im brakuje. A raczej kogoś. 
To piękna, przejmująca opowieść o tym jak łatwo się zatracić, zamknąć w sobie. A powroty nie zawsze są przyjemne. Emocje wychodzą z każdej czytanej przez nas strony. Brittainy kolejny raz połamała mi serce, by powoli odbudować je na nowo. 
Jeśli nie znacie tej serii, koniecznie sięgnijcie po oba tomy, ponieważ ściśle łączą się ze sobą. To cudowna powieść, która dostarczy Wam mnóstwo przeżyć. Serdecznie Wam polecam. 

Serce mi pękało na myśl, że Landon odsuwał się tak ode mnie, zarówno w kilometrach, jak i na linii serca.

Książka dostępna w księgarni Tania Książka : "Landon & Shay Tom 2"
Kategoria: Książki dla kobiet w księgarni Tania Książka 
Dziękuję Tania Książka za możliwość przeczytania drugiego tomu ♥

1 komentarz:

  1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale bardzo lubię książki tej autorki, więc na pewno nadrobię zaległości. 😊

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger